Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak ocenić jakość Link'a? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Jak ocenić jakość Link'a? (/Temat-Jak-ocenic-jakosc-Link-a-98063)

Strony: 1 2


Jak ocenić jakość Link'a? - fastrets - 16-09-2014 15:20

Witam. Mam pytanie dla osób które zajmują się pozycjonowaniem swoich stron. Od pewnego czasu GSA odmówia mi posłuszeństwa , więc zabieram się za ręczne dodawanie backlinkow , w jaki sposób mogę ocenić jakiej jakości jest "url" link na którym mam zamiar zostawić bl? Czym się sugerować, co brać pod uwagę ? Chcę wybrać tylko linki wyższej jakości , Nie chcę ręcznie dodawać bl śmieciowych co mija się z celem Smile

Znajdą się jakieś osoby co mi pomogą / doradza co i jak?


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - ddaapp - 09-10-2014 15:00

W dobie disavow dobry link to zazwyczaj taki który
a) przynosi ruch na twojej stronie
b) nie da się go zdobyć z automatu.
c) nie będzie powodował ucieczki z strony docelowej użytkowników.

Przy sprawdzaniu jakości można użyć takich wspomagaczy jak Trust flow, citation flow, alexa i współczynników moza ale sporo trzeba brać na intuicję.


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - SEOHIT - 09-10-2014 18:37

Zdobywaj linki na normalnych stronach, które nie są robione pod zaplecze, spam itp. Wybór duży: fora, blogi, portale, social media, web 2.0 i inne typy stron. Wiele zrobisz za darmo a resztę możesz kupić. No a by pzonać jakość domeny to sprawdzasz parametry J/W podał @ddaapp. Im lepsze parametry tym lepszy link.


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - Smoczysko - 13-10-2014 02:32

Jesli masz swoja wlasna strone to nie polecam bawic sie w GSA, linki z tego to gowno i predzej google zdeindexuje swoja strone niz cokolwiek pojdzie w gore. GSA jest jedynie dobre do Tier 3 i do pozycjonowania np. filmikow na youtube, gdzie google "ufa" domenie i taka strona po prostu moze dobrze zniesc spam.

Pamietaj ze w dobrym linku jednym z najwazniejszych rzeczy jest kontekst i dobry artykul - to znaczy, ze jesli masz strone o samochodach, to jesli zamiescisz do niej link na stronie o wedkarstwie to nie bedzie to dobry link. Oprocz tego wazny jest dobry artykul w ktorym linkujesz (kilkaset slow) - informatywny, zrozumialy i na temat. Taki link jest warty wiecej niz 5000 linkow na losowych forach z postem "szukasz wiecej informacji o samochodach? zobacz tutaj: link".

A to czy przynosi ruch na twojej stronie nie jest ani troche wazne. Oczywiscie tez powinna to byc strona ktora wyglada jak najlepiej w oczach google, czyli musi miec jak najwiekszy page authority i domain authority (polecam wygooglowac jesli nie wiesz co to).

Wygoogluj sobie tez co to sa PBN (Private Blog Network) i jak sie buduje backlinki na wlasnych miniblogach na web 2.0 (czyli np na wordpressie), bo teraz ta sa najlepsze metody pozycjonowania w blackhacie.


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - danqqqq89 - 13-10-2014 09:46

pierwszym elementem sprawdź czy nie pochodzi on z zaspamowanej domeny. W dobie plików div, każdy masowo wrzuca linki do zrzekania się i pozniej google oznacza te domeny.


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - mikiniki - 15-10-2014 14:18

Automaty do dodawania linków = filtr. Często ręczny.
Jak kolega wspomniał. Dobry link to taki który przenosi ruch na Twoją witrynę. Dodawaj też linki same ( anchor - link )


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - Klin - 15-10-2014 14:30

Sprawdzaj PR, DA, PA, CF, TF.

Chcesz sie zajac pozycjonowaniem Blackhat czy Whitehat ?

Jak kolega wyzej wspomnial, idealnym rozwiazaniem jest wlasny PBN. Nie kupuj tylko uslug zwiazanych z PBN poniewaz to sie mija z celem. Warto zbudowac wlasna taka siec


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - MarcinHelios - 18-10-2014 22:42

lepiej zadbać o jakość linków aniżeli o ich ilość. Lepiej mieć np. 20 dobrych linków z mocnych, wartościowych stron niż mieć 20k linków ze śmieciowych stron, spamu czy bootów spamujących fora bądź blogi


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - dawkos23 - 20-10-2014 20:28

(15-10-2014 14:30)Klin napisał(a):  Sprawdzaj PR, DA, PA, CF, TF.

Chcesz sie zajac pozycjonowaniem Blackhat czy Whitehat ?

Jak kolega wyzej wspomnial, idealnym rozwiazaniem jest wlasny PBN. Nie kupuj tylko uslug zwiazanych z PBN poniewaz to sie mija z celem. Warto zbudowac wlasna taka siec

Czemu kupowanie uslug zwiazanych z PBN mija sie z celem?


RE: Jak ocenić jakość Link'a? - Klin - 20-10-2014 20:35

(20-10-2014 20:28)dawkos23 napisał(a):  
(15-10-2014 14:30)Klin napisał(a):  Sprawdzaj PR, DA, PA, CF, TF.

Chcesz sie zajac pozycjonowaniem Blackhat czy Whitehat ?

Jak kolega wyzej wspomnial, idealnym rozwiazaniem jest wlasny PBN. Nie kupuj tylko uslug zwiazanych z PBN poniewaz to sie mija z celem. Warto zbudowac wlasna taka siec

Czemu kupowanie uslug zwiazanych z PBN mija sie z celem?

PBN - Private Blog Network, jak ktos sprzedaje takie uslugi to jego siec przestaje byc prywatna. Obniza to bardzo wyniki takiego pozycjonowania a do tego osoba pozycjonujaca liczy sobie za usluge jak za zboze. Lepiej sie doksztalcic i samemu stworzyc taka siec.