Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? (/Temat-Po-co-komu-moc-obliczeniowa-naszego-PC-85090)

Strony: 1 2


Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - kl279 - 05-02-2014 20:10

Tak zacząłem się zastanawiać... Instalujemy programiki które zużywają moc obliczeniową naszego PC... Ale po co to komu?? Skąd ta kasa się bierze??


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - olafifi - 05-02-2014 21:00

No właśnie, jak oni mają to wykorzystywać? Przecież to niemożliwe... np. coingeneration, jak oni chcą wziąć od nas jakąś moc? A jak my im kopiemy bitcoiny?
Z kopaniem btc itp, to twój komputer wspomaga realizowanie płatności btc, bo btc nie ma żadnych terminali.


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - kl279 - 05-02-2014 21:11

no to wspomaga realizowanie płatności, a skąd pieniądze wpływają na zapłatę za to?


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - Qwik - 05-02-2014 21:19

Nie chodzi o moc obliczeniowa tylko o trudność w kopaniu.Chodzi o to aby jak najmniejsza ilość osób mogla kopać i z czasem ta ilość musi się zmniejszać aby wartość kryptowaluty wzrosła i zasoby waluty są ograniczone.


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - kl279 - 05-02-2014 21:21

no dobrze... ale nadal nikt nie napisał skąd dostajemy te pieniądze... skąd są pieniądze na te kopalnie...


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - patryk006 - 05-02-2014 22:57

Monety dostajesz za rozwiązanie bloku transakcji (blok "wykopany" to nic innego jak zamknięty zbiór transakcji jaki adres do którego przesłał monety).

Do czego ta moc, do utrzymania całej sieci, sieć cały czas liczy i sprawdza poprawność transakcji, czy aby na pewno adres A może wysłać 5 monet do adresu B czy posiada taką ilość , czy nie próbuje ich wydać drugi raz.

Nasuwa się pytanie czy jest potrzebna aż tak gigantyczna moc do utrzymania sieci ? Oczywiście że nie . To tylko wyścig szczurów, skoro można zarobić to ja też chcę, no i zbiera się coraz więcej takich chcących zarobić, a że sieć ma narzucone że blok ma wypadać co 10 min to skoro obliczyła trudność dla mocy X to gdy przyjdzie więcej mocy np. 2X to trudność musi skoczyć dwukrotnie aby blok wypadał znowu co 10 min, a nie co 5. Dopóki wyścig zbrojeń trwa i dochodzi nowa moc, trudność cały czas będzie rosnąć i cały czas starszy sprzęt będzie tracił na ilości wydobywanych monet.


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - kl279 - 06-02-2014 15:32

Patryku, ale gdzie są pieniądze nadające wartość tej walucie?


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - bolo9797 - 06-02-2014 21:45

Mnie tez to ciekawi.. Co oni niby z tego maja i skad maja na to kase..


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - birtus - 06-02-2014 22:39

Nie dawno czytałem, że za niedługo będzie można odpalić najnowszą grę na słabszym sprzęcie ale z dobrym internetem. Cała procedura polegała na tym, że komputer wysyłał dane obliczenia przez internet, super szybki komputer obliczał wartość i odsyłał gotowe dane do naszego komputera. Dzięki czemu można było odpalić daną grę. Wiem, że nad tym pracują ale czy po to im to potrzebne to nie wiem.


RE: Po co komu moc obliczeniowa naszego PC? - linoskoczek - 06-02-2014 23:03

(06-02-2014 22:39)birtus napisał(a):  Nie dawno czytałem, że za niedługo będzie można odpalić najnowszą grę na słabszym sprzęcie ale z dobrym internetem. Cała procedura polegała na tym, że komputer wysyłał dane obliczenia przez internet, super szybki komputer obliczał wartość i odsyłał gotowe dane do naszego komputera. Dzięki czemu można było odpalić daną grę. Wiem, że nad tym pracują ale czy po to im to potrzebne to nie wiem.

Taki serwis już istnieje, bo ktoś mi kiedyś wspomniał.