Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zakładanie Firmy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Zakładanie Firmy (/Temat-Zakladanie-Firmy-88844)



Zakładanie Firmy - polakos - 06-04-2014 07:24

Witam, jestem z Krakowa, i działam już od kilku lat w necie,

Moje zarobki pochodzą z różnych źródeł,

-SeoPilot
-Adsense
-ppeforsa
-AstroCash
-parkingcrew
...
Zarobki miesięcznie około 10 000k, koszty około 3000k

Chcę założyć firmę, gdyż niedawno zwolniłem się z etatu.
Może mi ktoś doradzić jaką firme, jakiego rodzaju, z jakim biznesplanem otworzyć ? oraz wybrać najlepiej sposób rozliczania,

Czekam na osoby które znają się dobrze na temacie i mają swoje firmy,
ps Killer ... Smile


RE: Zakładanie Firmy - Admin - 06-04-2014 09:11

usługi informatyczne i tyle Smile szeroki zakres, wrzuć wszystkie PKD z nimi związane jak leci. Po co Ci biznesplan przy takich dochodach? Chyba że chcesz dotacje na otworzenie działalności zebrać to wtedy będzie niezbędny.


RE: Zakładanie Firmy - karatorq - 07-04-2014 10:08

Witaj,

W zależności czy robisz tylko to, czy będziesz kupował i wystawiał cokolwiek na FV?

Proponuję na bank: ryczałt
Vat - zobacz czy musisz, ale pewnie wyjdzie na to, że lepiej tak

Co do biznesplanu - jeśli nie chcesz otwierać nic mega wielkiego to nie piszesz, na astart możesz próbować wziąć 12K - dowód co chcesz kupić, a nie biznesplan


RE: Zakładanie Firmy - Killer - 23-04-2014 09:06

Biznesplan Ci nie potrzebny jeśli nie starasz się o dotacje. A w kierunku którym opisałeś to biznesplanu nawet nie napiszesz Smile w sumie dotacji też na to nie dostaniesz, więc to zbędne. Zamiast pytać na forum to zrób to co i tak będziesz musiał - poszukaj biura rachunkowego które będzie Cię rozliczać, już w ich kompetencjach jest aby Ci pomóc wybrać najrozsądniejsze rozwiązania podatkowe.


RE: Zakładanie Firmy - artur.sarnecki - 25-04-2014 12:26

przychody już masz niezłe w twoim wypadku wybrał bym ryczałt lub

spółkę i zatrudnienie np. na 1/4 etatu
to da Ci koszty mniejsze niż 1 osobowa działalność przy zachowaniu ubezpieczenia a jednocześnie więcej możliwości podatkowych


RE: Zakładanie Firmy - yahoo - 27-04-2014 15:16

http://delaware24.pl/

Nie dawaj haraczu złodziejomTongue.