Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dobry kierunek na studia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Dobry kierunek na studia (/Temat-Dobry-kierunek-na-studia-80147)



Dobry kierunek na studia - Dilivo - 17-11-2013 11:50

Cześć.
Pora myśleć o przyszłości edukacyjnej.
Obecnie uczęszczam do dobrego liceum ogólnokształcącego. Jestem na mat-infie (bez fizyki). Z fizyki jestem słaby i nigdy za nią nie przepadałem.
Słyszałem wielokrotnie, że matma na studiach jest okropna.

Zanim poszedłem do liceum miałem w planach studia informatyce na politechnice. Jednakże boję się, iż w Polsce nie znajdę pracy dla siebie po dobrym wykształceniu. Nie chcę, również spędzić całego życia garbiąc się przed komputerem.
Wujek ciągle mi mówi, że praca w policji jest świetna. Pewna kasa. Z charakteru jestem bardzo spokojny i nigdy nie miałem problemów z prawem.

Na co warto pójść ? Zapotrzebowania ciągle się zmieniają, a ja nie chcę zostać na lodzie po studiach.

Pozdrawiam


RE: Dobry kierunek na studia - milosz998 - 17-11-2013 12:10

Byłem na Energetyce na Politechnice Śląskiej, z fizyki w liceum miałem 2 i fizyke zdałem, bo te studia to brednia i na poprawach dawali to samo co na pierwszych terminach. Praktycznie nie trzeba było się uczyć żeby zdać, właśnie jedynym przedmiotem z którego się musiałem uczyć to Matma, która jest tak mega łatwa, że było mi łatwiej niż w LO tym bardziej że jest ETRAPEZ, a nie ma lepszego nauczyciela niż Karczyński i jego program. Uczyłem się jej dosłownie 3-4 h na 1 semestrze i 4-5 na drugim. Zrezygnowałem bo nie podobał mi się ten kierunek, w ogóle nie mam do tego smykałki, ale jakby co to polecam, szczególnie na PŚ zamawiany, mnóstwo perspektyw, non stop jakieś kursy robią i zdobywasz certyfikaty do CV (mam ich kilka, a nawet nie chodziłem na nie, ale jak ci zalezy na dokształceniu się a nie tylko na papierku to też polecam, bo np od 3 semestru masz mega pro elo kurs angola specjalnie pod zawód energetyka). Ponadto masz zapewnione praktyki (płatne z politechniki ponad 3 kafle + to co ewentualnie da Ci pracodawca). O wycieczkach do 5 gwiazdkowych hoteli nie wspomnę, no i 1000 zł stypendium, ale tutaj się załapać ciężko bo przychodzą kujony bez żadnych skillsów z dobrze zdaną maturą a te pieniądze dostaje niestety tylko 1/4 osób. Dostać się łatwo, ja aplikowałem tam tylko z matmą podstawową i angielskim podstawowym, także easy Smile

A no i na lodzie nie zostaniesz po tych studiach na 100%


RE: Dobry kierunek na studia - tiumer - 17-11-2013 12:27

Poprzeglądaj kierunki na różnych uczelniach i wybierz ten, który Cię najbardziej interesuje. Powinien być to tylko i wyłącznie Twój wybór. Mogę tylko poradzić, żebyś nie wybierał kierunku który jest dla Ciebie nudny tylko dlatego, że zarobki będą o kilka złoty większe, bo wyjdzie tak, że te studia szybko rzucisz i będziesz rok do tyłu. A co do pracy to jest niż demograficzny i za kilka lat pracowników będzie brakować.