Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe (/Temat-Wielka-Brytania-zdekryminalizowala-piractwo-sieciowe-94607)



Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - Miciu - 22-07-2014 13:45

Rząd Brytyjski, w porozumieniu z operatorami sieci (BT, TalkTalk, Virgin oraz Sky), a także przedstawicielami branży muzycznej, filmowej i gier wideo postanowił zdekryminalizować piractwo sieciowe.

Co to oznacza?
Oznacza to, że według prawa jest to nielegalne, lecz użytkownik nie stosujący się do prawa nie może zostać za to ukarany. Jedyna możliwość "ukarania" pirata, to wysłanie mu ostrzeżenia z informacją, że to co robi, jest złe. Reszta zależy od jego sumienia, bo nawet, gdy takie ostrzeżenie zignoruje i wyrzuci je do kosza, to nic mu za to grozić nie będzie.

Co to jest piractwo, raczej nikomu nie muszę tłumaczyć, a tą informację wstawiam, bo może się przydać Smile

Co wy o tym myślicie? Podzielcie się myślami w postach.

PS: Według informacji Ofcomu, co 4 plik pobierany na Wyspach pochodzi z nielegalnych źródeł

A pro po źródła, macie tutaj LINKA


RE: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - Knight97 - 22-07-2014 16:26

I dać coś takiego w Polsce Smile
Od razu ceny gier by pospadały - a nie 200zł za nową grę... Sorry - 250zł ...
Dopasowaliby ceny do zarobków


RE: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - experimental - 23-07-2014 09:54

Niestety czasy socjalne, cóż zrobisz...


RE: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - flown - 29-07-2014 20:30

(22-07-2014 16:26)Knight97 napisał(a):  I dać coś takiego w Polsce Smile
Od razu ceny gier by pospadały - a nie 200zł za nową grę... Sorry - 250zł ...
Dopasowaliby ceny do zarobków

pospadały, powiadasz ...


RE: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - v3XeR - 29-07-2014 21:09

Oby nigdzie więcej tego nie było.


RE: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - Knight97 - 29-07-2014 23:28

(29-07-2014 20:30)flown napisał(a):  
(22-07-2014 16:26)Knight97 napisał(a):  I dać coś takiego w Polsce Smile
Od razu ceny gier by pospadały - a nie 200zł za nową grę... Sorry - 250zł ...
Dopasowaliby ceny do zarobków

pospadały, powiadasz ...

Piractwo legalne = trzeba walczyć o klienta = wydawcy zobaczyliby że klienci CHCĄ płacić, ale uczciwe ceny... A nie gra - 200zł[PC]/250zł[konsola] czy system za 300-900zł... I będzie im się bardziej opłacało grę sprzedać 20 osobom po 35zł niż 1 osobie za 200zł i pozostałe 19 osób grę spiraci. Sam używam tylko oryginalnych gier, systemów, aplikacji - ale kupuję je na Humble Bundle i promocjach, zamiast Office [na PC i laptopie - tablet miał w pakiecie] - używam Google Docs. Windows był zawsze w pakiecie, ale i tak instaluję obok linuxa lub dwa Smile


RE: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - damianus627 - 29-07-2014 23:56

Gry na PC po 200zł? To na starą generacje konsol po tyle były. Na obecna (PS4 i XOne) też można spokojnie za lekko powyżej 200 kupić albo i mniej jak TLoU które w dniu dzisiejszej premiery jest po 179zl.
Kupuje konsole to znam ceny gier i wiem że muszę wydać te 200 zł.
Zresztą kto ma kupić to kupi za 200, a kto ma ukraść i tak ukradnie. Najtańsze gry na PC są od paru złotych a po torrentach i warezach są poszukiwane.


RE: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - domin_dz - 27-08-2014 19:18

Nie miałem hajsu wszystko piraciłem, teraz jak mam hajs to w ogóle nie piracę - nawet na każdym kompie mam oryginalnego Windows'a. Wniosek? Niech k... obniżą te ceny, aby dostosować je do większej ilości osób - im niższa cena tym więcej klientów.

(29-07-2014 23:56)damianus627 napisał(a):  Gry na PC po 200zł? To na starą generacje konsol po tyle były. Na obecna (PS4 i XOne) też można spokojnie za lekko powyżej 200 kupić albo i mniej jak TLoU które w dniu dzisiejszej premiery jest po 179zl.
Kupuje konsole to znam ceny gier i wiem że muszę wydać te 200 zł.
Zresztą kto ma kupić to kupi za 200, a kto ma ukraść i tak ukradnie. Najtańsze gry na PC są od paru złotych a po torrentach i warezach są poszukiwane.

Piractwo to nie kradzież.

Edit:

Oj chyba wygrałem złotą łopatę ; D


Odp: Wielka Brytania zdekryminalizowała piractwo sieciowe - Damkofr - 27-08-2014 19:47

Nie, wygrałeś bana.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2