Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza (/Temat-Handel-uslugami-na-Allegro-a-dzialalnosc-gospodarcza-83502)

Strony: 1 2


RE: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - siuvax - 19-01-2015 19:41

można


RE: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - nafri - 19-01-2015 20:52

(19-01-2015 19:41)siuvax napisał(a):  można

Dzięki za info, jutro mam spotkanie.
Sporo myślałem czy zarejestrować się jako bezrobotny i składać wniosek o dofinansowanie z UP czy znaleść inną możliwość.Huh


RE: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - siuvax - 21-01-2015 19:41

a ja mam z kolei inne pytanko... zastanawiam sie jaka forme opodatkowanai wybrac i jakie w ogole moge...

Otóż założmy ze bede sprzedawal na allegro "usługe internetową".

I teraz tak, cena na allegro to 100zł. Ja te usługe kupuje za 70zł u kogos innego, bez FV. Dowodem zakupu będzie wyciąg z Paypal.

Na pierwszy rzut oka bycie Vatowcem zupełnie odpada gdyż z 100zł brutto zostaje tylko 81zł netto. Czyli ze 100zł które dostaje od klienta opłacam:

VAT (100/1,23) - 19zł
Allegro (0,05 * 100 ) - 5zł
Dochodowy (0,19 * 25) - 4,75

Pomijam odliczenie VAT od rachunku z allegro bo to beda grosze.

Całość wychodzi więc niecałe 2zł na plusie...

Czy dobrze rozumuje ze nie bedac VATowcem wyjdzie to tak:

sprzedaz - 100zł
zakup - 70zł
allegro - 5zł
dochodowy - 4,75

= 20,25 zł na plusie...

Chyba gdzies popelniam błąd...
Czy pod takie usługi podejdzie ryczałt bądź karta podatkowa?


RE: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - Mauorycy - 21-01-2015 22:50

Pod takie rzeczy, "podśrednictwo" ryczałt nie obowiązuję. Tak mówił mi kiedyś gość z KIP.


RE: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - nafri - 21-01-2015 23:08

Oj polecam wizytę u dobrej księgowej, lepiej na pewno będzie dla Ciebie jeśli zakup będzie jako umowa o dzieło a nie tylko sam PP.


RE: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - siuvax - 22-01-2015 16:18

umowa o dzieło odpada, kupuje z USA.
Czytałem że wystarczy samo potwierdzenie z Paypala

Bardziej chodzi mi o wybór formy opodatkowania


RE: Handel usługami na Allegro a działalność gospodarcza - olaww - 01-04-2015 09:38

Witam mam pytanie bo zarabiam na allegro jak to jest założyć własną działalność jakie to koszty jakie to opłaty ubezpieczenie itp dziękuje za odpowiedzi