Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Graj pod dane makroekonomiczne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Graj pod dane makroekonomiczne (/Temat-Graj-pod-dane-makroekonomiczne-97417)

Strony: 1 2


Graj pod dane makroekonomiczne - Comparic - 04-09-2014 14:28

Czy na rynku opcji binarnych mamy możliwość gry pod dane makroekonomiczne? Jak najbardziej! Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić bardzo prostą strategię, którą z dużą skutecznością wykorzystywać można do inwestowania w opcje minute.

Głównym założeniem strategii jest podążanie za trendami rynkowymi w przeciągu zaledwie kilku sekund po publikacji ważnych informacji rynkowych, posiadających potencjał do „poruszenia rynkiem w posadach”.

Podstawowe założenia

-Podpieramy się kalendarzm makroekonomicznym
-Gramy na parach, które dotyczą danego wydarzenia z kalendarza (np. dla odczytów z Unii Europejskiej albo USA będzie to EUR/USD)
-Interesuje nas jedynie interwał minutowy
-Zwracamy uwagę na pierwszą i drugą świeczkę rozrysowaną od momentu publikacji danych
-Pozycję otwieramy po zakończeniu pierwszej świecy, na czas trwania drugiej
-Musimy działać szybko i sprawnie, aby zdążyć zakupić opcję

Szczegóły oraz przykład na podstawie publikacji dzisiejszych danych (decyzjao stopach procentowych ECB) znajdziecie tutaj: http://comparic.pl/opcje-binarne-strategia-gry-dane-makroekonomiczne/


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - goscyniok - 05-09-2014 21:02

Ja testuję to na demo tylko obserwuje na wykresie minutowym pierwszą świeczkę po publikacji wydarzeń np jak wydarzenie jest o 12 to ja obserwuję świczkę o 12,01 i stawiam według niej tylko na 5 minut i skuteczność to tak 70%-80% co daje mały zysk


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - Comparic - 08-09-2014 13:16

(05-09-2014 21:02)goscyniok napisał(a):  Ja testuję to na demo tylko obserwuje na wykresie minutowym pierwszą świeczkę po publikacji wydarzeń np jak wydarzenie jest o 12 to ja obserwuję świczkę o 12,01 i stawiam według niej tylko na 5 minut i skuteczność to tak 70%-80% co daje mały zysk

Ale poziom skuteczności zadowalający Smile


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - goscyniok - 08-09-2014 17:13

tylko muszę jeszcze po testować na których bykach <<nie wiem jak się fachowo nazywa chodzi o znaczenie >> jest największa skuteczność


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - Comparic - 09-09-2014 09:32

(08-09-2014 17:13)goscyniok napisał(a):  tylko muszę jeszcze po testować na których bykach <<nie wiem jak się fachowo nazywa chodzi o znaczenie >> jest największa skuteczność

Chodziło Ci o parę walutową, czy interwał czasowy, bo nie do końca rozumiem? Smile


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - goscyniok - 09-09-2014 19:55

[Obrazek: 111.jpg]

Chodziło mi o te głowy byka zaznaczone. Musze przetestować na których lepiej grać
to moje początki z opcjami i w ogóle z rynkiem wiec jeszcze nie znam tych nazw fachowych


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - malpa2 - 09-09-2014 20:20

Na te byki nie patrz. Raz jest przy wydarzeniu danym 1 byk, a mimo to kurs szaleje. Każde wydarzenie może być dla jednych nieistotne, a druga strona może mieć "cynk" i kurs może wariować Wink


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - Comparic - 10-09-2014 10:44

(09-09-2014 19:55)goscyniok napisał(a):  [Obrazek: 111.jpg]

Chodziło mi o te głowy byka zaznaczone. Musze przetestować na których lepiej grać
to moje początki z opcjami i w ogóle z rynkiem wiec jeszcze nie znam tych nazw fachowych

Te "byki" to poziom ważności danych ekonomicznych Smile Ogólnie polecam grę na trzech bykach - wtedy generowane są najwyższe ruchy. Często jeżeli dane mają niskie znaczenie (jeden byk) wtedy zmienność może być nikła albo wcale nie występować.

W kalendarzu zwracaj uwagę przede wszystkim na dane z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Nowej Zelandii, UE (tutaj też ew. z Niemiec, Włoch, Francji). Bardzo ważne są na pewno wszystkie banki centralne i odczyty z nimi związane (BoE, FED, RBNZ, BoJ, itd.). Rynkami trzęsą też wypowiedzi prezesów tychże banków (np. Draghi, Yelen) Smile

W Forex-na-żywo (http://comparic.pl/forex-na-zywo) dziennie rano podaję jakie informacje danego dnia należy obserwować Smile)


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - goscyniok - 10-09-2014 22:12

cOMPARIC TESTUJESZ TĄ METODE CO PODAŁEŚ NADAL ? Ciekawi mnie skuteczność w dłuższym okresie jak się utrzymuje. Ja na razie pracuje od rana do wieczora i nie mogę grać z kalendarzem, a i tak mało gram bo chce zdobyć trochę wiedzy


RE: Graj pod dane makroekonomiczne - Comparic - 11-09-2014 11:51

(10-09-2014 22:12)goscyniok napisał(a):  cOMPARIC TESTUJESZ TĄ METODE CO PODAŁEŚ NADAL ? Ciekawi mnie skuteczność w dłuższym okresie jak się utrzymuje. Ja na razie pracuje od rana do wieczora i nie mogę grać z kalendarzem, a i tak mało gram bo chce zdobyć trochę wiedzy

Na razie skupiam się na rekomendacjach z innego wątku - tak żeby raz dziennie coś wam podrzucić. Nie ma jednak problemu, żeby sprawdzić skuteczność na wybranych danych historycznych - wtedy można też pobawić się w różne interwały Smile