Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedawca unika rozmowy oraz spotkania - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Sprzedawca unika rozmowy oraz spotkania (/Temat-Sprzedawca-unika-rozmowy-oraz-spotkania-92852)



Sprzedawca unika rozmowy oraz spotkania - boliv4r - 20-06-2014 11:05

Hej, jestem tu nowy, co pewnie łatwo można zauważyć Smile
Zauważyłem dział prawny i stwierdziłem że poprosze Was o pomoc.. Jeżeli taki temat już był to bardzo przepraszam oraz proszę o podanie linka..

Półtora miesiąca temu zgadałem się z jednym "koleżką" - podobno ktoś z jego rodziny pracuje w komornictwie i miał na sprzedaż dość tanio telewizory. Wpłaciłem mu kwotę 2600zł za 4 sztuki. Dostałem pokwitowanie:
"Ja niżej podpisany x legitymujący się nr dowodu y kwituję odbiór 2600zł jako zadatek na telewizory. Termin realizacji 14 dni."
ładnie się podpisał oraz wstawił datę 22.05.2014. Pieniądze wpłaciłem mu 14 dni przed otrzymaniem od niego tego świstka ale nie przyczepiłem się do daty, wydawał się być roztargniony i to olałem. Ustaliliśmy termin odbioru sprzętu na datę 2 czerwca (termin upływał 4.06). Po tym kontakt się urwał - wznowił się tydzień po ustalonym terminie. Pan sprzedawca zaczął przepraszać za brak kontaktu tłumacząc się prywatnymi sprawami, szkoleniami i innymi pierdołami ustalając ostateczną datę na 16.06, że mam wtedy do niego przyjechać bo będzie miał na tyle duży samochód aby to przewieźć na moje mieszkanie. Jak się łatwo domyślić w poniedziałek mnie zbawiał a od wtorku ma wyłączony telefon..

Bardzo proszę kogoś o jakąkolwiek rade bo nie wiem już co robić..


P.S.
Numer dowodu jest prawdziwy.

Pozdrawiam Smile


RE: Sprzedawca unika rozmowy oraz spotkania - ynop - 27-06-2014 12:38

wedle prawa to go mozesz do sądu podac i pozniej komornikiem scigac
trzeba bylo weksel wziac jako zabezpieczenie - zawsze mozesz sprzedac
a tak tylko sad albo miastowi