Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zarabianie bitcoin a działalność gospodarcza i podatki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: zarabianie bitcoin a działalność gospodarcza i podatki (/Temat-zarabianie-bitcoin-a-dzialalnosc-gospodarcza-i-podatki-83532)



zarabianie bitcoin a działalność gospodarcza i podatki - sopel332 - 11-01-2014 12:16

Witam to mój pierwszy poważny post na tym forum. Jestem zainteresowany wielkim zyskiem na bitcoinach, dlatego tu piszę, bo mam wątpliwości. A więc, tak jak w temacie. Chcemy z trzema kolegami założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, opierającą się na zarabianiu na internecie bitcoinów i sprzedaży ich za realne pieniądze. I teraz pytania odnośnie tematu:

Czy Urząd Skarbowy, po zobaczeniu, ile kasy z bitcoin wpłynęło na moje konto, nie zacznie mnie prześladować??

Czy US będzie mogło zamknąć mnie za handel bitcoinami za kratkami?

Jak wygląda rozliczanie podatków z handlu bitcoinami, tak by to było uczciwie?

Jak zarejestrować działalność gospodarczą, opartą na wydobyciu bitcoinów?

Mam 18 lat. Jeden kolega w tym roku kończy 18, więc we 4 możemy założyć taką S.P z.o.o.

Proszę o pomoc w tej kwestii. Dziękuję i życzę miłego dnia forumowiczom.


RE: zarabianie bitcoin a działalność gospodarcza i podatki - Norbi33 - 11-08-2014 15:06

Obecnie sprzedając bitcoiny czy litecoiny w Polsce trzeba doliczyć podatek VAT więc chyba mało by był to opłacalny interes ale wszystko można legalnie rozliczyć z fiskusem.


RE: zarabianie bitcoin a działalność gospodarcza i podatki - rutra - 31-08-2014 15:10

To nie jest DG, jak za coś płacisz bitcoinami to podatku nie płacisz, ale jak zamieniasz BTC na złotówki to wtedy tak.


RE: zarabianie bitcoin a działalność gospodarcza i podatki - rachman - 13-04-2015 22:42

Cytat:Jestem zainteresowany wielkim zyskiem na bitcoinach
Kurna ambitnie i pewnie siebie Wink

Cytat:Czy Urząd Skarbowy, po zobaczeniu, ile kasy z bitcoin wpłynęło na moje konto, nie zacznie mnie prześladować??
US prześladuje? Z takim podejściem to bałbym się zarabiać w ogóle Wink Co masz na myśli prześladuje? Jak są giga duże dochody to po prostu Cię skontrolują częściej. Chyba że trafi Ci się jakiś nieuczciwy/dziwny/... urzędnik czy coś ale to już prawie teorie spiskowe trochę... Przy większych dochodach możesz spodziewać się ewentualnie częstszych kontroli które są legalnym narzędziem i nie powinieneś ich mylić z prześladowaniem.

Cytat:Czy US będzie mogło zamknąć mnie za handel bitcoinami za kratkami?
Nie słyszałem o takim paragrafie. Jak już to jeśli byś oszukiwał w tej sprzedaży to coś by się znalazło albo jakbyś nie płacił podatków itd. Sprzedawać możesz jak wszystko inne byle uczciwie. Istnieją przecież giełdy BTC i działają legalnie. Nikt nikogo nie zamyka.

Cytat:Jak wygląda rozliczanie podatków z handlu bitcoinami, tak by to było uczciwie?
Najlepiej zadzwoń do swojego US lub na KIP:
http://www.finanse.mf.gov.pl/abc-podatkow/kip/kontakt
Tu masz jakieś arty z podstawową wiedzą, poczytaj i dopiero dzwoń gdzie trzeba by coś wiedzieć na temat jak to robić w ramach spółki i porównaj to z tym co w US Ci powiedzą bo to zdanie Twojego US się będzie liczyć przede wszystkim i jego interpretacja przepisów, co czasami bywa zaskakujące Wink
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-rozliczyc-dochody-z-bitcoina-za-2014-rok-7231305.html
http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/sprzedaz-bitcoina-nalezy-rozliczyc-w-pit-36

Firmę chyba rejestrujesz normalnie jak firmę pod sprzedaż. Spółki z o.o. to chyba nie najtańsza forma działalności z tego co wiem... Nie znam się za bardzo, to nie będę pitolić na ten temat Wink