Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Visual basic - okienko z aktualizacją - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Visual basic - okienko z aktualizacją (/Temat-Visual-basic-okienko-z-aktualizacja-84390)



Visual basic - okienko z aktualizacją - mypy - 25-01-2014 22:44

Witam,
Będzie ktoś tak miły i powie mi jak mam zrobić (jaką formułkę wpisać i gdzie) aby po włączeniu aplikacji wyskakiwało okienko z konieczną aktualizacją i linkiem do niej? Chce aby aplikacja otwierała się, po czym pojawia się okienko z prośbą o aplikacje. Tak żeby okienko moglo zostać zamknięte jedynie z całą aplikacja i nie było mpzliwosci jej użytkowaniaSmile
Drugie pytanie, jak zrobić aby w okienku wyskakiwaly przyciski yes i no zamiast tak i nie. Zależy to od wersji windowsa(polska/Angielska) czy nie?
Pozdrawiam.Smile


RE: Visual basic - okienko z aktualizacją - surfer0700 - 27-01-2014 14:43

1. Utwórz timer i Form2. Po upływie danego czasu otworzy się okno Form2, które będzie fake'ową aktualizacją. Możesz też zrobić że po kliknięciu gdziekolwiek otwiera się Form2.

2. Wydaje mi się że zależy to od języka ustawionego na PC, ale ręki nie dam sobie uciąć.


RE: Visual basic - okienko z aktualizacją - mypy - 27-01-2014 17:46

Dzięki wielkie za pomoc nie wpadłem na toBig Grin


RE: Visual basic - okienko z aktualizacją - vipper - 29-01-2014 16:18

Albo szybciej na jednej formie pod onload Wink wtedy automatem po uruchomieniu.

Kod:
Dim msg = "Please download update. Click OK to download latest version."
        Dim title = "UPDATE"
        Dim style = MsgBoxStyle.OkOnly
        Dim response = MsgBox(msg, style, title)
        If response = MsgBoxResult.Ok Then
            Process.Start("https://www.google.pl/")
            Me.Close()
        End If