Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opcje binarne a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Opcje binarne a podatek (/Temat-Opcje-binarne-a-podatek-73965)

Strony: 1 2 3 4


RE: Opcje binarne a podatek - Mateush - 12-03-2014 20:41

Odkopię temat, bo jestem, że tak powiem "na czasie"

MLN dokładnie przedstawił jak sprawa wygląda. Trzeba wyliczyć samodzielnie lub skorzystać z pomocy biura rachunkowego.
Akurat tam, gdzie ja składałem dokumenty by mi wyliczyli co trzeba, najpierw musiałem wyjaśniać co to są opcje binarne Big Grin

Księgowa wyliczyła wszystko, przygotowała dokument i skasowała mnie 123 złote za przygotowanie PIT-38.


RE: Opcje binarne a podatek - Agata2013 - 12-03-2014 23:15

Myślę, że warto dodać, że obowiązkiem klienta platformy jest upewnić się odnośnie kwestii podwójnego opodatkowania czyli opłaty podatku w kraju platformy i w kraju przebywania klienta. Można zastać niemiłą niespodziankę w postaci konieczności opłacenia podwójnego podatku, a w Polsce podatek od zysków kapitałowych wynosi 19%


RE: Opcje binarne a podatek - Arcodes - 13-03-2014 09:52

Czyli lepiej inwestować na platformie zarejestrowanej w Polsce?
A ktoś wie od jakiej kwoty trzeba rozliczać z US?


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 13-03-2014 09:58

Nie ma podwójnego opodatkowania.

Zyski z rynku kapitałowego (a takim są Opcje Binarne) należy rozliczać w taki sam sposób jak zyski z giełdy, Forexu etc.

Mają konto w obcej walucie powinniśmy liczyć zyski i straty codziennie mnożąc je przez średni kurs danej waluty z dnia poprzedniego podawany na stronie NBP.
W przypadku kont w PLN jest to o wiele prostsze.

Warto się rozliczać i spać spokojnie.


RE: Opcje binarne a podatek - Inwestor25 - 21-04-2014 19:10

A czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, gdzie urzędnik skarbówki zalecił wystąpienie o indywidualną interpretację podatkową w odniesieniu do opcji binarnych?


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 22-04-2014 06:51

Inwestor - nie. Były takie przypadki z Forexem, ale od kilku lat o czymś takim już nie słyszałem. Opcje są również instrumentem finansowym, więc nie powinno być tutaj różnicy. Oczywiście jak ze wszystkim co nowe, teoretycznie problemy mogą być. Natomiast płacąc podatek 19% od zysków w sposób analogiczny jak na FX, powinno być ok.


RE: Opcje binarne a podatek - Inwestor25 - 22-04-2014 11:30

No tak, ale pytam w tym kontekście, że słyszałem od dwóch osób o przypadkach, gdzie urzędniczka stwierdziła, że należy wystąpić o indywidualną interpretację, bo ani forex ani opcje binarne (wg niej) nie są na tyle jasne by nie było żadnych problemów.

Dla mnie opcje binarne i forex to analogiczny sposób rozliczenia, więc zdziwiło mnie podejście urzędniczki.


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 22-04-2014 14:14

To są problemy z urzędnikami niestety - można spróbować przebić się przez wątek podatków na forum nawigatora:

http://forex-nawigator.biz/forum/forex-a-podatki-t10976.html

tam było kilka interpretacji z różnych urzędów.

Generalnie spawa była dość prosta już:

Konto w PLN:

przychód - koszt uzyskania przychodu za cały 2013 rok i mamy wynik do PIT38

W walucie obcej

przychód - koszt uzyskania przychodu za każdy dzień x średni kurs z NBP danej waluty z dnia poprzedniego, sumujemy wszystkie dni i mamy wynik do PIT38.


RE: Opcje binarne a podatek - dawidjuras - 05-05-2014 19:39

Ja dziś miałem przyjemność rozmawiać z pracownikiem urzędu skarbowego, właśnie w temacie forex i opcji binarnych.
Niestety trafiłem jak kulą w płot betonowy bo pani nie potrafiła mi wyjaśnić jak mam się rozliczać z opcji binarnych i twierdziła, że jest to hazard


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 06-05-2014 06:45

Powiedz Pani, że OB są zarejestrowane w UE jako instrument finansowy. Więc jako hazard nie mogą być uznane.