Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet (/Temat-Male-pytanie-do-tych-ktorzy-zarabiaja-przez-internet-92617)



Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - jasiek07 - 15-06-2014 17:26

Witam, mam pytanie co do rozliczania z podatku. Nie rozliczałem się jak dotąd z zarobków przez internet. Zarabiam na stronie www (reklamy, przychody z wpłat na paypal oraz transferuj.pl i sms premium) i jako, że przychody powoli stają się coraz większe, zaczynam powoli się zastanawiać nad tym kiedy należałoby się zacząć rozliczać.

Obecnie zarobki z smsów to średnio 150zł/msc (ale z nich się chyba rozliczam? Ponieważ przy wypłacaniu z dotpay podaję swój nip i pobierają mi 18% z kwoty, czyli wnioskuję, że oni rozliczają się za mnie i nie muszę sobie tym zawracać głowy? Może ktoś mnie upewnić?).

Zarobki z reklam + wpłaty na paypal (oraz na transferuj.pl) - które potem lecą na konto bankowe sięgają już 1000zł miesięcznie (i rosną).


Moje pytanie dla osób w temacie - czy powinienem się przejmować zarobkami tego rzędu? Zdaję sobię sprawę, że powinienem się rozliczać z każdej złotówki, no ale czy nie jest tak, że US nie interesuje się mniejszymi sumami? Jeśli tak jest, to jakie sumy US ignoruje, a z jakich już pilnie trzeba się rozliczać.

Jest to troche problematyczne dla mnie, ponieważ nie wiem jakbym miał do tego się zabrać. Podejrzewam, że paypal oraz transferuj nie podsyłają mi przed okresem rozliczeniowym zestawu zarobków, czyli powinienem na własną rękę zliczać sobie i zapisywać każdą jedną zarobioną złotówkę, aby wiedzieć potem z jakiej kwoty dokładnie mam się rozliczyć prawda?

Serdecznie pozdrawiam i proszę o wskazówki.


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - Orimanago - 20-06-2014 09:51

Opodatkowanie na zasadach ogólnych.

Jeśli ktoś pobiera zaliczkę na podatek, powinien Ci po zakończeniu roku przesłać PIT, a Ty na jego podstawie wykazujesz przychody i wpłacone zaliczki.

Pozostałe przychody z internetu rozliczasz jako przychody z innych źródeł - potrzebna jest dokumentacja (wyciągi bankowe), gdy przychody przekroczą kwotę wolną od podatku płacisz zaliczkę na podatek [nie ma kosztów uzyskania przychodu]



Huh


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - Arcodes - 20-06-2014 11:56

A kupno konta premium nie jest kosztem uzyskania dochodu?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - Orimanago - 20-06-2014 20:44

(20-06-2014 11:56)Arcodes napisał(a):  A kupno konta premium nie jest kosztem uzyskania dochodu?

Koszty uzyskania przychodu dotyczą, w uproszczeniu, zarejestrowanych form uzyskania przychodu, tj. np. etat, działalność gosp. itd. itp.

Jesli zakupiłeś to konto w ramach zarejestrowanej działalności gosp. to jest to koszt uzyskania przychodu Huh


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - Arcodes - 21-06-2014 10:45

No właśnie nie wiem choc na to liczyłemSmile

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - jasiek07 - 21-06-2014 11:46

Dzięki.
Pytanie jedno, zakładając, że podliczyłem sobie te zarobki z paypala, oraz transferuj (choć nie wiem w końcu jak to jest, nie prowadzę działalności gospodarczej), mam je traktować jakoś oddzielnie, czy poprostu nieważne jakie jest źródło (reklamy czy wpłaty użytkowników), to biore wszystko do jednego worka i na podstawie wyciągów z konta bankowego rozliczam się z podatku? I czy jakoś sprawdząją moje konto? Tj. czy sprawdzają, czy aby się nie pomyliłem i nie przeoczyłem jakiejś wpłaty podczas odprowadzania podatku?

Kolejne pytanie, to może głupie no ale zapytam przy okazji. Muszę odprowadzać od razu od każdej wpłaty ten podatek, czy jak to jest?

I czy jak korzystam ze zwykłej karty bankowej prepaid (niepowiązanej ze mną) to mogę sobie to darować? W końcu nie mają na mnie żadnych namiarów (kto jest właścicielem, czy kto używa karty i konta powiązanego z nią).

Pozdrawiam


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - Orimanago - 22-06-2014 20:54

Idea
US dochodzi do klienta albo po przychodach (jeśli na Twoim imiennym koncie są znaczne wpływy) albo po wydatkach (jeśli np. życzliwi sąsiedzi uprzejmie doniosą, że Twoje wydatki są ....)

Wszystkie przychody z internetu (imiennie udokumentowane np. Twoje wyciągi bankowe) pakujesz do jednego worka (segregatora) i na ich podstawie wpłacasz zaliczki do rozliczenia rocznego (jeśli przekroczyłeś kwotę wolną od podatku).

Najlepiej za kilka zł miesięcznie fachowo poprowadzi Ci to jakaś księgowa.

Rzecz w tym, że podatek z udokumentowanych źródeł jest do 30% a z nieudokumentowanych 75%


Huh


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - jasiek07 - 23-06-2014 22:19

(22-06-2014 20:54)Orimanago napisał(a):  Idea
Wszystkie przychody z internetu (imiennie udokumentowane np. Twoje wyciągi bankowe) pakujesz do jednego worka (segregatora) i na ich podstawie wpłacasz zaliczki do rozliczenia rocznego (jeśli przekroczyłeś kwotę wolną od podatku).

Czyli mam rozumieć, że korzystając z karty prepaid nie muszę się martwić?

(22-06-2014 20:54)Orimanago napisał(a):  Idea
Rzecz w tym, że podatek z udokumentowanych źródeł jest do 30% a z nieudokumentowanych 75%
Huh

Nie rozumiem, możesz wyjaśnić dokładniej o co chodzi?

Generalnie pytanko jeszcze, jeśli już odprowadzam ten podatek, to raczej nie patrzą mi na ręce czy rozliczam się ze wszystkiego co do złotówki, byle żebym "większość" płacił?


RE: Małe pytanie do tych, którzy zarabiają przez internet - Orimanago - 23-06-2014 23:09

Cytat:Czyli mam rozumieć, że korzystając z karty prepaid nie muszę się martwić?

Jak pisałam, jeśli Twoje wydatki nie ranią ambicji "życzliwych sąsiadów" ... to może tak być.

Cytat:Nie rozumiem, możesz wyjaśnić dokładniej o co chodzi?

Abstrakcyjna sytuacja.
Kupiłeś sobie fajne autko z extra bajerami i sąsiadowi szczęka opadła, więc uprzejmie podzielił się tym wrażeniem z US.

US wzywa Cię byś pochwalił się skąd miałeś kasę.

Udokumentowane:
Przedstawiasz im swoje dokumenty dochodowe i rozliczenia podatkowe, oni sprawdzają to ze swoimi danymi i szacują czy mogło być Cię na takie cacko stać.

Nieudokumentowane:
Wciskasz im kit, że byłeś nad morzem i orżnołeś wycieczkę Chińczyków grając w "trzy karty"

Cytat:Generalnie pytanko jeszcze, jeśli już odprowadzam ten podatek, to raczej nie patrzą mi na ręce czy rozliczam się ze wszystkiego co do złotówki, byle żebym "większość" płacił?

Jeśli nie drażnisz "życzliwych ludzi"