Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Adf.ly, paypal, podatek itd. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Adf.ly, paypal, podatek itd. (/Temat-Adf-ly-paypal-podatek-itd-94847)

Strony: 1 2 3


Adf.ly, paypal, podatek itd. - Fuksik64 - 26-07-2014 15:38

Witam natknąłem się ostatnio na serwis adf.ly i uznałem, że to dobry sposób na zarobek jak na osobę w moim wieku (17 lat) z moimi możliwościami. I od tego momentu zaczęły się pytania.
1. Czy mogę korzystać z adf.ly w moim obecnym wieku ?
2. Czy założenie paypala jest możliwe, darmowe i legalne przed 18 ? (szukałem na różnych forach jedni mówią, że tak drudzy że nie)
3. Czy muszę od zarobków odprowadzać podatek, wypełniać pit itd ?
4. Jeżeli muszę odprowadzać podatek to w jaki sposób i do jakich krajów ? (szperając po forach znów jedni mówią, że nie trzeba drudzy, że do polski i do usa, a trzeci że tylko do polski)
5. Jeżeli będę musiał odprowadzić podatek to czy wszystko co potrzebne będzie zawarte w PIT ? (będę miał z nim styczność pierwszy raz za pomoc w przeprowadzaniu inwentaryzacji)

BTW podobno serwis shorte.st jest bardziej opłacalny także te pytania kieruje również w stronę tego serwisu


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - flown - 26-07-2014 16:47

1. W praktyce na pewno nie będziesz miał z tym problemu.
2. Paypal jest darmowy w prowadzeniu, teoretycznie nie możesz go założyć przed ukończeniem 18. roku życia, ale naprawdę NIKT tego nie sprawdzi. Ja mam PP od 16. roku życia.
3. Teoretycznie tak, podatek dochodowy to 18% chyba. Rozliczasz się raz do roku lub co miesiąc, zależy to od ciebie, no i od zachcianek Twojego US Smile
Kwota wolna od podatku to bodajże troche ponad 3000zł rocznie, ale nawet jak nie osiągniesz tej sumy to musisz zgłosić do US, że takie pieniądze w ogóle masz, czyli i tak się rozliczasz tylko że dostaniesz zwrot. No i tak, robisz to wypełniając pit (chyba) nr 38.
4. Myślę, że tylko do Polski (?)

Jeśli gdzieś się pomyliłem to proszę prostować.

Na skracaniu nie zarabiam, ale słyszałem, że shorte ostatnio robi w konia na stawkach. Poza tym na skracaniu trzeba sie narobić, aby zarobić te pare dolarów. Polecam Ci raczej PPA albo SubSMS, no ale to Twoja decyzja Smile.

Pozdro


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - Fuksik64 - 27-07-2014 14:01

A mógłby się wypowiedzieć ktoś kto tego używa i najlepiej jest w moim wieku ? Nie żeby ta odpowiedź nie była przydatna, ale wiadomo lepiej dostać rady od osoby która się w to bawi Smile


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - Fuksik64 - 29-07-2014 18:27

@refresh


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - damianus627 - 29-07-2014 18:34

Co do rozliczania dodam że nie masz 18 lat więc twoje zarobki wpisują twoi rodzice w swoje PITy (po połowie każdy).


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - Fuksik64 - 01-08-2014 08:45

A czy w teorii dałoby radę założyć to wszystko na brata/rodziców a ja bym sobie na tym zarabiał i brał kasę a wszystkie rozliczenia by były na nich ?


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - alussk8 - 01-08-2014 17:46

daj spokój, mam 16 lat i zarabiam sprzedając na allegro towary fizyczne (robione przeze mnie, w połączeniu z towarem z Chin) - załóżmy, że robię mini samochody z drewna, kupuję u znajomego który prowadzi podobną działaność i ściąga z Chin 4000 kółek do mini samochodów, kupuje np 200 kółek i łączę z "karoserią" mojego samochodu. Osobno koła też sprzedaję, suma przychodu z 3 miesięcy z tego co liczyłem było około 4000-5000 pln. Robię tak od dwóch lat, jestem niepełnoletni. Nigdy jeszcze nie miałem problemów z US, a warto dodać, ze Allegro jest bardziej kontrolowane przez US niż paypal czy konto bankowe. Twojego konta bankowego nikt Ci nie sprawdzi, a nawet jeżeli sprawdzi i będą to kwoty przykładowo 20$~60pln nawet się tym nie zainteresują. Nie masz się o co bać. Prawo a praktyka to dwie inne sprawy, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili może się ktoś przypierdzielić. tylko czemu przez te dwa lata było cicho? Smile


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - damianus627 - 01-08-2014 18:03

Spokojnie US może ścigać do pięciu lat wstecz. Jak była akcja na allegro to wiele ludzi miało problemy.


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - alussk8 - 02-08-2014 16:01

zdaję sobie z tego sprawę Wink


RE: Adf.ly, paypal, podatek itd. - Fuksik64 - 03-08-2014 19:55

A czy adf.ly/shorte.st wystawi mi coś na wzór pitu czy jakoś samemu muszę to załatwiać ?