Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika (/Temat-Inwestowanie-na-gieldzie-pytanie-laika-95200)



Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - maciejkami1 - 01-08-2014 22:17

Witam.
Z góry ostrzegam, że na temat inwestowania, zarabiania i grania na giełdzie mam bardzo małą wiedzę. Chciałbym na start zacząć "obracać" jakąś malutką kwotą - tak, dla nauki tych systemów i zasady działania. Czytając to forum zauważyłem, że największym zainteresowaniem cieszy się zarabianie na Forexie, czyli(o ile dobrze zrozumiałem) na różnicy w sile walut.

Zastanawiam się(i po raz kolejny ostrzegam, że jestem kompletnym nowicjuszem), czy nie prostszym i łatwiejszym do zrozumienia systemem będzie kupowanie akcji różnych firm i sprzedawanie, gdy te wzrosną na cenie?

Istnieje w ogóle coś takiego, można takie operacje wykonywać przez internet?


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - Resick - 01-08-2014 22:52

Jeżeli chodzi o akcje,to należałoby mieć trochę większy kapitał,żeby można było liczyć na jakis fajny zwrot.Jeżeli chodzi o małe kwoty to idealny będzie forex.Dzięki dźwigni z kwotą 1000 złotych można już coś działać.


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - Zawodowiec - 01-08-2014 22:53

Resick z kwotą 500 zł też można już coś zdziałać. Wink


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - marcel_kk - 02-08-2014 07:54

Aby zacząć grać na Giełdzie Papierów Wartościowych trzeba być pełnoletnim.
Mieć rachunek bankowy i założyć rachunek inwestycyjny w Domu Maklerskim aby móc przez internet kupować i sprzedawać akcje.
Na zakończenie roku DM przysyła PIT z którego trzeba się rozliczyć w US.
Na początek poszukaj w necie jakiejś wirtualnej gry giełdowej, pobaw się,
przeanalizuj wartości spółek giełdowych...
Może to przypadnie Ci do gustu: http://biznes.onet.pl/gra-gieldowa,0,5537977,news-detal


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - MaLiN - 11-08-2014 09:27

Zawsze możesz zacząć inwestycje w opcje binarne, które dla większości graczy są łatwiejsze niż Forex.


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - grzesiek1990 - 11-08-2014 10:21

Myślę, że ten darmowy ebook może pomóc poznać Ci podstawy Forex. Forex od podstaw.


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - Norbi33 - 11-08-2014 15:55

Na początek proponuje sporo poczytać zanim zainwestujesz kasę


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - hamcio - 24-08-2014 14:37

Osobiście jak otwierałem rachunek w domu maklerskim warunek poza tym, że trzeba mieć 18 lat oraz konto w banku był taki, że na start trzeba mieć 10k zł. W innym przypadku nie uda się otworzyć rachunku. Nie wiem czy teraz się coś pozmieniało ale jak ja otwierałem to takie były warunki.


RE: Inwestowanie na giełdzie - pytanie laika - konikpolnt - 19-10-2014 15:27

tutaj możesz założyć rachunek maklerski...zwrócą ci nawet 100zł zapłaconych prowizji...inealny dla początkujących!
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/blogerski-rachunek-maklerski-bez-oplat