Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Grafika vs. Kodowanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Grafika vs. Kodowanie (/Temat-Grafika-vs-Kodowanie-94888)



Grafika vs. Kodowanie - KeloOne - 27-07-2014 12:39

Cześć.
Mam problem Big Grin
Mam 15 lat i chciałbym za pare mieś ( jak się nauczę ) trochę zarobić. min 200 zł ( tyle mi wystarczy w moim wieku, mysle ), ale moglo by być też więcej.
Co byście wybrali ?
>> 1. Grafika
>> 2. Kodowanie

Smile


RE: Grafika vs. Kodowanie - Zły_Szeląg - 27-07-2014 12:47

Moim zdaniem prosta sprawa. Naucz się dostosowywać gotowe szablony wordpressa do potrzeb klientów (grafika i instalowanie dodatkowych wtyczek). Na początek to Ci wystarczy, a później stopniowo ucz się php


RE: Grafika vs. Kodowanie - Wrex - 01-08-2014 22:18

Niestety taka jest prawda. W tej chwili trudno od postaw tworzyć strony internetowe, a jest dużo osób, a nawet firm, które nie orientują się w jaki sposób na prostym hostingu można stworzyć świetnie wyglądającą stronę. Do tego podstawy Gimpa i będziesz miał szerokie pole do popisu. Warto też spojrzeć na Wix.com.


RE: Grafika vs. Kodowanie - Kede - 01-08-2014 23:27

Według mnie grafika bo:
-praca przyjemna i kreatywna
-nowe wyzwania i ciekawe zlecenia
-możliwość rozwoju
Ale z czasem potencjał kreatywności się wyczerpuje i praca staje się dosyć ciężka i wyczerpująca.

Do kodowania to trzeba mieć zapał - np. ja siebie nie widzę 8 godzin dziennie dłubiącego w kodzie. Męczące ale i pieniądze całkiem dobre (ale to też zależy). Aczkolwiek jeżeli chcesz iść w którymś z tych kierunków to polecam obydwie te 'dziedziny' z zakresu informatyki bo po co pracodawca ma zatrudnić dwie osoby jak może zatrudnić osobę uniwersalną (zajmującą się grafiką i HTML/CSS, php, mysql...). Rozumowanie przedsiębiorców Smile Jak najwięcej za najmniej.. Ale jeżeli ma to być dobry grafik to musi być skupiony na rozwijaniu umiejętności w jednym kierunku. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Jeżeli ktoś robi wszystko to tak na prawdę nie robi niczego dobrze.

Parę miesięcy? Będzie ciężko ale próbuj Wink Grafika ma dopiero swoją cenę gdy jest się w tym dobrym. Przede wszystkim nie zaczynaj od starych książek czy poradników gdzie tutorzy robią tęczowe strony. Zacznij od lektury z kategorii "flat webdesign" czyli design minimalistyczny jaki jest obecnie najbardziej pożądany Wink Jak na grafika to 15 lat to całkiem dobry wiek chodź ja zaczynałem się interesować tą dziedziną z rok wcześniej może 2. Jednak zamiast zainteresować się dochodowym webdesignem to "siedziałem" w sygnaturach, avatarach itp. Świetną sprawą byłby znalezienie mentora. Ale raczej ludzie nie są zainteresowani poświęcaniem komuś czasu za darmo Wink


RE: Grafika vs. Kodowanie - Pietia - 06-08-2014 16:48

Jeżeli masz to coś to mozesz zająć sie grafiką, ale jeśli robisz cos co tylko Tobie się podoba to moim zdaniem nie ma sensu na siłę isc w grafikę jeśli się tego nie lubi.


RE: Grafika vs. Kodowanie - diamon - 07-08-2014 23:06

Grafika łatwiejsza jak dla mnie od kodowania, lecz na tym drugim można lepiej zarobić.


RE: Grafika vs. Kodowanie - Kede - 08-08-2014 14:57

Pieprzycie głupoty. Kodowanie to najmniej wdzięczna praca za czas, który poświęcasz. W porównaniu do programisty który zarabia na etacie 4-12 tysięcy zł to koder wypada bardzo "blado". A dobry grafik ma minimum 45zł na godzinę.