Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego (/Temat-Pisanie-tekstow-prosty-i-skuteczny-zarobek-dla-kazdego-99033)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - lorie - 02-02-2015 14:11

Mam pytanie odnośnie co do rozliczania. Czy muszę jakoś dodatkowo sama się rozliczać, czy wypłacam pieniądze i koniec? Smile


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - matig - 22-03-2015 10:42

Ostatnio testuję textbookers i mam kilka pytań do znawców tego serwisu:
1 - czy jeśli otrzyma się 10 pkt karnych konto na stałe jest zablokowane czy na jakiś okres?
2 - czy ktoś z Was otrzymuje wypłaty z tego serwisu?
3 - ile udaje się Wam zarobić i ile czasu poświęcacie?
4 - co robicie w przypadku gdy jest "opis do katalogów" podane frazy jakie mają się znaleźć, a nie ma strony www - improwizujecie? Pytam, bo za taki tekst dostałem punkty karne - pisałem tekst, w którym frazy się znalazły, ale nie było www podanej i pisałem bardzo ogólnikowo.
5 - czy punkty karne są kasowane, jeśli tak, to po jakim czasie?
Dzięki za odpowiedź


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - Krasnal69 - 22-03-2015 12:43

Dzięki za pomocny poradnik!


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - dyzia - 22-03-2015 12:52

Zarejestrowałam się w sumie tylko po to, żeby poćwiczyć pisanie. Powiedzmy, że zarobkowo chciałabym się z tym związać, więc wydaje mi się, że akurat tą stronę można potraktować jako świetny trening [chociażby dlatego, że ktoś będzie oceniał teksty]. Jak zaakceptują i naklepię trochę tekstów to napiszę więcej.

Mam tylko jedno pytanie dotyczące rozliczania i bynajmniej nie będzie to pytanie numer pierdyliard dlaczego rozliczane jest tak, a nie inaczej lub co oznacza rozliczanie z każdej złotówki. Bardziej chodzi mi o to, że powiedzmy, że zarobiłam te 150 zł. Dokonuję wypłaty, oni rozliczają mnie z US i tu moje pytanie: w jaki sposób mam to później uwzględnić w rocznym rozliczeniu? Dostanę od nich coś na kształt pitu, czy co? Jestem kompletnie zielona w tych sprawach i nie mam zielonego pojęcia jak wykazać dochód, który nie jest wynikiem normalnej umowy o pracę na etacie.


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - krzywho - 23-03-2015 21:02

Dostaniesz od nich mailem PIT-a 11 (o ile dobrze pamiętam) i później to co tam będziesz miała napisane wpisujesz w PICie 36 (o ile dobrze pamiętam Big Grin) w miejscu o dochodach z praw autorskich. O ile dobrze pamiętam tam w tym mailu z PITem będziesz miała wszystko napisane. Ja wtedy jeszcze nic nie wypłacałem więc mnie nie dotyczyło. W każdym razie dostaniesz od nich to wszystko w mailu Wink oni od każdej wypłaty pobierają podatek dochodowy.


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - dyzia - 23-03-2015 21:57

O właśnie o tego typu info mi chodziło, czy dostanę od nich jakiś konkretny pit, czy na jakiej podstawie mam podać ten dochód do skarbówki przy rozliczeniu Smile Bardzo Ci dziękuję!


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - dexterr06 - 26-03-2015 13:40

piszecie tam teksty? ile czasu wam zajmuje zarobienie jakiejś normalnej kwoty?


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - dyzia - 26-03-2015 17:13

Ja w przeciągu dwóch dni poświęciłam na pisanie łącznie może z 10 - 15 minut, bo mi w pracy nie dają żyć i mam trochę ponad 7 zł.
Pytanie ile masz czasu i czy potrafisz normalnie pisać, tak jak na copywritera przystało. No i co dla Ciebie jest normalną kwotą.

Póki co serwis naprawdę na plus.


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - krzywho - 29-03-2015 13:40

Zależy od zleceń i od twojego dnia. Czasami wejdą takie zlecenia, że w godzinę zarobisz 40 zł, czasem męczysz się, masz to w dupie i ci się nie chce i w godzinę zarobisz kilka zł. Najgorsze są pierwsze kroki, bo musisz przebić się przez precle i opisy do katalogów, za które dostajesz ochłapy. Później gdy pojawiają ci się propozycje zleceń (zaplecza, teksty tematyczne) to idzie dużo lepiej. Wszystko zależy od tego ile i jak piszesz Smile


RE: Pisanie tekstów - prosty i skuteczny zarobek dla każdego - dyzia - 29-03-2015 13:48

Dokładnie. Kwestia tego ile jesteś w stanie poświęcić czasu dziennie na pisanie, a także jakiej jakości teksty piszesz, bo tak jak obserwuję moje pierwsze kroki w serwisie to mam wrażenie, że lepiej stawiać na jakość tekstów niż na ich ilość.
Od ilu napisanych tekstów pojawiają się nowe teksty do pisania? Ocenę mam wysoką, a jednak nadal odblokowane tylko precle i opisy do katalogów.