Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
odpowiedzialnosc karna - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: EasySub (/Forum-EasySub-355)
+---- Wątek: odpowiedzialnosc karna (/Temat-odpowiedzialnosc-karna-78356)

Strony: 1 2 3 4


odpowiedzialnosc karna - Wojteko - 18-10-2013 22:19

Witam mam pytanie czy przy rozsylaniu ogloszen z golymi tylkami przykladowo na ogloszenia24.pl mozna sie liczyc z konsekwencjami prawnymi jesli tak to jakie one sa czy idzie sie do wiezienia czy grzywna

przykladowo:
Witam spotkam sie dzisiaj z kulturalnym panem ,mozna najpierw pojsc do klubu na miasto a pozniej wpasc do mnie mam lokum
kontakt tutaj <i pod tym fotka z gołą ci*ą.> Przynosi na strone easysub pliki na srodku jest wypisany Numer kontaktowy.txt (przykladowo) i czy przez cos takiego mozna odpowiedzic karnie ?

Nie znalazlem takiego tematu wiec pytam tutaj osobiscie
czekam za odpowiedzia beda rep.! SmileSad


RE: odpowiedzialnosc karna - daniel42na - 18-10-2013 22:23

Jesteś odpowiedzialny za to co robisz a to co robisz to oszustwo.
Książkowy przykład z art 286 kk, osoba płaci tylko po to aby dostac numer czyli plik którego nie ma.
Nie zakładaj już więcej takiego tematu, idź i nie grzesz.


RE: odpowiedzialnosc karna - Wojteko - 18-10-2013 22:26

Tyle że dana osoba ma regulamin pod stroną że aktywuje subskrybcje
I jak ogłaszać żeby nie naginać prawa?


RE: odpowiedzialnosc karna - Kevintbg - 18-10-2013 22:28

Nie no w sumie ten regulamin nie jest od parady. Ktoś kto wpisuje numer na stronie (zapisuje się do subskrypcji) nie kupuje pliku tylko subskrypcję z dzwonkami przychodzącymi w SMS'ach. Wprowadzenie numeru na stronę jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu. Jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.


RE: odpowiedzialnosc karna - daniel42na - 18-10-2013 22:28

Nie dostaje numeru więc jest to oszustwo, regulaminy nic nie zmieniają jak tak działasz.

Cytat:I jak ogłaszać żeby nie naginać prawa?
Daj im swój numer Jerk2


RE: odpowiedzialnosc karna - Kevintbg - 18-10-2013 22:32

No chyba, że reklamując wrzucisz w tekście "znalazłem w sieci", "nie odpowiadam za treści wyszukane przez aplikację"


RE: odpowiedzialnosc karna - daniel42na - 18-10-2013 22:32

Może spróbuje na bardziej oczywistym przykładzie:

-masz kumpla który prowadzi sklepik - zgnile śliwki za 100 zł.
-Ty stawiasz tabliczke przed garażem "kto kupi zgniłe śliwki u Maćka dostaje forda mustanga który jest w środku"
-osoba kupuje zgniłe śliwki za 100 zł otwiera garaż a tam psia kupa.

I?

I wychodzi na to że sam sklepik "śliwki za 100 zł" jest okej bo jak ktoś lubi mieć obstrukcje to sobie je kupi, tak samo jak ktoś lubi brać udział w roznych zabawach sms jasno określonych regulaminem.
Ale jeśli naciągasz kogoś i nakłaniasz do udziału w tym pod pretekstem jakiejś innej błyskotki jest to oszustwo.


RE: odpowiedzialnosc karna - Kevintbg - 18-10-2013 22:38

Dobrze prawisz wiem dokładnie o co Ci chodzi jest taki zapis w prawie, że nie wolno naginać treści nie adekwatnych do zawartości. Ale jest jedno ale taki link mogłeś znaleźć wszędzie np. na redtube beka i po prostu nie świadom zawartości udostępniasz go dalej. Bo przecież Ty go tylko znalazłeś.


RE: odpowiedzialnosc karna - damianus627 - 18-10-2013 22:42

Po pierwsze jest to wprowadzenie w błąd bo w środku nie ma danego pliku.
Po drugie podszywanie się pod osobę którą nie jesteś.


RE: odpowiedzialnosc karna - daniel42na - 18-10-2013 22:46

Wiadome że nikt (chyba) nie będzie się bił po sądach czy komendach o 4 zł, szczególnie że droga od mirrora z ofertą do promującej go osoby nie jest taka prosta.
Dlatego właśnie to wszystko jeszce działa.
Jednak każdy powinien być świadomy jeśli robi źle i co robi, bo jak nadepnie na mine to będzie blado, przykład z życia wzięty:
http://media2.pl/internet/40260-Nasza-klasa.pl-stracila-60-mln.-zlotych.html