Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Newsy (/Forum-Newsy-300)
+----- Wątek: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. (/Temat-CLO-Naliczenie-oplaty-Lockerz-776)



RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Bielak - 10-01-2010 00:27

http://lex.pl/serwis/kodeksy/akty/01.75.802.htm milej lektury
Art. 1909. § 1. Zwolnione od cła, z zastrzeżeniem § 2, są towary umieszczone w przesyłkach wysyłanych z zagranicy bezpośrednio do osoby znajdującej się na polskim obszarze celnym, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza równowartości 22 EURO.
§ 2. Zwolnienia od cła, o którym mowa w § 1, nie stosuje się do:
1) napojów alkoholowych,
2) tytoniu i wyrobów tytoniowych,
3) perfum i wód toaletowych.
Art. 19010. § 1. Zwolnione od cła, w ramach ustanowionych norm, są towary umieszczone w przesyłce wysyłanej z zagranicy przez osobę fizyczną i przeznaczonej dla osoby fizycznej znajdującej się na polskim obszarze celnym, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:
1) przesyłka ma charakter okazjonalny,
2) przesyłka zawiera towary wyłącznie osobistego użytku, których ilość i rodzaj nie wskazują na ich przeznaczenie handlowe,
3) odbiorca nie jest obowiązany do uiszczenia jakichkolwiek opłat na rzecz nadawcy w związku z otrzymaniem przesyłki.
§ 2. Zwolnienie od cła, o którym mowa w § 1, stosuje się do kwoty 45 EURO na przesyłkę. W wypadku gdy łączna wartość towarów w przesyłce przekracza tę kwotę, zwolnienie od cła stosuje się do wysokości tej kwoty w stosunku do towarów, które, przywożone oddzielnie, mogłyby korzystać z takiego zwolnienia.
§ 3. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia, tryb, warunki, normy ilościowe oraz dokumenty wymagane do stwierdzenia podstawy stosowania zwolnienia od cła, o którym mowa w § 1.


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Leopard - 10-01-2010 09:55

No i dupa...teraz liczyć na łaskowość celnika ;/


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Karpik - 10-01-2010 10:24

Bielak, ale to jest VAT, nie cło.


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - skalarado - 10-01-2010 10:33

Panowie wbijam do dyskusji ! Big Grin

Co ta piz** gada że najpierw trzeba zapłacić Cło i Vat a następnie Cła nie tylko podatek Vat.
Przyjechała by do mnie to stary by jej wyjaśnił Big Grin w koncu adwokat Big Grin


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - krysho5 - 10-01-2010 11:09

lepiej zaplacic czesc kasy z nagrody niz cala sume Smile


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - AnDr0L - 10-01-2010 12:25

cześć. jestem nowy na forum.
ten kurier pytał się co jest w środku do można było powiedzieć że coś innego np długopis xD za 30 zł (jeśli nie sprawdzała co jest w środku) to by był mniejszy vat


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - Karpik - 10-01-2010 13:14

No ja właśnie jutro dzwonie i mówię żeby udowodnili mi, że ten zegarek jest sprawny, oraz że kobieta z którą rozmawiałem jest niekompetentna, poniewaz nawet sie nie przedstawila i non stop krecila z tym clem....


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - goly7 - 10-01-2010 14:52

Omg. Mi się zdaje, że oni w ch*ja trochę lecą. GIFT to GIFT! A jak by wysłał Ci załóżmy jakiś kuzyn z Ameryki zegarek jako GIFT to też byś musiał płacić? Wszystkie paczki miały być opłacane przez Lockerz.


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - AnDr0L - 10-01-2010 15:12

ale mogłeś jej powiedzieć że to jakiś tam zegarek za 50 zł a nawet jeśli te paczki jakoś prześwietlają to by nie odróżniła czy ten zegarek jest za 20 dychy czy za 200 tak samo można zrobić z ipodem nano powiedzieć że to mp4 za około 80 zł ( chyba że te paczki otwierają ) co wy na to


RE: CŁO ?! Naliczenie opłaty Lockerz. - cvx - 10-01-2010 15:14

mają ludzi którzy szacująWink poza tym lockerz musi powiedzieć na ile deklaruje paczkę Big Grin