Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Licznik pozostałych "sztuk" na stronie - po zakupie obniża się - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Licznik pozostałych "sztuk" na stronie - po zakupie obniża się (/Temat-Licznik-pozostalych-sztuk-na-stronie-po-zakupie-obniza-sie-87303)



Licznik pozostałych "sztuk" na stronie - po zakupie obniża się - NieWPelniAnonim - 12-03-2014 15:03

Jak to ma wyglądać:
Klikam kup teraz (PP) - z 10 sztuk spada do 9 lub gdy wpisze prawidlowy kod z smsa tez spada

Da radę coś takiego zrobić w PHP? Jakiś kod może lub chociaż część?


RE: Licznik pozostałych "sztuk" na stronie - po zakupie obniża się - szy1sw - 12-03-2014 15:07

Pewnie że daBig Grin baze kodów masz czy automatycznie generowana?
Edit: ogólnie chodzi o to że liczba ta musi być w bazie, a gdy sms jest ok skrypt odejmuje od tej liczby
Rozumiesz czy postarać się znaleźć jakiś kod?Big Grin


RE: Licznik pozostałych "sztuk" na stronie - po zakupie obniża się - NieWPelniAnonim - 12-03-2014 15:56

(12-03-2014 15:07)szy1sw napisał(a):  Pewnie że daBig Grin baze kodów masz czy automatycznie generowana?
Edit: ogólnie chodzi o to że liczba ta musi być w bazie, a gdy sms jest ok skrypt odejmuje od tej liczby
Rozumiesz czy postarać się znaleźć jakiś kod?Big Grin
Ja w PHP zielony jestem. Jedyne co umiem zrobić to rejestracje. Mój kod to na wpół gotowiec. Baze kodów posiadam, lecz nie wiem jak się teraz zabrać za robotę i jakoś to sensownie poskładać.


RE: Licznik pozostałych "sztuk" na stronie - po zakupie obniża się - verona - 12-03-2014 23:46

Do tego służy UPDATE w SQL : http://www.w3schools.com/php/php_mysql_update.asp
Robisz po prostu zapytanie do bazy tak jak w każdym innym przypadku (query).

By zmniejszyć wartość o 1 robisz: kolumna = kolumna - 1 i ot cała filozofia Wink


RE: Licznik pozostałych "sztuk" na stronie - po zakupie obniża się - WhereMyMoney - 13-03-2014 06:52

nie chce mi się kodzić więc napisze Ci tylko jak po kolei to zrobić...

Płatności pp obsługują zapytania do twojej strony więc wystarczy aby po udanej transakcji pp odpalał konkretny plik na Twoim serwie...

W bazie danych jak masz produkty oraz ich ilość (dostępnych) to plik który odpali pp musi obsłużyć odjęcie z bazy tyle sztuk ile było kupionych...

robisz zapytanie
$sprzedany_towar = //tutaj odpowiedz pp na temat strony z której był zakup
$ilość_sprzedanych_sztuk = // podobnie jak wyżej


//tutaj funkcja, która przerobi $sprzedany_towar na jego id powiedzmy ze bedzie to zmienna $xxx

SELECT `sztuki` FROM `produkty` where `id_produktu`=$xxx

jak już wyciągniesz to prosty UPDATE do bazy danych
update produkty gdzie id=$xxx set ilosc_dostepnych=$ilosc_dostepnych-$ilość_sprzedanych_sztuk

itd. itp.
mam nadzieję, że choć w małym stopniu naprowadziłem Smile