Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pingwin 2.1 ile trwa... - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Pingwin 2.1 ile trwa... (/Temat-Pingwin-2-1-ile-trwa-79230)



Pingwin 2.1 ile trwa... - damian128888 - 01-11-2013 21:41

Witam,

Moją stronkę dopadł algorytm google'a: Pingwin 2.1. Otóż wiem po tym, że strona w ciągu 3 dni spadła drastycznie w dół. Posiadałem na stronce duplicate content i pewnie przez to jest ban. Stronkę poprawiłem i zawiera już mój unikalny content, aczkolwiek ile ten ban trwa? Kiedy moja stronka zacznie znowu dobrze funkcjonować jak przed filtrem?


RE: Pingwin 2.1 ile trwa... - MartinS - 01-11-2013 22:48

Obstawiam, że nigdy. Ponoć filtrują strony, na których występuje duża ilość słowa 'hack'.


RE: Pingwin 2.1 ile trwa... - damian128888 - 01-11-2013 22:57

Czyli bardziej opłaca się ponownie tworzyć wszystko od postaw na innej domenie kolejną fake stronę niż postować na tej teraz co mam?


RE: Pingwin 2.1 ile trwa... - CreepyUploader - 01-11-2013 23:23

Też dupa z tym z słowami 'hack' na jednej stronce mam tyle słów, że głowa boli i jakoś flitra nie mam Tongue I wiem, że nieliczni dostają flitry i im przechodzi a niektórym zostaje i nie przechodzi. To google nigdy nie wiesz ;p


RE: Pingwin 2.1 ile trwa... - damian128888 - 02-11-2013 00:24

Hmm, ja bardziej przypuszczam, że to przez teksty skopiowane z innych stronek (długie opisy) spowodowały drastyczny spadek mojej strony, aczkolwiek jeśli tak to ciekawi mnie czy warto nadal wkładać pracę, czy sobie odpuścić


RE: Pingwin 2.1 ile trwa... - CreepyUploader - 02-11-2013 00:25

Raczej przez kopiowanie będziesz mieć drastyczny spadek... Ja bym zrobił nową stronkę na Twoim miejscu.


RE: Pingwin 2.1 ile trwa... - MartinS - 02-11-2013 00:31

Kopiowanie treści nie wpływa AŻ tak na pozycję strony. Miałem stronkę ze stuprocentowym unique contentem, własne, tłumaczone na angielski teksty(nie translatorem) a i tak załapałem się na atak 'pingwina'. Ciężko zrozumieć algorytm Google, gdyż codziennie jest aktualizowany o kolejne filtry blokujące jakieś tam frazy/treści itp itd. Filtr =/= Ban


RE: Pingwin 2.1 ile trwa... - GoodLecki - 08-11-2013 23:40

Dużo zmiennych może wpłynąć na spadek strony, duplicate jest jednym z ważniejszych i google se z tym co raz lepiej radzi jednak nie koniecznie w PL tutaj papka wciąż gładko wchodzi byle by była unikalana .
Mogłeś tez stracić jakieś ważne źródła linków
Jeśli pare pozycji to może konkurencja dobrze podlinkowała swoje stronki i poszła górę
Wnioskuje że mówisz o top10 bo jak dalej to rotacje duże są normalką
Ale skoro mówisz że to ban to obstawiam że ktoś komu kradłeś treści zawiadomił google i poleciał ban ręczny przez Sqt