Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opcje binarne a podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Opcje binarne a podatek (/Temat-Opcje-binarne-a-podatek-73965)

Strony: 1 2 3 4


Opcje binarne a podatek - shatex - 04-08-2013 20:59

Witam,
tak się zastanawiam czy tu jest analogia do rozliczeń z Forex. Jeśli tak to jest to strasznie upierdliwe zwłaszcza że chyba żaden broker nie przesyła PIT8C.
Czy tu też trzeba się rozliczać z każdej transakcji ? Czy tylko z wszystkich wypłat ?
Czy jeśli kasa leży na koncie u brokera opcji to też trzeba ja rozliczyć ?
Robicie sobie jakąś kopie wykonanych transakcji do rozliczenia albo zapisujecie jaki był kurs USD/EUR w dniu obstawiania ?


RE: Ocje binarne a podatek - Comparic - 05-08-2013 08:29

Teoretycznie powinieneś to rozliczać.

Transakcje z danego dnia powinny być liczone po średnim kursie waluty NBP w jakiej zostały przeprowadzone z dnia poprzedniego.

Mają konto w PLN już nie ma tego problemu.

Z US lepiej nie zadzierać, rozliczyć wszystko i spać spokojnie.


RE: Opcje binarne a podatek - shatex - 06-08-2013 17:43

Ale czy moje zapiski wystarczą ? Czy prosić brokera o przesłanie wykazu transakcji ? Chyba mało kto tak robi. A może mam robić zrzuty ekranu ? Smile
Jak będzie kontrola z US to raczej ja muszę udowodnić jak było. Trochę bez sensu.


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 06-08-2013 17:49

Prawdopodobieństwo jest niewielkie natomiast w razie czego muszą wystarczyć zrzuty ekranu. To wszystko jest dość niejasne i nawet z rozliczaniem Forexu były problemy, co dopiero z Opcjami Binarnymi.

Zawsze możesz kasę brać na pay-pal czy coś w tym stylu i robić za to zakupy. Jak to jest 1000 usd rocznie to nikt nie zauważy, ale już 100k lepiej zgłosić.


RE: Opcje binarne a podatek - shatex - 06-08-2013 18:52

Ja chce się rozliczyć, pytanie tylko czy wystarczy jak zgłoszę to co wypłaciłem - sumarycznie. Żebym tylko tym sobie nie strzelił w stopę Smile
Zgłoszę i zaczną szukać co i jak a jak nie zgłoszę to nikt nie zauważy. Tu faktycznie zależy dużo od wypłacanych kwot.


RE: Opcje binarne a podatek - Comparic - 06-08-2013 20:41

Robisz to i tak w PIT38 za zyski kapitałowe. Tam nie piszesz, dokładnie skąd to pochodzi.

Może namówię jakiegoś prawnika na interpretację i opublikuję na portalu.


RE: Opcje binarne a podatek - Verb22 - 06-08-2013 21:22

panowie, jak zarobicie milion zł to sobie wynajmniecie kancelarie podatkową. I tak trzeba pewnie wysylac interpretacje indywidualną.


RE: Opcje binarne a podatek - shatex - 07-08-2013 19:25

Jakieś ogólne zasady powinny być. W US jak zapytam o opcje binarne to nikt nie będzie wiedział o co biega Smile Podciągam to pod Forex i chyba tego się trzeba trzymać. Szkoda że nikt się nie wypowie kto już to ma za sobą. Chyba że każdy to olał Big Grin

Comparic - było by to bardzo przydatne Smile


RE: Opcje binarne a podatek - MaLiN - 14-08-2013 16:05

"Osoby uzyskujące przychody z kapitałów pieniężnych rozliczają się z Urzędem Skarbowym składając PIT-38 (koniec kwietnia danego roku) na podstawie otrzymanego od Brokera PIT-8C. W przypadku braku PIT-8C - na podstawie własnych wyliczeń (przychód - koszty uzyskania = dochód)."

Szkoda, że broker nie zrobi za nas, część podatkową Big Grin


RE: Opcje binarne a podatek - seoeo - 31-01-2014 14:56

MLN może frytki do tego Big Grin najlepiej się wypowiedziałeś w tej sprawie i zgadzam się z w 100% z Twoją wypowiedzią Cool