Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) (/Temat-Pozycjonowanie-Blogspot-blogger-92326)

Strony: 1 2 3


Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - MatiMaister - 09-06-2014 14:37

Cześć wszystkim Smile

Mam kilka pytań do osób ogarniętych w pozycjonowaniu, zwłaszcza blogów w googlowskim bloggerze.

Na wstępie proszę o nie hejtowanie, wyśmiewanie i błyskotliwości w stylu ,,poszukaj sobie w google jak pozycjonować'' Wink

Do sedna.
Chodzi mi o skuteczne techniki pozycjonowania blogów. Często widzę blogi zbliżone, lub o tej samej tematyce co moje, które są na bardzo wysokich miejscach, lub na samym szczycie, po wpisaniu konkretnej frazy.
Nie są to blogi, które istnieją nie wiadomo jak długo, nie mają nie wiadomo ile wpisów i generalnie wielkich bajerów tam nie ma na pierwszy rzut oka.

Co takiego robić, aby zacząć uzyskiwać dobre miejsca w wyszukiwarce ?
Żeby pingować raz na jakiś czas - to wiem. Robię to z każdą stroną, na kilku serwisach przeznaczonych do tego.

Treść dodana do każdego blogu. Unikalne teksty z lokowaniem fraz kluczowych.

Linkowanie - tutaj mam problem. Gdzie spamować linkami i ile linków dziennie ? Czy mogą być to gołe linki czy muszą linki anchor ?

Dodawanie do katalogów - tu słyszałem, że nie warto... Proszę o rozwinięcie Smile

Generalnie dajcie mi jakieś sensowne porady, co mogę zrobić, żeby moje blogi szły w górę. Zależy mi na tym, żeby były jak najwyżej (tak wiem, każdy by tak chciał.
Nie jest moim priorytetem, aby te blogi utrzymywały się wysoko, nie wiadomo jak długo. Oczywiście dobrze by było, ale chodzi mi, żeby wypozycjonować je na jakiś czas, a później jak spadną, to trudno.


Jeśli ktoś chętny do konstruktywnej pomocy, to piszcie na PW alb ow temacie.

Dziękuję Smile


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - GoodLecki - 09-06-2014 17:45

".... i błyskotliwości w stylu ,,poszukaj sobie w google jak pozycjonować'' Wink
Mimo wszystko zabłysne - wejdź tu www.google.com albo www.google.pl lub Tu i tu jak linkować
Pozycjonowanie bloga czy innej strony nie różni się niczym szczególnym.Zachęcam do używania google jednak Smile


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - MatiMaister - 09-06-2014 18:24

Dzięki, dzięki.
Jeszcze raz dzięki

Ooo...
Masz jeszcze jedno dzięki tutaj - DZIĘKI

I jeszcze tu - dzięki !


Możesz już wyjść... .


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - Qwik - 09-06-2014 18:31

"Gdzie spamować linkami i ile linków dziennie ? Czy mogą być to gołe linki czy muszą linki anchor ?"

Wstaw link na strony z wysokim trust rank i PR.Nie ma reguły dziennie liczby link najlepiej będzie od 1 do 50.Wstawiaj z anchorem i bez anchoru.Według mnie nie opłaca się dodawać do katalogów.

Teraz liczy się zawartość strony i jej optymalizacja.Backlinki maja coraz mniejsza wartość dla google ale nadal jest to wartość przeważająca.

Nie zapomnij o social media.


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - GoodLecki - 09-06-2014 19:27

"Możesz już wyjść" - Przecież masz w tych linkach odpowiedzi na wszystkie twoje pytania i dziesiątki porad o które pytasz? facepalm


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - MatiMaister - 09-06-2014 20:28

No i właśnie dlatego, drogi GoodLecki'u dostałeś, aż tyle podziękowań.
Masz jeszcze reputa za fatygę i dozgonną wdzięczność.


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - GoodLecki - 09-06-2014 22:05

Chyba nie zrozumiałeś , mi nie chodzi o to żebyś dziękował czy dawał reputy to nie zawody facepalm
Tak z ciekawości kliknąłeś w ogóle w te linki? Smile


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - MatiMaister - 09-06-2014 22:10

Tak kliknąłem.
Bardziej zależy mi na takich wypowiedziach jak ta od pana Qwik


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - Kede - 09-06-2014 22:26

Cytat:linkowanie - tutaj mam problem. Gdzie spamować linkami i ile linków dziennie ? Czy mogą być to gołe linki czy muszą linki anchor ?
Wyrażenie "spamować linkami" nie jest odpowiednią metodą. Skup się na jakości, żeby twój link znajdował się na dobrych unikalnych stronach bo BL ze śmietników tylko pogorszą sprawę. Z moich obserwacji bardzo przydatne są linki z forów (dobrych polskich forów, do follow). Po za tym możesz zainwestować we wpisy w jakiś skromnych ale mocnych zapleczach presell (jakość, nie ilość). Niektóre z moich stron są od roku porzucone na pastwę losu (nie są linkowane) pomimo to topowe pozycje nadal się utrzymują. Czemu? Duża część BL to zwykły link adresowy bez anchoru i przede wszystkim OPTYMALIZACJA (wiele kwestii ale główne to: odpowiednie dobranie słów kluczowych, gęstość fraz w tekstach, odpowiednie nagłówki i meta opis zawierający słowa kluczowe- choć nie koniecznie można w ogóle go pominąć a google będzie go tworzyło dynamicznie z tekstów ze strony głównej co jest również świetnym rozwiązaniem ale nie we wszystkich wypadkach).


RE: Pozycjonowanie Blogspot (blogger) - GoodLecki - 09-06-2014 22:37

W ogóle tego nie przeglądałes, zresztą jak działu na tym forum.