Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
generowanie pradu przez silnik elektryczny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: generowanie pradu przez silnik elektryczny (/Temat-generowanie-pradu-przez-silnik-elektryczny-79034)

Strony: 1 2


generowanie pradu przez silnik elektryczny - Rafiks1992 - 30-10-2013 12:53

dobry Smile wpadlem na kolejny maly pomysl jakby mozna bylo zrobic energie i chcialbym aby ktos mi to ocenil czy warto byloby sie tym zajac czy nie Tongue

otoz myslalem nad tym aby wziac silnik ze zwyklego wentylatora domowego taki wiatrak Tongue dokladniej cos na ten styl:

http://allegro.pl/silnik-elektryczny-sp-2301-220-240v-50hz-i3643611382.html

i teraz tak, podajac z jednej strony prad wiatrak kreci sie bo dostaje ten prad. i gdyby zrobic tak zeby zamienic kabel z gniazdkiem do pradu i podlaczyc pod to jakis akumulator, a ja bym fizycznie krecil tym wiatrakiem to czy wytwarzaloby to prad i ladowalo akumulator? takie odwrotne dzialanie Tongue


Odp: generowanie pradu przez silnik elektryczny - v3XeR - 30-10-2013 14:20

Trzeba by zrobic stabilizatory napiecia i jakis transformator zeby ten wiatrak nie krecil Ciebie.

Wysłane z telefonu za kase zarobioną w sieci za pomocą TapaTalka


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - Rafiks1992 - 30-10-2013 14:37

ale jak ma krecic mnie ten silnik od wiatraka jak tylko ja bede mogl go krecic? i tym ze bede go krecil bede generowal jakis tam prad ktory chcialbym zeby byl wtracany do tego akumulatora jakiegos ^^


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - v3XeR - 30-10-2013 15:08

Nie jest to takie proste. Wiedziałbyś gdybyś był z zawodu elektronikiem Big Grin


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - Rafiks1992 - 30-10-2013 15:12

niestety nie jestem dlatego pytam jak cos takiego zrobic Tongue bo byloby fajnie troche popracowac fizycznie zeby to zbieralo ta energie troche w to wlozyc swojej sily i naladowac jakis akumulator Tongue


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - v3XeR - 30-10-2013 15:21

polecał bym bardziej zrobić ładowarkę przez baterie solarne. Będziesz mógł naładować sobie telefon ;P


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - Rafiks1992 - 30-10-2013 15:38

tak tyle ze te baterie solarne kosztuja troche kasy jednak nie ^^ a ja raczej mysalem zeby zrobic cos takiego zeby samemu sobie naladowac fizycznie ten akumulator czy cos i dostosowac to do komputera. ja wiem ze bedzie trzeba sie napracowac zeby tyle tej energii ogarnac ale taki mam cel


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - Stalmer - 30-10-2013 15:42

Takim wiatraczkiem to chyba byś musiał wieki kręcić by uzbierać energii na 30 minut włączonego komputera Jerk2


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - Rafiks1992 - 30-10-2013 15:46

ja nie mowie ze do konca zycia bede sie poslugiwal takim wiatraczkiem ^^ narazie chce troche poeksperymentowac zeby zobaczyc jak to wogole dziala, chce sprawdzic ile taki wiatrak daje energii przez jakis tam okres czasu, a pozniej probowac czegos wiekszego Smile) taki wiatrak to bym chcial chocby wlasnie do ladowania telefonu wykorzystac Tongue


RE: generowanie pradu przez silnik elektryczny - Stalmer - 30-10-2013 16:11

A tak wgl. nie lepiej wziąć dynamo od roweru ? Tam od razu możesz jakoś ten prąd przechowywać w akumulatorze.