Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Wybierz Styl: Aktywuj czarny styl Aktywuj jasny styl Aktywuj mobilny styl
Forum o zarabianiu przez Internet !
praca w domu Witaj serdecznie forum o zarabianiu Zarabiam.com
forum o zarabianiu przez internet

Witaj! Nie bez powodu trafiłeś na największe w Polsce Forum o Zarabianiu przez internet! Tutaj gromadzimy pasjonatów zdobywania pieniędzy online i dajemy możliwość poznania tajników pracy w domu. Coraz więcej osób poszukuje sposobów na zarabianie w sieci, co sprawia, że praca w domu przez internet staje się atrakcyjnym źródłem dochodu. W dzisiejszych czasach, zarabianie online to nie tylko alternatywa, ale często również znakomita opcja do tradycyjnej pracy na etacie. Czy zastanawiasz się, jak łatwo zarobić pieniądze? Jeśli tak, to właściwe miejsce! Internet jest pełen możliwości, a my jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami.

Rejestracja na naszym forum jest całkowicie darmowa i niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Zakładaj nowe wątki i bierz udział w dyskusjach,
  • Odblokuj dostęp do czatu (Shoutbox),
  • Ogranicz liczbę wyświetlanych reklam,
  • Zdobywaj odznaczenia i reputację,
  • Zyskaj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
  • Przeglądaj galerię zdjęć i filmów z wygranymi nagrodami,
  • Dostosuj swój prywatny profil,
  • Weź udział w konkursach organizowanych na forum,
  • Skorzystaj z doświadczenia społeczności zarabiającej online od lat,
  • Porównaj stopy procentowe na kontach oszczędnościowych,
  • Wykorzystaj merytoryczną wiedzę naszych użytkowników, by zarabianie w domu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek,
  • Dowiedz się, gdzie zdobyć darmowe upominki, gadżety i próbki.
  • Pamiętaj to nic nie kosztuje, zarabiam.com to darmowe forum internetowe w którym zasięgniesz informacji "jak zarabiać przez internet".
I co najważniejsze, wszystko to jest zupełnie za darmo! Zarabiam.com to internetowe forum, które udzieli Ci odpowiedzi na pytanie "jak zarabiać przez internet". Teraz praca w domu staje się możliwa! Zarejestruj się już teraz, a dowiesz się wszystkiego o zarabianiu przez internet!

praca w domu


Zapraszamy na Nasze Serwery Minecraft oraz Serwer Minecraft



Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.

Autor Wiadomość
EfectiveWork Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 981
Dołączył: Aug 2018
Reputacja: 654 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 0.00
Post: #41
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Sprawdź:
Świetnie Smile Z pewnością ten bonus bardzo Ciebie zmotywuję Smile
Glosy: azzaz (+1)
28-09-2018 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania Online
Forumowy Maniak


Liczba postów: 1241
Dolaczyl: Jan 2012
Reputacja: 1712

Poziom ostrzezen: 0%
Forum Gold: 215.61 [Dotacja]

Warto sprawdzić:
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #42
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Dzięki za feedbak Wink Motywuje mnie to i to bardzo Big Grin

Od zawsze chciałem zarabiać na własnym biznesie. Czy to internetowym czy offline to nie ma aż tak dużego znaczenia. Teraz kiedy już z tym działam na poważnie widzę jak dużo to wysiłku i stresu kosztuje. Podpisuję umowy z np. biurem księgowym gdzie mam bardzo niepewne zarobki, a płacić im trzeba do tego odpowiadam za zadania, których się podejmuję. Jeżeliby z moją umową było coś nie tak, albo coś bym zrobił źle to wiadomo, że klient żąda zwrotu + rekompensaty jeszcze. Część budżetu na zrealizowanie swoich planów czerpię z internetu, a to też póki co nic pewnego. W pewnym stopniu opieram swoje plany na tym, że tworzona i pozycjonowana przeze mnie nowa strona zacznie stabilnie zarabiać niedługo. Jest to czwarta większa strona jaką robię i mam nadzieję, że doświadczenia z wcześniejszych + nowa wiedza dot. seo poskutkuje. Mam plan B, jakby to się nie udało, ale na pewno nie będą to miłe chwile jakby mi się noga powinęła. Mówią, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, ja mam nadzieję za jakiś czas pić tego szampana Smile

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2018 20:55 przez azzaz.)
28-09-2018 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #43
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Jest 1:26 w nocy, a ja zamiast już iść spać piszę jeszcze post na forum Rolleyes

Miałem się położyć dużo wcześniej, ale zacząłem koło 20 budować stronę na wordpressie i trochę mi się to przedłużyło. Dosłownie chwilę temu podjąłem decyzję, że dokończę już jutro Lol

Cały czas stukam sobie te 45zł dziennie, ale to mniejsza z tym. Zlecenie, o którym pisałem powyżej idzie całkiem sprawnie. Ebooki na razie czekają. Z czasem pewnie wrócą na nowej stronie(a dokłądniej na grupie, ale to za chwilę).

Propos nowej strony to w końcu zabieram się za działanie. Udało mi się wybrać dobrą domenę jako, że robiłem to pierwszy raz zajęło mi sporo czasu. Domena była analizowana pod kątem:

Stażu - ma ponad 5 lat
DA - aktualnie na nowym hostingu, z zainstalowanym już wordpressem i po wstępnych pracach na poziomie 34
PA - 37

Brak ręcznych działań w jej kierunku więc żadnego filtra nie ma.

Ilość świeżych linków prawie 400, większość z różnych domen.

Znalazłem keywordy pod, które będę pozycjonował, oraz prześledziłem swoją konkurencję. Główna fraza na stronie głównej ma bardzo słabą konkurencję i to pod nią na początku będę pozycjonował. Nazwa strony głównej sama w sobie zawiera keyword, a na niej znajduje się już artykuł, który będę promował w social mediach.

Poza stroną główną mam zakładkę z trochę bardziej konkurencyjną frazą. Głównie będę pozycjonował tą mniej konkurencyjną na głównej i liczę, że ta druga fraza z czasem też poleci do góry, trochę spróbuję jej w tym pomóc, ale nie kładę na to dużego nacisku. Nisza w obu przypadkach ta sama, tylko inne frazy kluczowe, aczkolwiek troszeczkę się zazębiają.

Oprócz tych zakładek robionych typowo pod pozycjonowanie, wiadomo zakładki must have:
O nas, opinie, kontakt i jeszcze jedna, którą chcę przemienić potem w bloga. W ostatniej zakładce co tydzień planuję wrzucać nowy, mały artykuł. Ostatnią częścią mojej strony jest krótka informacja o tajnej grupie, którą tworzę skupiającą ludzi wokół mojej niszy. Ma ona za zadanie trochę napędzać mi sociale, oraz jest dodatkową ofertą z mojej strony. Nie przyjmuję na pałę od razu wszystkich tam. Napisałem, że oficjalny start grupy dopiero 10 listopada, na razie trwa nabór, zgłoszenia będą weryfikowane. Zrobiłem to ponieważ kierowany wcześniejszymi doświadczeniami na social mediach wiem, że grup nie ma sensu budować od zera. Dobrze jest poczekać aż zbierze się jakaś grupa i dopiero zaakceptować wszystkich chętnych, żeby od razu coś tam się działo i żeby nie uciekli. Projekt ten skupia się na pozycjonowaniu, ale za dużo czasu już w niego włożyłem, żeby go tylko pozycjonować. Marketing i promocja na socialach też będzie.

Strona jeszcze nie jest skończona od strony webmasterskiej, natomiast jest kompletna zarówno od strony merytoryczneh, marketingowej jak i teksty są zoptymalizowane pod pozycjonowanie. Całą jej treść już od dawna mam spisaną w wordzie Wink


Mam na razie zbyt dużo pracy, żeby ukończyć ebooka, więc na razie skupię się tylko na rozwijaniu strony i jej promowaniu + podpinam pod nią linki afiliacyjne. Ebooka potem jeżeli grupa mi się rozkręci wrzucę po prostu na wspomnianą wyżej grupę za pieniądze Big Grin

Aktualnie moje zadania są takie:
1) Skończyć stronę
2) Stworzyć fp i grupę
3) Zacząć promować tą grupę na facebooku
4) Aktywnie prowadzić stronę i sociale

Tym razem nie chcę popełnić tego samego błędu co ostatnio. Zarówno fanpage jak i strona będą aktywnie prowadzone. Minimum 1 wpis tygodniowo na stronę i 2 posty na facebooku. Na stronie będą to dłuższe i merytoryczne artykuły, na fp content bardziej pod nabijanie sobie fanów. Ciekawostki, śmieszne historie, dziwne filmiki i tego typu rzeczy powiązane z moją niszą. Od czasu do czasu jakiś post podpromuję też przez fb ads, ale jeszcze nie wiem kiedy i za ile. Na pewno planuję grupę facebookową promować narzędziami reklamowymi facebooka jak wszystko będzie już gotowe.

Dopiero kiedy te wszystkie punkty będą zrealizowane, będę miał kompletny produkt gotowy do zarabiania będę mógł znaleźć czas na konkretniejsze pozycjonowanie storny, a więc linkowanie.

Po czasie pozycjonowanie będzie moją prawie, że jedyną robotą przy tym projekcie. Poza pozycjonowaniem będę musiał machnąć tylko 2-3 wpisy tygodniowo, a nawet to mogę kupić na textbookers i przerobić tylko pod siebie Tongue Dlatego też wcześniej(tj. teraz) chcę dopiąć wszystkie inne szczegóły. Domyślam się, że na początek niewiele zarobię, ale to jest bardziej długoterminowy projekt + nauka co i jak w tym SEO + ucząc się SEO nie zamierzam nie korzystać z tego wszystkiego co się nauczyłem zarabiając do tej pory i dlatego też, że tyle rzeczy przy tym robię tak długo to zajmuje Wink

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2018 01:12 przez azzaz.)
Glosy: danoneksss (+1)
04-10-2018 01:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #44
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Strona się robi jest coraz lepiej, ale chwilowo zrobiłem sobie przerwę. 2-3 dni i wracam do jej robienia.
Dlaczego? Nie chcę działać pod presją, ani myśleć tylko o niej cały czas. Z wcześniejszych projektów wiem, że mam tak: Jak robię stronkę parę dni to po czasie mam duże parcie, żeby ją już skończyć i robię tam niektóre elementy słabej jakości. Czy to artykuły, czy sam wygląd strony. Przerwa ta ma na celu odpocząć sobie od tego tematu i powrócić ,,świeży" tak, żeby wszystko było powoli i na spokojnie, ale przygotowane dobrze i kreatywnie. Już teraz mam pełno nowych pomysłów(odnośnie tej właśnie strony, a nie innych projektów), a zrobiłem sobie tylko chwilę przerwy. U mnie dążenie i dłubanie nad jednym w kółko i bez przerwy zabija kreatywność i przerwa ma na celu odświeżenie dla mnie.
No, ale nie wbiłem na forum tylko po to, żeby o tym napisać. Dzisiaj znowu wpis z gatunku merytorycznych. Podzielę się moimi przemyśleniami odnośnie promowania i marketingu. Znowu teraz w wolnym czasie oglądałem sobie marketerów na youtubie:

https://www.youtube.com/user/SprawnyMarketingPL

I na podstawie ich wiedzy, oraz własnych przemyśleń postanowiłem napisać to i owo odnośnie tego do kogo w ogóle kierować treść na stronie.

Więc na początku warto zastanowić się jacy użytkownicy najlepiej konwertują(przynajmniej przy whitehacie, bo blackhat działa trochę inaczej).

Otóż najlepiej konwertują użytkownicy powracający. To ważne bo to takich użytkowników docelowo kreujemy swoją treść.

Skoro wiemy, że najlepiej konwertują użytkownicy powracający to zadajmy sobie pytanie co robić, żeby oni wracali po obejrzeniu naszej strony?

Ciekawa i stabilna treść nie prowadzi do sukcesu ponieważ już ją przeczytają i lecą dalej w wyszukiwarce. Warto mieć coś co sprawi, że Twoja strona po obejrzeniu przez kogoś raz zatrzyma użytkownika i on do niej wróci.

Ciekawe i dobre artykuły poświęcone na konkretny temat przyciągają uwagę użytkownika. To wiemy na pewno, więc co zrobić, żeby on wracał? Dostarczać mu je regularnie, porcjami, ale nie wszystko od razu. Jeżeli mamy konkretną wiedzę na dany temat nie warto wszystkim się dzielić od razu. Podzielmy to na kilka części i zamieszczajmy wpisy regularnie. Tutaj dochodzimy do tego co (zdaniem marketerów z kanału powyżej i ja się z tym zgadzam) sprawia, że użytkownicy wracają dla takich treści? Otwarte prowadzenie bloga, albo newslatter. Może to być miniblog z zakresu np. porady i ciekawostki, a tam regularnie nowa treść. Tacy użytkownicy, którzy wracają na stronę i śledzą treść konwertują dużo lepiej i zwiększają naszą sprzedaż niż jakakolwiek grupa ,,nowa". Można zaimplementować takie rozwiązanie do każdej strony w celu zwiększenia sprzedaży. Wymaga to trochę pracy, ale moim zdaniem warto się tym zainteresować Wink

Podsumowując najlepiej od razu celować w to, żeby użytkownik wrócił niż, żeby za pierwszym razem zobaczył nawet najlepszą treść.

Nie wiem po co opisuję takie rzeczy, ale ten dziennik to też moje przemyślenia. Ja często tutaj wracam i w momencie, w którym będę działał w internecie sobie tutaj wrócę, zobaczę na co już wpadłem i to wykorzystam Smile

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2018 13:10 przez azzaz.)
Glosy: danoneksss (+1)
06-10-2018 13:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #45
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
No i koniec przerwy. Wracam do pracy i robienia strony. Tak jak podejrzewałem przerwa wyszła mi na dobre. Teraz kiedy znowu się patrzę na swoją stronę widzę jej wady i mam kilka nowych pomysłów na sam jej kierunek. Dzisiaj zajmę się wcielaniem tych zmian w życie. Jako, że korzystam w sumie z kilku poradników/mentoringów to podzielę się tutaj z czyich pomocy korzystam, żeby nie było, że jak coś z tego wyjdzie to tylko moja zasługa. Podczas robienia strony sugerowałem się własną wiedzą i wcześniejszymi doświadczeniami, poradami mysca z oficjalnego mentoringu, a także jego porad na PW. Do tego stronę optymalizuję pod pozycjonowanie wg. porad muraszczyka. Jak pisałem nie spodziewam się zarobku od razu. Ten projekt jest pod budowanie społeczności. Chcę stworzyć realną i prawdziwą społeczność wokół mojej strony na social mediach. Na stronie będą produkty afiliacyjne pokrewne z moim tematem, ale to pewnie też dopiero po czasie zacznie zarabiać. Głównym źródłem zarobku docelowo pewnie będzie jednak sprzedaż ebooka. W momencie, w którym sociale się rozrosną i moja grupa będzie miała tak 4-5k realnych ludzi wrzucę na tą właśnie grupę ebooka pod ich potrzeby. Dlaczego tak? Chcę, żeby to było stabilne. Niedługo wracam na studia i chcę, żeby coś co teraz robię cały czas sobie zarabiało i rosło, a nie zaczynać za tydzień kolejny produkt po wykończeniu obecnego.

Także ten wracam do robienia strony, wracam do pracy -> na dzienniku znowu będzie więcej wpisów zarówno dotyczących zarabiania jak i moich rozkmin. Akurat jedną miałem w tej przerwie, którą sobie zrobiłem, ale była ze znajomymi w pubie pod wpływem, więc muszę ją troszeczkę lepiej ubrać w słowa. Dotyczy typowo zarabiania w internecie, jakoś tak mam ze znajomymi, że często o zarabianiu w necie gadamy na wyjściach bo po prostu lubimy tak zarabiać Wink

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
10-10-2018 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pani Ania
Prawa reka Admina


Liczba postów: 997
Forum Gold: 550
Dolaczyla: Feb 2011
Reputacja: 777


Warto sprawdzić:

azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #46
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Nareszcie xD

Z moją stroną było więcej roboty niż myślałem. Nie do końca pamiętam jak to było, ale chyba szło to mniej więcej tak:

chciałem stworzyć landing paga -> chciałem stworzyć mini stronę

a stworzyłem ostatecznie coś czemu jest najbliżej do większego portalu Rolleyes

Nie wiem czy to dobrze, ale pewnie tak. Tzn. mam taką nadzieję Xpokerface

Strona jeżeli chodzi o poziom jej rozbudowania zdecydowanie jest jedną z większych jakie zrobiłem. Stworzyłem również fanpaga i napisałem pierwszy post. Tutaj opisuję to w kilku zdaniach, ale post jest dosyć długi, a artykuł na głównej, który miał liczyć 500 słów ostatecznie liczy ponad 900 beka

Oczywiście zostało mi parę rzeczy do zrobienia na niej, ale to już bardziej kwestia optymalizacji pod pozycjonowanie. Od strony merytoryczno-desighnerskiej jest ready. Mam trzy pomysły na wprowadzenie jesczcze do niej, ale to już detale.

Strona miałabyć poniekąd pod afiliację i w to głównie uderza, ale nie to jest jej głównym celem. Głównym celem jest zdobycie realnych ludzi śledzących co się na niej dzieje. Żeby to zrobić to nie wiem czy już wspominałem, ale jedną z podstron to wgle w bloga przerobiłem beka

Blog dotyczy konkretnej niszy i uderza w konkretne problemy. Posługuję się tam tylko swoim imieniem, ewentualnie podpisuje się jako "Redakcja(nazwa strony)" Nie piszę tam ja jako ja bo lubię pracować anonimowo nie wiem czemu Lol

Zdecydowałem się już jakie oferty na niej umieszczę i podpiąłem odpowiednie linki. Wybór padł na lead network. Do tej pory w sumie niewiele tam zarobiłem, żeby nie powiedzieć nic, ale też nic konkretnego(nie-konkretnego też). Do tej pory nie robiłem jeżeli chodzi o tego typu afiliacje. Bardziej skupiałem się na CPA i pozyskiwaniu klientów do tej pory niż takim w 100% typowym marketingu.

Na facebooku napisałem post promujący moją stronę. Mam nadzieję, że ciekawy, ale to już nie mnie oceniać. Troszeczkę szablonowych, dziennikarsko-marketingowych sztuczek poszło w ruch więc mam nadzieję, że wypali. Jeżeli o pisaniu tekstów mowa to swoją drogą inspirowałem się głównie poradami stąd:

https://arturjablonski.com/jak-sie-pisze-tytuly/

Jak i innymi tam podlinkowanymi.

Czy inspirowałem się skutecznie to szczerze jeszcze nie wiem Tongue

Z innych rzeczy jakie się dzieją u mnie:
Pisałem wcześniej, że mam dlużników. 2/3 już oddało Big Grin

Sp. z o.o.

W sumie to wszystko jest gotowe. Tworzę stronę internetową dla niej też. Aktualne zlecenia wykonałem, swoje zarobiłem. Oficjalnie rusza wszystko od nowego roku bo ten tego...
Rok obrotowy i jego zamknięcie by mi się nie zgadzało podatkowo jakbym rejestrował już, więc lepiej poczekać.

Kochany system prawno-podatkowy wspiera młodych przedsiębiorców tak bardzo, że aż muszę poczekać z ruchami, żeby sobie kłopotów nie narobić na przyszłość Heart

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
12-10-2018 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #47
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Zanim napiszę kolejnego posta na fb, stworzę jeszcze trochę treści i przygotuję grupę.

Dzisiaj zajmuję się już optymalizowaniem strony pod pozycjonowanie.
Oczywiście działam na wordpress i tym celu dodałem do siebie wtyczki:

all in one seo pack
smush
WP super cache

Poprawiłem wszystkie obrazki, oraz stworzyłem opisy + tagi dla google do strony głównej i wszystkich opisów.

Tutaj pojawia się pytanie jeżeli czyta to ktoś ogarnięty w pozycjonowaniu.

Można korzystać równocześnie z all in one seo pack(z którego już korzystam) i Yoast seo?

Nie doprowadzi mi to do zdublowania niektórych materiałów? Z yoasta bym skorzystał tylko do powpisywania meta tagów obrazków na stronie, czego jeszcze nie zrobiłem.

Jak skończę optymalizację zacznę pozycjonowanie samo w sobie. Moja taktyka promowania portalu jest w sumie dosyć prosta i składa się z dwóch punktów:

1)
Fanpage -> regularne wstawianie tam nowych treści, oraz linkowanie nowych treści na stronie.
Co tydzień-co dwa przy niektórych postach na 20-30zł będę odpalał kampanię fb ads, żeby się podpromować i łapać realnych ludzi. Aktualnie muszę stworzyć nową treść bo jeszcze jej trochę brakuje, ale to już na szczęście ostatnie momenty pracy copywrighterskiej w sumie. Najoporniej to idzie bo nie ukrywam jestem troszeczkę leniwy ostatnio.

2)
Pozycjonowanie -> Optymalizacja strony, meta tagi przy wszystkich obrazkach i ikonach, opis każdej podstrony, lepsze dostosowywanie strony pod urządzenia mobilne, czytelna mapa strony i linkowanie wewnętrzne. (Dzisiaj właśnie tym się zajmuję swoją drogą)
Pozycjonowanie -> Linkowanie. Tutaj linkowanie dzielę na dwa rodzaje. Jeden będzie powiazany z marketingiem i trochę copywrightingiem(najgorzej facepalm ) , a drugi z tworzeniem jakościowych linków. Tzn wygląda to tak:

Linkowanie1 -> Szeptanka po forach i miniatura serwisu w stopce.
Linkowanie2 -> Linkowanie przy pomocy blogów web 2.0

Skończę do końca prace optymalizacyjne i copywrighterskie z facebookiem + grupą i dopiero wtedy wezmę się za linkowanie. Pozycjonowanie kozacka rzecz i warto ogarniać, ale trzeba mieć też co pozycjonować. Pozycjonowanie i promowanie nawet na największą skalę, niedorobionego produktu można sobie *** i tu każdy może coś sam wymyślić Smile

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
12-10-2018 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
EfectiveWork Offline
Forumowy Fanatyk
*

Liczba postów: 981
Dołączył: Aug 2018
Reputacja: 654 +

Galeria Wygranych: Tutaj
Forum Gold: 0.00
Post: #48
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Czytam i czytam ten dziennik i stwierdzam, że jest to obecnie najlepiej prowadzony dziennik. Jeżeli chodzi o moją osobę to czytam te wpisy z zaciekawieniem i pomimo, że nie zarabiasz wielkich sum każdy wpis bardzo mnie ciekawi. Z pewnością systematyczność pracy przyniesie sukces !
Glosy: azzaz (+1)
12-10-2018 14:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #49
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Miło słyszeć, dzięki Big Grin

Mam nadzieję, robiłem wcześniej kilka stron w internecie i wszystkie miały to do siebie, że pozarabiały, pozarabiały i już nie istnieją. Chciałbym teraz coś naprawdę stabilnego stworzyć. Mam nadzieję, że się ten cel zrealizować uda aczkolwiek pierwszy raz robię tego typu projekt i wszystko może się zdarzyć. Może się udać, a może się nie udać Wink

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
12-10-2018 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
azzaz Niedostępny
Stały Bywalec
*

Liczba postów: 533
Dołączył: Aug 2017
Reputacja: 199 +

Forum Gold: 15.00
Post: #50
RE: Ezarabianie - odczucia, refleksje. Dziennik earnera.
Zdjęcia z efektów + rozkminka Idea

Jeżeli chodzi o efekty to jak pisałem zajmowałem się dzisiaj optymalizacją strony. Wyniki jakie udało mi się uzyskać wyglątają następująco:

[Obrazek: Optymalizacja-pc.jpg]

Jeżeli chodzi o wersję na komputery to jestem zadowolony.

Pod urządzenia mobilne sytuacja wygląda następująco:

[Obrazek: Optymalizacja-mobilne.jpg]

Trochę gorzej, ale jak na moje doświadczenie, a raczej jego brak w temacie pozycjonowania i optymalizacji to jestem zadowolony. Ponadto na innym programie sprawdziłem czy strona jest przyjazna pod urządzenia mobilne i również udało mi się sprawić, żeby była. (Narzędzia od googla, więc to jego opinia Big Grin )


[Obrazek: przystosowanie-mobilne.jpg]

Jako, że o optymalizacji mowa dorzucam jeszcze aktualne statystyki mojej domeny jakby nie było tej też szukałem tak, żeby była dobra pod SEO.

[Obrazek: Stat-domena.jpg]

Nie wygląda to może imponująco, ale to dopiero zaczynam przygodę z SEO i moja konkurencja na moje szczęście to rodzime podwórko = mniejsza i słabsza konkurencja. Przy pomocy KW finder szukałem sobie jak najsłabszej konkurencji i mam nadzieję, że mi się to udało. Trochę jej jest, ale patrząc po linkowaniu, optymalizacji i statystykach domen konkurencyjnych stron nie wydają się one trudne do przeskoczenia.

Rozkminka Idea jest właśnie apropo działania w internecie ogólnie, szukania niszy, tworzeniu własnej treści.(Tyczy się CPA, afiliacji, e-sprzedaży i SMSów bo te sposoby to te, którymi się kiedykolwiek zajmowałem, o innych metodach zarobku się nie wypowiadam Wink )

Powstała pod wpływem parę dni temu, teraz dopiero ją ubrałem w poukładane zdania*

Przechodząc do meritum. Rozmawialiśmy sobie w pubie ze znajomymi odnośnie tego co warto tworzyć teraz w internecie, dlaczego, jak działa promowanie czegokolwiek. Całość na podstawie moich błędów Sad

Podzielę ten wpis na kilka punktów:

1) Kolejność działania

Sam robiłem dłuższy czas wg. poniższego schematu.

Szukam ofert, które mnie interesują -> Tworzę pod nie stronę -> Zaczynam promocję

Trochę w ten sposób zarobiłem, ale aktualnie zaczynam większość rzeczy od nowa. Dlaczego?
Rynek się zmienia, oferty się zmieniają, trendy się zmieniają, nisze się wypalają. Nie inaczej było z moimi stronami.

Dlatego właśnie teraz próbuję działać w trochę innej kolejności. Tworzę swoje własne produkty dotyczące konkretnej niszy(w moim wypadku to portal internetowy z poradnikami w formie bloga). Następnie tworzę wokół tego społeczność(sociale + grupa na facebooku).

2) Cel działania

Obecnie nastawiam się na zbudowanie stabilnej strony i zaplecza marketingowego(organiczne zasięgi + siła przebicia + własna marka). Całość monetyzacji dostosowuję pod swój własny portal, nie dostosowuję go do ofert. W założeniu powinno dać mi to pewien komfort później. W moemencie, w którym oferty, które teraz linkuję znikną nie stanie się kompletnie nic. Wymyślę inny sposób monetyzacji czy to sprzedaż ebooka czy jeszcze coś(mam parę pomysłów, ale to kiedy indziej bo to wybieganie w przyszłość duże Wink ). Moje wcześniejsze strony miały to do siebie, że opierały się bardzo konkretnie na konkretnych produktach i były w całości pod nie dostosowywane(możliwe, że to dlatego już je odpuściłem Undecided ) Jasne mógłbym jeszcze trochę na nich zarabiać, ale przez sytuacje życiowe musiałem odpuścić, a teraz patrząc dalekosiężnie budowanie tego samego co już robiłem ma mały sens. Dlaczego? Co chwila trzeba zaczynać wszystko od nowa. Miesiąc - dwa są stabilne zarobki, a na trzeci nie ma nic, jest ziro. Zaczynamy od nowa. Średnio mnie to ratuje bo potrzebuję czegoś bardziej trwalszego na podstawie czego nie będę się musiał martwić o pieniądze na życie na studiach(opuszczenie domu rodziców ma kilka wad w sumie jednak xD )

3) Skupianie się na marketingu, albo SEO

kluczowe jest tutaj słowo albo Wink Działałem głównie typowo marketingowo, teraz uczę się seo, ale dostosowuję treść strony również pod marketing. Sociali będę cały czas używał obok pozycjonowania. Robię jedno i drugie bo w sumie ostatecznie ciężko chyba o stabilniejsze zaplecze niż wybite sociale i wybita strona. Spadnie mi pozycja w google? Co za problem mam sociale. Spadną mi zasięgi na socialach? Co za problem mam pozycję w google. A przynajmniej chciałbym mieć beka

Nie pisz do mnie o porady, mentoring czy inne tego typu bzdury. Zarabiam sam i ty też zarabiaj sam!
12-10-2018 20:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Od samochodziorza do zawodowego earnera - czyli Danonek's destroying the fcking bank! danoneksss 255 59,025 20-09-2018 19:28
Ostatni post: pawlosek
Tongue Dziennik młodego Earnera ZarabiamMilion 19 5,898 10-11-2017 01:38
Ostatni post: ZarabiamMilion
  Sylwestrowy dziennik Earnera Piesela!♥ Piesel_Nala 11 3,642 08-01-2016 20:44
Ostatni post: Piesel_Nala

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości