Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opcje binarne a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Opcje binarne a podatek (/Temat-Opcje-binarne-a-podatek-73965)

Strony: 1 2 3 4


RE: Opcje binarne a podatek - Nupek369 - 22-05-2014 15:37

To jest właśnie patologia polskich przepisów. Każdy urzędnik intrepretuje według swojego widzimisie, nazywa hazardem albo odsyła do kogoś innego, a jak narobi kichy to i tak nasza wina. Fajnie byłoby mieć konto w $ albo euro i zarabiać potrójnie-poczwórnie, ale jeśli ktoś inwestuje codziennie lub co 2-3 dni, to później rozliczyć zarobek biorąc kurs z każdego dnia po kolei oszaleć można.


RE: Opcje binarne a podatek - olekn1 - 21-08-2014 21:30

Sorry za odkop, możecie już przysyłać złote szpadle Big Grin

To w końcu trzeba rozliczać się z salda u brokera czy z tego co wypłacimy do banku?


RE: Opcje binarne a podatek - chladek317 - 21-08-2014 23:19

z tego co wypłacimy do banku


RE: Opcje binarne a podatek - olekn1 - 21-08-2014 23:20

(21-08-2014 23:19)chladek317 napisał(a):  z tego co wypłacimy do banku

Spoko, dzięki


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 22-08-2014 07:17

Bzdura. Trzeba się rozliczać z salda, nie z tego co się wypłaci. I to mając konto w obcej walucie, trzeba rozliczyć każdy dzień osobno po średnim kursie z NBP z dnia poprzedniego. Rozliczanie z tego co się wypłaci, byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe. Żeby tak robić powstają wehikuły optymalizacji podatków.
A przeciętny Kowalski, przy zyskach kapitałowych ma się rozliczać z tego co zarobił, nieważne czy jest to u brokera z Australlii, Kajmanów czy Polski.


RE: Opcje binarne a podatek - olekn1 - 22-08-2014 09:02

(22-08-2014 07:17)Comparic napisał(a):  Bzdura. Trzeba się rozliczać z salda, nie z tego co się wypłaci. I to mając konto w obcej walucie, trzeba rozliczyć każdy dzień osobno po średnim kursie z NBP z dnia poprzedniego. Rozliczanie z tego co się wypłaci, byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe. Żeby tak robić powstają wehikuły optymalizacji podatków.
A przeciętny Kowalski, przy zyskach kapitałowych ma się rozliczać z tego co zarobił, nieważne czy jest to u brokera z Australlii, Kajmanów czy Polski.

Ogólnie to będę grać na TopOption, w PLN... Tylko nigdy się w ogóle nie rozliczałem :c Uzupełniam PIT-38, a moje zyski wpisuje do rubryki "1. Przychody wykazane w części F informacji PIT-8C" czy w "Inne przychody"? Pewnie w tym drugim, ale wolę się upewnić Smile I czy jakoś mam to udokumentować czymś np. screenami? I ostatnie pytanie, nie chcę być taki do przodu, ale jak piszę w tym zeznaniu procent podatku czyli 19%, to jak przekroczę próg chyba 85k czy jakoś tak, to podatek się zwiększa do 28% czy 29%. To po prostu wszystko leci za ten procent i oni odejmą to następnym razem, czy mam dodać te 15k podatku do 85k, a resztę przeliczyć przez ten większy procent? Sorry, że tak chaotycznie i w ogóle, ale jestem w tym zielony Smile Z góry dzięki za odpowiedź.


RE: Opcje binarne a podatek - Nupek369 - 22-08-2014 10:28

Na logikę mi się wydaje, że powinno się rozliczać tylko kwoty, które mamy na swoim koncie bankowym, czyli takie które możemy pobrać z banku i wydać, a nie jakieś wirtualne cyferki. Co w przypadku gdy na przykład platforma padnie albo zablokuje nasze konto i zostanie tam kilkanaście kafli a ja już rozliczę za to podatek? Toż to bezsensu, no ale w POlsce wszystko jest możliwe Jerk2


RE: Opcje binarne a podatek - olekn1 - 22-08-2014 16:03

(22-08-2014 09:02)olekn1 napisał(a):  
(22-08-2014 07:17)Comparic napisał(a):  Bzdura. Trzeba się rozliczać z salda, nie z tego co się wypłaci. I to mając konto w obcej walucie, trzeba rozliczyć każdy dzień osobno po średnim kursie z NBP z dnia poprzedniego. Rozliczanie z tego co się wypłaci, byłoby zbyt piękne żeby było prawdziwe. Żeby tak robić powstają wehikuły optymalizacji podatków.
A przeciętny Kowalski, przy zyskach kapitałowych ma się rozliczać z tego co zarobił, nieważne czy jest to u brokera z Australlii, Kajmanów czy Polski.

Ogólnie to będę grać na TopOption, w PLN... Tylko nigdy się w ogóle nie rozliczałem :c Uzupełniam PIT-38, a moje zyski wpisuje do rubryki "1. Przychody wykazane w części F informacji PIT-8C" czy w "Inne przychody"? Pewnie w tym drugim, ale wolę się upewnić Smile I czy jakoś mam to udokumentować czymś np. screenami? I ostatnie pytanie, nie chcę być taki do przodu, ale jak piszę w tym zeznaniu procent podatku czyli 19%, to jak przekroczę próg chyba 85k czy jakoś tak, to podatek się zwiększa do 28% czy 29%. To po prostu wszystko leci za ten procent i oni odejmą to następnym razem, czy mam dodać te 15k podatku do 85k, a resztę przeliczyć przez ten większy procent? Sorry, że tak chaotycznie i w ogóle, ale jestem w tym zielony Smile Z góry dzięki za odpowiedź.

Ktoś coś pomoże?


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 22-08-2014 19:32

Rozliczając konto w PLN wystarczy zysk - strata rozliczyć.


RE: Opcje binarne a podatek - tixer - 22-08-2014 23:23

Zawsze mozecie uzywac BTC, nie sa prawnie waluta wiec US nie ma do niej nic