Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Import z Chin - sprzedaż na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Import z Chin - sprzedaż na allegro (/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Senior - 07-02-2016 18:23

...i dlatego ten biznes nie jest dla każdego. Przeczytałem cały Twój dziennik i nie mogę się zgodzić z niektórymi wypowiedziami forumowiczów, że niby zdradzając nisze/towary psujesz sobie rynek. Dużo ludzi jeśli spróbuje to jednorazowo albo nie na taką skalę jak Ty. Dużo sprzedawałem przez allegro ale droższych towarów i podziwiam takich ludzi jak Ty i koleś co przychodził przede mną na pocztę z 50-80 przesyłkami jednorazowo. Do tego trzeba mieć naprawdę sporo nerwów, czasu i chyba najwięcej samodyscypliny. Ja jak miałem do spakowania 8-10 paczek to już był duży wysiłek. Więc nie wydaje mi się, że konkurencja jakoś strasznie wzrośnie. Podziwiam i życzę sprzedaży każdej sztuki zakupionego towary.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Czaq - 07-02-2016 20:30

(07-02-2016 17:20)zuhsm.pl napisał(a):  Nie czytam takich rzeczy dopóki nie będę widział tego na oficjalnej stronie jakiegoś urzędu. Jak już wiem że się pojawiło albo pojawi na 100% to natychmiast ślę do księgowego, a on tam z brygadą już mi to wszystko tłumaczy i liczy na chłopski rozum.

Opłacam cło oraz vat, do każdego zakupionego u mnie towaru wystawiam paragon. Wiem że sporo tracę taką uczciwością, ale nie martwię się niczym, jeśli mają wejść dodatkowe podatki będę się do nich dostosowywał, zbadam rynek, zobaczę jak radzi sobie konkurencja i coś wymyślę Smile

Dzisiaj szaleństwo właśnie siadam do pakowania breloczków, zamiast wypić sobie piwko w spokoju, będę pakował do nocy, do zapakowania mam ponad 100 samych breloczków, + 30 przesyłek z innego allegro. Źle ostatnio policzyłem z tym pakowaniem zamiast minuty breloczki pakuje 1,5 minuty, a z tego drugiego allegro jeszcze dłużej, bo są wzory do wyboru i różne przesyłki.
Czy widzisz siebie w tym za kilka lat? Czy myslisz może o interesie na większą skalę? Pozdro!


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 07-02-2016 21:24

Myślę że tak, od razu po szkole średniej zająłem się handlem i siedzę w tym od 5 lat. Aktualnie mam jeszcze dodatkową pracę można powiedzieć że na umowę, mam też produkcję, ale to praktycznie też handel. Kilka osób chce mi dać gotówkę żebym rozmnożył, nie czuję się na silach więc odrzucam takie oferty, ale myślę nad sklepami internetowymi z danymi produktami.

Np. sklep wędkarski, w Chinach robią dobre jakościowo przedmioty związane z tą tematyką, 50 000zł i jest sklep jak ta lala, towar bez pośredników, pracownik, pozycjonowanie i już.

Na dzień dzisiejszy mam już tyle pakowania że cały czas jak pakuje myślę o pracowniku, więc pracownik jest kolejnym celem.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - belly93 - 07-02-2016 21:48

A myślałeś może nad pracownikiem z urzędu pracy? Są tani, opłaty wyjdą cię jakieś 6 000zł na 6 miesięcy, ponieważ urząd płaci za 3 pierwsze miesiące a ty za kolejne 3.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - zuhsm.pl - 07-02-2016 23:06

To wszystko zależy od UP, ja mam teraz 2 pracowników na bon zatrudnieniowy UP refunduje mi przez 12 miesięcy 831zł ZUSu i potem jeszcze 6 miesięcy muszę ich normalnie zatrudniać.

Piszesz pewnie o stażyście, aktualnie nie mam warunków na stażystę, biuro, opiekun stażysty itp. Zatrudnię studenta na zlecenie.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - belly93 - 07-02-2016 23:50

Tak, chodziło mi o stażystę. Opiekunem zawsze możesz zostać ty, tylko musiał byś zawsze z nim być. Co do biura, to u nas dają kasę na przygotowanie stanowska pracy dla stażysty.


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - kazik0o - 07-02-2016 23:57

Walentynki sie zbliżają wiec breloczki schodzą. Mam pytanie, chińczyk wystawia Ci jakąs Fakture albo rachunek? I czy jest to potrzebne w polsce jezeli sprzedajesz to dalej


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Tomek93KJ - 08-02-2016 11:21

Fajnie się czyta ten dziennik, czekam na więcej, pozdrawiam Cię i życzę dalszych sukcesów!

@edit: jeszcze jedno pytanie, mógłbyś napisać dlaczego nie uznajesz sprzedaży używanych telefonów?


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - Czaq - 08-02-2016 11:47

Tomek, bo nigdy nie masz pewności czy będzie dobrze działał i czy będzie ktoś zadowolony. Albo po prostu lubi trzymać używane swoje rzeczy ze względu na sentyment Smile


RE: Import z Chin - sprzedaż na allegro - EA7 - 08-02-2016 16:48

@zuhsm.pl jaka masz marze na tych breloczkach?