Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Drogie przedłużenie hostingu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Drogie przedłużenie hostingu (/Temat-Drogie-przedluzenie-hostingu-81453)



Drogie przedłużenie hostingu - VIP - 08-12-2013 11:03

Lada moment będę musiał przedłużyć swój serwer na następny rok bo ten się kończy.
I opłata za kolejny rok za przedłużenie wynosi prawie 400 zł, więc przedłużenie jest bardzo drogie.
Mogę zrobić tak, że kupie sobie hosting gdzieś indziej ( są tańsze ) i po prostu przeniosę to wszystko aktualne co mam bez żadnych strat w pozycji strony w google itp na ten nowy hosting a tego za 400 zł po prostu nie opłacę ?
Co proponujecie ? Smile


RE: Drogie przedłużenie hostingu - PanCaro - 08-12-2013 11:26

Możesz czemu nie Smile
Powiedz jaki to hosting jeszcze. Są opcje np. od razu faktura generuję się na opłate 400 zł / 2 lata. a można zmienić w opcji faktury np. na rok że chcesz opłacić i na to trzeba zwracać uwagę Tongue

Pliki lepiej przenieś zanim Ci hostingu nie zablokowali. Co do strat pozycji strony google to nie powinno być żadnych.


RE: Drogie przedłużenie hostingu - szybkikwit - 08-12-2013 17:22

Przenisć można bez problemu. Strat w pozycji nie powinno być chyba że bedziesz prenosił tą strone jakoś długo ;P a idzie to zrobiec w 2h tylko trzeba czekać na te aktualizacje DNSów


RE: Drogie przedłużenie hostingu - PanCaro - 08-12-2013 17:30

Przerzucenie strony zajmuję z 20 min Big Grin a DNSy 24h


RE: Drogie przedłużenie hostingu - VIP - 08-12-2013 18:24

Hosting to kei.pl

OK, czyli co ... robię jakiś backup danych + bazę danych kupuje nowy hosting i co dalej ??


RE: Drogie przedłużenie hostingu - Tiger04 - 08-12-2013 18:26

Zakładam, że masz wordpress więc kopiujesz bazę danych + wp-content. Kupujesz nowy hosting dodajesz stronę, instalujesz wordress usuwasz wp-content i wgrywasz swój stary. Potem tylko dodać bazę danych.


RE: Drogie przedłużenie hostingu - PanCaro - 08-12-2013 18:28

Backupu nie rób. Może w różnym zapisanie danych zapisać pliki strony. Wejdz w FTP i pobierz całą zawartość katalogu public html.
No i wejdz w phpmyadmin i pobierz baze.


kupujesz nowy hosting np. hekko Smile tani jest. aktywny masz od razu.
wrzucasz pliki i baze i strona cyka.


RE: Drogie przedłużenie hostingu - linoskoczek - 10-12-2013 13:37

Możesz też użyć opcji Import/Export, jeśli korzystasz z WordPress'a. Chociaż ja to robiłem w ogóle zawsze po swojemu - bazę ściągałem narzędziem w Panelu administracyjnym hostingu, potem instalowałem ją przez SSH (bo to na VPS'a akurat wgrywałem) i usuwałem plik wp-conf.php (chyba tak to się nazywa). Potem wszystko się robiło automatycznie.

Jeśli nie wybrałeś hostingu to polecam Biznes-Host lub 2ap.pl, na obu możesz skorzystać z kodów rabatowych więc wyjdzie taniej. Swoją drogą 400zł za hosting to nieźle, jak na jedną stronę Tongue