Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. (/Temat-Niebawem-dostaniesz-wezwanie-na-szkolenie-110957)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - rachman - 02-04-2015 17:51

@sheko12 no o to właśnie chodzi Smile rób swoje, żyj, nie czekaj na wezwanie jak na wyrok. Mają wezwać to wezwą. Trudno.

Żyj bądź szczęśliwy - nie unikniesz nieuniknionego. Pozdro Smile


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - Max998 - 02-04-2015 21:19

@rachman: byłem na komisji, mam książeczkę wojskową a tam informacja, że kat. A i zdatny do służby wojskowej tyle. Smile


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - rachman - 02-04-2015 22:02

@Max998 No to masz wszystko czarno na białym. Masz A to znaczy zdolny do służby a reszta wynika z odpowiednich przepisów - automatycznie możesz być wzywany na ćwiczenia, w razie mobilizacji itd. Idziesz na komisję i wiesz z czym to się wiąże a jak nie to trzeba pytać jeśli nie wiedziałeś z czym się wiąże przyznanie kategorii A. Zresztą nieznajomość/nieświadomość tego i tak nie zwalnia z tego obywatelskiego obowiązku nałożonego przez przepisy danego kraju. Nie wiem ale raczej większość krajów ma tego typu procedury lub inne ale tożsame.
W razie nie stawienia się będziesz pociągany do odpowiedzialności. Jak są sprawy które wykluczają Twoją zdolność to musisz się zgłosić na wezwanie lub skontaktować z komendą i to ujawnić i najlepiej udowodnić. Jak się nie pojawisz ot tak to niestety na przepisy nie ma mocnych Wink
Jak nie chciałeś mieć A to przed komisją trzeba było udowodnić albo chorobę albo przynależność do organizacji pacyfistycznej itd. Jest kilka opcji które wykluczają z obowiązku.


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - Damkofr - 03-04-2015 00:01

Dobrze ze tytuł tematu mówi jasno o co chodzi bo gdyby nie to myślalbym ze niektórzy obawiają się wezwania na krzesło elektryczne a nie szkolenie do wojska. Ludzie świat nie kończy się na tym że pojdziecie na szkolenie i koniec życia. Rozumiem tych co mają maturę, sesje też nie uśmiecha mi się coś takiego. Jednak jakby mnie wzięli to nie powiesilbym się. Zawsze można myśleć z drugiej strony ze to odskocznia od monotonnego systematycznego życia, poznanie nowych ludzi. Może tak pisze bo takie coś napewno by mnie interesowało (rozwazalem pójście do szkoły wojskowej).


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - DrPrefix - 03-04-2015 05:34

Mi dali książeczkę (kat A) ale muszę stawić się w WKU jeszcze raz bo jakiś podpis trzeba dziwne też ktoś tak ma ?


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - Max998 - 03-04-2015 11:59

Ja tez miałem iść do swojego WKU po jakiś podpis ale było powiedziane jasno JAK KTOŚ CHCE. A mnie nie chciało się tam jechać bo był to kawałek drogi a prawka wtedy nie miałem jeszcze. Smile

rachman: dzięki za wyjaśnienie, trudno przyjdzie coś to się pójdzie i tyle. Smile


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - Ragnar - 03-04-2015 20:29

Mojemu szwagrowi przyszło wezwanie ;/
Służył wcześniej w wojsku, a praca rodzina zostaje "sama" ...


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - Max998 - 03-04-2015 22:37

Wiadomo na ile dostał czy też dowie się na miejscu?


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - MilanFan - 03-04-2015 22:41

DrPrefix, to normalne, też tak miałem. Wink


RE: Niebawem dostaniesz wezwanie na szkolenie.. - rachman - 04-04-2015 20:50

@Max998 no niestety jak przyjdzie to też będę musiał się zbierać choć za bardzo ochoty nie mam Wink
W tym roku może mnie osobiście ne sięgnie bo podobno tych młodszych zwołują ale w przyszłym to już się nie poleni człowiek hehe
Pójdzie się, swoje odbębni, zgarnie żołd, przepije go i wróci do nudnejcodzienności Lol