Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
pozycjonowanie domena za 0zl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: pozycjonowanie domena za 0zl (/Temat-pozycjonowanie-domena-za-0zl-89930)



pozycjonowanie domena za 0zl - mordimer12 - 25-04-2014 06:35

Witam, jeśli posiadam stronę z darmową domena .pl z nazwy.pl za 0 zł to czy Google jakoś inaczej patrzy na moja stronę (w sensie tym złym). Bo czytałem ze jak się ma domenę kupiona to się lepiej pozycjonuje a nie wiem czy przy darmowej w sensie za 0zl też.

Pozdrawiam


Odp: pozycjonowanie domena za 0zl - patryk0407 - 25-04-2014 07:18

Patrzy tak samo jak na inne domeny

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2


RE: pozycjonowanie domena za 0zl - GoodLecki - 26-04-2014 10:05

Ktoś ci ładny kit pocisnął albo źle zrozumiałeś.
Google dużo lepiej premiuje stare domeny z historia i z ciągłością tematyki.Trudniej na takie domeny złapać filtra lub im zaszkodzić depozycjonowaniem.
Google też lepiej premiuje domeny pierwszego rzędu oraz w danym kraju domeny narodowe.
Ogólnie im tańsze domeny tym więcej spamu na nich i możliwe że gorzej je traktują różne są opinie ale na pewno nie dotyczy to domen w promocji bo niby skąd bot Google miałby wiedzieć za ile kupiłeś domenę, chodziło temu komuś pewnie o domeny egzotyczne Smile


RE: pozycjonowanie domena za 0zl - mordimer12 - 26-04-2014 12:00

Domena jest .pl "kupiłem" ją półtora miesiąca temu w promocji nazwa.pl za 0 zł, od początku kwietna zajmuje się pozycjonowaniem strony na tej domenie, zaczynałem od dodawaniem strony do 1-2 katalogów dziennie, teraz jest 6 katalogów dziennie, codziennie sprawdzam swoją stronę na page-rank.pl i żadne statystyki nie idą w górę :/ jestem zielony w tym więc ktoś by mi mógł wytłumaczyć? Dodaję do katalogów płatnych, z PR 1-4. Rozumiem, że katalogi to nie wszystko, że bardzo wartościowym jest pisanie precli, mam zamiar się tym zając w późniejszym czasie. Tematyka to blog o filmach na wordpressie, wszystko mam zoptymalizowane pod wtyczkę Wordpress by Yoast, filtra nie złapałem, bo jak sprawdzam wpis który jest bezkonkurencyjny, widoczny jest na 3-5 pozycji w google... Jak wspominałem, nie jestem dobry w pozycjonowaniu ponieważ zacząłem się w tym od nie dawna bawić. Zacząłem także robić tzw. zaplecze SEO, a w zasadzie taką piramidkę, że do mojej głównej strony linkuje 3 inne strony z zaplecza, które są natomiast linkowane przez 6 innych stron z zaplecza.

Mam pytanie, czy lepiej opłaca się tą moja niby główną stronę zmienić na zaplecze i rozwijać ją, żeby potem stworzyć główną stronę i linkować do niej z tej strony z zaplecza?

Pozdrawiam i myślę, że w miarę dobrze się zrozumiałem


RE: pozycjonowanie domena za 0zl - linoskoczek - 26-04-2014 13:31

Nie cena domeny się liczy, lecz rozszerzenie. A Google patrzy na rozszerzenie z innej perspektywy, jeśli domeny te są tańsze/darmowe. Patrzy raczej na średnią cenę rynkową, tak więc:
- domeny .tk, .ml, .cf itp. są darmowe i są śmieciem dla Google, ponieważ jest na nich w większości spam
- domeny .waw.pl, .gda.pl itp. są bardzo tanie, i są mniej wartościowe dla Google, ponieważ część użytkowników wykorzystuje je do spamu, ale nie jest tych użytkowników tak dużo, jak przy domenach opisanych w punkcie wyżej
- domeny .pl są naturalnej ceny i Google traktuje je normalnie

Nie jest ważne, czy kupisz domenę w promocji za 0zł, czy za 100zł - liczy się naturalna wartość domeny.


Co do Twojego pozycjonowania, to od razu mówię Ci, że katalogi mało co dadzą. PR też raczej Ci nie wskoczy za szybko. Zresztą, to nie jest prawdziwy znacznik jakości strony.