Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) (/Temat-Weryfikacja-dowodem-osobistym-na-FB-kolejny-poradnik-i-2-inne-sposoby-119487)

Strony: 1 2 3 4


Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - Haxite - 14-08-2015 08:40

@[piotrekprorok] Zasugerował abym stworzył ten temat gdyż jak napisał mi na PW "ludzie już nawet chcą to sprzedawać (no bez przesady...)" w takim razie przedstawiam wam sposoby weryfikacji dowodem osobistym.

Znam jeszcze 4 inne przykłady ale ze względu jak wyżej (próba sprzedaży) oraz "nieuznanie autorstwa" przez jednego usera (mentora), który twierdzi że "trochę poszperał w internecie i znalazł generator dowodów". Mogę się mylić w tej kwestii ale to jest dziwny zbieg okoliczności, że po napisaniu przeze mnie tego posta nagle znalazł generator - nie wnikam Xpokerface
  • Przykład 1
    -> Generator dowodu osobistego <-
    Trochę się różni od prawdziwego dowodu ale 'jest'. Nie wiem czy weryfikują, nie używałem.
    Zgodnie z poradami mentora można go wydrukować, zrobić zdjęcie albo skan i wysłać - to tak pokrótce (ahh ci informatorzy) Jerk2
    W postaci obrazkowej łopatologicznie wyjaśnione wszystko
      KROK 1 - upload zdjecia z kompa
      [Obrazek: capture_01.jpg]

      KROK 2 - generowanie dowodu
      [Obrazek: capture_04.jpg]

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  • Przykład 2
    Wchodząc na stronę iconosquare.com można znaleźć również dowody, paszporty, prawo jazdy, etc
    Najlepszy przykład proszę bardzo (informacja z 06.08.2015 - teraz może być więcej zdjęć)
      dowód 1961 photos
      dowódosobisty 67 photos
      dowodzik 625 photos
      dowodziki 52 photos
      dowodziku 26 photos
      dowodzikjest 16 photos
      paszport 1644 photos
      paszportu 188 photos
      paszportowe 163 photos
      paszporty 142 photos
      prawko 20687 photos
      prawkozdane 336 photos
      prawkoo 47 photos
      prawko_zdane 34 photos
      prawkoodebrane 27 photos
      prawkojazdy 25 photos
    Jeżeli jakoś pomogłem nie pogardzę reputem Lol

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UWAGA! BARDZO WAŻNA INFORMACJA!
Z tego co już wiadomo weryfikacja dowodem na facebooku jest poddawana botom / algorytmom ale nie wykluczone, że sporadycznie sprawdzają to ludzie dlatego warto tutaj nadmienić, że posługiwanie się cudzym dowodem osobistym jest karalne grzywną lub pozbawieniem wolności do dwóch lat.

Cytat:Art. 275. § 1. Kto posługuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe lub dokument taki kradnie lub go przywłaszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bezprawnie przewozi, przenosi lub przesyła za granicę dokument stwierdzający tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe.
Przypominam również, że osoby, które mają ukończone 17 lat w chwili popełnienia czynu są karane jak pełnoletnie.
Polecam też: Osoba "NIELETNIA", a odpowiedzialność karna. Nieletnia czyli, która nie ma ukończonych 17 lat.

Wspominam o tym gdyż trzeba i należy przyjąć, że jak w pierwszym przykładzie człowiek weryfikujący może uznać to za żart tak w przypadku drugim o ile się domyśli, że jest to zdarte z neta może powiadomić odpowiednie służby.

Zaznaczam też, że nie namawiam nikogo do używania powyższych metod. Zamieściłem to w celach informacyjnych.
Cała odpowiedzialność spada na osobę, która mimo mojego ostrzeżenia i tak skorzystała w takim razie mnie nie może winić za swoją głupotę.

Dałem wam wędkę, a nie rybę.



RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - Wisdow - 14-08-2015 14:04

Ale jeśli używam dowodu z tego generatora to nadal podlegam pod paragraf?


RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - twardy - 14-08-2015 14:16

(14-08-2015 14:04)Wisdow napisał(a):  Ale jeśli używam dowodu z tego generatora to nadal podlegam pod paragraf?

Pewnie pod inny... falszowania dokumentow.


RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - patulsky1337 - 14-08-2015 14:23

Jeszcze jak kiedyś Facebook dawał weryfikacje na dowód to może by to miało sens... jednak nie dostałem takowej już może od... 2 miesięcy? Jak już to tylko zdjęciowa albo na telefon.


RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - Haxite - 14-08-2015 14:42

(14-08-2015 14:04)Wisdow napisał(a):  Ale jeśli używam dowodu z tego generatora to nadal podlegam pod paragraf?

Jak wspomniałem, weryfikacje przeprowadzają boty. Możesz im wysłać każde zdjęcie i teoretycznie przejdzie ale nie wykluczone jest, że sporadycznie sprawdzają też ludzie.

Jeśli chodzi o dowód z generatora, nie jest to prawdziwy dowód osobisty. Uważam, że nawet nie jest to fałszowanie dokumentu dlaczego?

Cytat:Art. 270
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
W tym przypadku nie można mówić o podrobieniu (bo nie było oryginalnego dowodu osobistego) lub przerobieniu dokumentu gdyż jest to zwykła grafika nawiązująca do dowodu. Taki wygląd / szablon dowodu nie istnieje więc nie ma raczej żadnej wartości urzędowej. Tym bardziej iż jest tam podpis www.pato.pl zamiast nazwiska powinno całkowicie wykluczyć go z tego.
Tak jak też wspomniałem, osoba weryfikująca może uznać to za żart jednak nigdy nie wiesz kogo spotkasz po drugiej stronie ekranu na największym portalu do inwigilacji społeczeństwa.

Oczywiście zaznaczam iż jest to moje zdanie, a prawnikiem nie jestem.

Dodatkowo reszta Art. 270
Cytat:§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, zaopatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

§ 2 a. W przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

@[patulsky1337], że nie dostałeś, nie znaczy że facebook ją zniósł Wink


RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - aero2 - 14-08-2015 15:12

Komuś się udało odblokować konto jednym ze sposobów?


RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - Haxite - 14-08-2015 17:36

@[aero2], w tym temacie user @[Nikodemv2] zadeklarował się do wysłania zdjęcia założyciela FB Jerk

Od siebie dodam, że jeżeli weryfikacja nie przeszła pomyślnie to wysyłaj ponownie zdjęcie.


RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - Shadow271 - 14-08-2015 17:40

(14-08-2015 14:23)patulsky1337 napisał(a):  Jeszcze jak kiedyś Facebook dawał weryfikacje na dowód to może by to miało sens... jednak nie dostałem takowej już może od... 2 miesięcy? Jak już to tylko zdjęciowa albo na telefon.

Ja jakbym dostawał weryfikację zdjęciową to bym się cieszył, teraz tylko na dowód u mnie albo całkowita blokada.


RE: Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - pjx - 14-08-2015 22:22

dowód z generatora nie przejdzie sprawdzałem ostatnio Undecided


Weryfikacja dowodem osobistym na FB (kolejny poradnik i 2 inne sposoby) - Mikey - 14-08-2015 22:28

Moze akurat trafiłeś na człowieka a nie na bota...


Napisane z TapTalka za pomocą iPhone.