Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
leczenie kanalowe zebow - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: leczenie kanalowe zebow (/Temat-leczenie-kanalowe-zebow-77761)

Strony: 1 2


leczenie kanalowe zebow - piotruss96 - 09-10-2013 21:38

prawdopodobnie czekam mnie leczenie kanalowe ;/
i chcialbym sie zapytac jak to naprawde z tym jest
niby pisze bezbolesnie ale czy to taka prawda ? zawsze dostaje znieczulenie u dentysty ale bol ciagle odczuwam jakis
czy czuc jakas roznice miedzy takim zebem leczonym kanalowo a prawdziwym zebem ?


RE: leczenie kanalowe zebow - Ratchet - 09-10-2013 22:28

Rok temu leczyłem kanałowo jednego zęba i mój dentysta zaproponował, żeby najpierw go zatruć na kilka dni, a dopiero później borować i wyciągać nerwy, bo po zatruciu ząb jest martwy i nie czujesz już bólu. U mnie to się sprawdziło, bo bólu prawie nie czułem.

Jeśli będziesz miał normalne znieczulenie to prawdopodobnie ból i tak da Ci się we znaki, bo w leczeniu kanałowym jest dużo borowania i to do samego "dna" zęba, bo trzeba przecież jeszcze wyciągnąć nerwy.

Tak czy siak życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki Smile


RE: leczenie kanalowe zebow - damianus627 - 09-10-2013 22:35

Ja tak jak kolega wyżej miałem robione po zatruciu zęba, ale miałem końcówkę korzenia skrzywioną i trochę bolało. Przeżyłem i z zębem teraz już jest dobrze.


RE: leczenie kanalowe zebow - Kiljan - 09-10-2013 23:02

a wystarczylo myć zeby 2 razy dziennie... a kanałowe z tego co wiem to już najgorsze co może być, po prostu krew, rzeź, całą maskę będzie miał w twojej krwi, będzie bolało, niemycie i niedbanie o zęby zawsze boli, będziesz miał nauczkę, żeby po myciu nie obżerać się słodyczami, ale nie martw się, niewiele osób umarło podczas leczenia kanałowego więc będzie ok.


RE: leczenie kanalowe zebow - Albercik - 09-10-2013 23:04

(09-10-2013 23:02)Kiljan napisał(a):  ale nie martw się, niewiele osób umarło podczas leczenia kanałowego


niewiele - słowo klucz Big Grin


RE: leczenie kanalowe zebow - piotruss96 - 10-10-2013 06:24

(09-10-2013 23:02)Kiljan napisał(a):  a wystarczylo myć zeby 2 razy dziennie... a kanałowe z tego co wiem to już najgorsze co może być, po prostu krew, rzeź, całą maskę będzie miał w twojej krwi, będzie bolało, niemycie i niedbanie o zęby zawsze hboli, będziesz miał nauczkę, żeby po myciu nie obżerać się słodyczami, ale nie martw się, niewiele osób umarło podczas leczenia kanałowego więc będzie ok.

co do mycia to myje je codziennie tylko ze ja mam problemu ogolnie z ukladem kostnym i teraz wszystko wychodzi


RE: leczenie kanalowe zebow - kleomenes - 10-10-2013 09:38

Również za łebka miałem leczenie kanałowe, jakieś 10 lat temu Smile
W moim przypadku wyglądało to tak, że dostałem normalne znieczulenie, po czym dentysta przystąpił do dzieła.
Na początku i tak bolało ale po jakichś 20-30 minutach jakby mniej, tłumaczę to sobie tym, że leczone miejsce "przyzwyczaiło" się do bólu Big Grin Nie wiem czym teraz dysponują dentyści bo nie mam potrzeby ich odwiedzać ale początki zawsze są trudne, potem jest z górki Jerk


RE: leczenie kanalowe zebow - damianus627 - 10-10-2013 09:40

No wiesz sprzętem dysponują dość dobrym ale wiadomo że te co idziesz prywatnie na ogół maja lepsze wyposażenie.


RE: leczenie kanalowe zebow - piotruss96 - 10-10-2013 16:49

hmmm powiem tak co do normalnego leczenia bo tylko z takich narazie korzystalem to czy u normalnego dentysty fundowane z NFZ czy prywatnie nie ma wiekszego znaczenia jak zauważyłem
sprzęt bardzo podobny metody leczenia takie same
ale co do leczenia kanałowego to nie wiem czy w ogóle NFZ takie coś funduje
dzieki wszystkim za odp


RE: leczenie kanalowe zebow - Skadi - 11-10-2013 11:45

NFZ refunduje leczenie kanałowe...prywatnie to kosztuje od 300 zł wzwyż Wink Sama na szczęście nie miałam takiej przyjemności, ale brat miał i twierdzi, że nie bolało Tongue