Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na allegro - konta premium - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Zarabianie na allegro - konta premium (/Temat-Zarabianie-na-allegro-konta-premium-78885)

Strony: 1 2


Zarabianie na allegro - konta premium - MrGohut - 27-10-2013 19:17

No wiec chyba za pare dni zacznę praktykować ten sposób tzn. kupowanie kont i odsprzedaż za 1 zł, ale mam pare pytań:
Słyszałem o takim czymś na Allegro, że trzeba odprowadzać podatek czy cos w tym stylu od zarobków, jak to działa i o co chodzi ? Zawsze jak coś sprzedawałem na allegro to nic nie robiłem wiecej tylko brałem kase i tyle ;p
Da się zaradzić coś na zmienianie haseł do kont czy to już tak jest ?
Czy trzeba mieć swój serwis / firmę aby takie coś zacząć robic ?


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - Szaman1644 - 27-10-2013 19:19

Zależy czy będziesz to robił regularnie czy nie. Jeżeli będzie to czynność, która się będzie powtarzał to musisz odprowadzić Smile


Odp: Zarabianie na allegro - konta premium - v3XeR - 27-10-2013 19:20

Podatek placisz od kazdej zarobionej kwoty, nie wazne jak.

Wysłane z telefonu za kase zarobioną w sieci za pomocą TapaTalka


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - kometix - 27-10-2013 19:22

Jeśli nie masz działalności gospodarczej to nawet nie zaczynaj ze sprzedażą kont premium na allegro. Konkurencja cię zje Big Grin. No chyba że zamierzasz sprzedać dosłownie parę szt. na miesiąc.


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - warrrkek - 27-10-2013 19:31

Jaka jest kwota zarobku rocznego od której nie trzeba odprowadzać? coś ok. 3k ale dokładnie ile ?


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - tiumer - 27-10-2013 19:48

Kwota wolna od podatku to 3091,00 zł, ale podatek i tak musisz odprowadzać. Dopiero po złożeniu PIT dostaniesz zwrot.


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - Scoobyx - 27-10-2013 20:00

Jest to 3091 zł, jednak wszystkie dochody musisz uwzględnić w zeznaniu podatkowym.

EDIT: gdy odpowiadałem, nie widziałem odpowiedzi kolegi wyżej. sorry


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - MrGohut - 27-10-2013 20:05

Czemu miała by mnie zjeść Big Grin ?
Przecież jak koleś sprzedaje np. 200 kont to ja też sobie moge tyle kupić i zacząć sprzedawać no i co będzie za różnica czy mam firme czy nie ? Tongue

Nie chce zarabiać jakiś kosmicznych kwot.. chciałbym najpierw kupić parę i sprzedawać np. po 30 sztuk na jedno konto.

A z tym odprowadzaniem to jak nie odprowadzę to coś się stanie ? Rozumiem, że to w picie się wszystko robi na koniec roku, tak ?


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - Scoobyx - 27-10-2013 20:09

Tak, na koniec roku. Co do samych kont premium, nie wiem czy warto "iść" w tamtą stronę. Konkurencja jest duża, ceny niskie. Ciężko będzie ci się wybić. W dodatku niektórzy szybko niszczą konkurencję zgłaszając ich do US, w szczególności kiedy widzą, że nie mają założonej DG.
Firmy z początku nie musisz otwierać, jednak po ok. miesiącu/dwóch ciągłej sprzedaży warto było by już o tym pomyśleć. Jeśli nie odprowadzisz podatku i ktoś na ciebie doniesie, no to wtedy możesz już zapłacić nie małą karę, rzędu 5 tys. zł.


RE: Zarabianie na allegro - konta premium - MrGohut - 27-10-2013 20:48

A no ok, dzięki. O takie wyjaśnienia mi chodziło Smile