Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przedłużenie domeny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Przedłużenie domeny (/Temat-Przedluzenie-domeny-84653)



Przedłużenie domeny - jakuba - 30-01-2014 02:16

Witajcie! Mam takie pytanko do Was. Gdy wygaśnie mi domena, bo zapomniałem jej przedłużyć i już nie jest moja, to czy mogę ją kupić znowu po cenie początkowej, czyli tej niższej, czy zapłacę tyle co za przedłużenie? Nie wiem jak jest to odbierane przez usługodawców. Oczywiście mogę do nich napisać, ale najpierw postanowiłem zapytać was. Wink


RE: Przedłużenie domeny - PanCaro - 30-01-2014 19:09

(30-01-2014 02:16)jakuba napisał(a):  ... i już nie jest moja,....

jeżeli widnieje jako dostępna (możesz sprawdzić na jakiejś stronie gdzie można rejestrować domeny) to możesz ją kupić - cena rejestracji
a jeżeli minęło 14 dni i jest niedostępna to możesz tylko ją odkupić Smile


RE: Przedłużenie domeny - Seth - 11-02-2014 17:19

(30-01-2014 02:16)jakuba napisał(a):  Witajcie! Mam takie pytanko do Was. Gdy wygaśnie mi domena, bo zapomniałem jej przedłużyć i już nie jest moja, to czy mogę ją kupić znowu po cenie początkowej, czyli tej niższej, czy zapłacę tyle co za przedłużenie? Nie wiem jak jest to odbierane przez usługodawców. Oczywiście mogę do nich napisać, ale najpierw postanowiłem zapytać was. Wink

Usługodawcy nic do tego. To będzie niestety twoja strata jeśli okaże się, że domena była na tyle atrakcyjna, że złapie ją automat przechwytujący wygasające domeny. A wtedy aby ją odzyskać zapłacisz dużo więcej niż za przedłużenie. No i druga sprawa, to jeśli pozycjonowałeś stronę i odwiedziny googlebota trafią na niedziałającą domenę, lub pod domeną jest całkowicie inna zawartość, to się bęziesz miał z pyszna.

Przedłużaj jeśli nie minęły 2 tyg.


RE: Przedłużenie domeny - Admin - 11-02-2014 17:40

Seth dobrze prawi, jeśli to wartościowa domena to możesz się liczyć że jeśli sam jej nie opłacisz to ktoś ją przechwyci i nie musi to być bot a zwykły kowalski. No chyba że już ktoś wcześniej założył na nią opcje, to już w ogóle po temacie, bo nawet przechwycić nie będzie się dało.


RE: Przedłużenie domeny - joefdgod - 11-02-2014 17:45

jeżeli nie jest dostępna do rejestracji sprawdź na stronie who.is kiedy wygasa, możesz spróbować ją przechwycić