Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań (/Temat-Ulga-z-tytulu-wychowania-dzieci-kilka-innych-pytan-72751)



Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Papass - 14-07-2013 16:32

Cześć, bardzo prawdopodobne, że wiele z tych rzeczy pojawiało się już na forum, ale że trochę tych pytań mam, to pomyślałem o stworzeniu nowego tematu.
Z tego co się orientuję, ulgę z tytułu wychowania dzieci na rok 2012/2013 otrzymuje się przy nie przekroczeniu 3089 zł i to do tego będzie najwięcej pytań.
Przy zarobkach w internecie działamy razem z bratem, który ma 20 lat. Suma wszystkich przychodów (buxy, PPA, i jakieś pierdółki) wynosi około 250 zł. Do tego nagroda 500 zł + aktualna praca (musi wyznaczyć termin, do kiedy będzie pracował).

1. Jak się ma sprawa odprowadzania podatku z PPA za dane miesiące? Chodzi mi tutaj o kurs dolara w momencie wypłaty? Jest jakaś stała wartość, czy każdy zarobek muszę przeliczać na dany kurs, jak obowiązywał w danym dniu (mam nadzieję, że mnie zrozumiecie)? Jerk2 . I tak jak gdzieś czytałem - zaznaczamy rubrykę: "dodatkowe przychody"?
2. Czy z buxów jest możliwość rozliczenia się? Jeżeli tak, to ta sama rubryka co w przypadku PPA?
3. Co w przypadku darowizn na PP, też muszę się z nich rozliczyć? Również "dodatkowe przychody"? Jerk2

4. Jeżeli dokonuję wypłaty w PPA i jestem zarejestrowany jako x, a wypłacam na konto w banku zarejestrowane na osobę y, to podatek odprowadza osoba x?


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Papass - 15-07-2013 19:04

Ponawiam Wink


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Papass - 18-07-2013 08:32

Ponawiam, dam 15 FG za odpowiedź.. Lol


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Papass - 18-07-2013 21:59

75 FG? Więcej nie dam Cool


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Br0nek1234 - 18-07-2013 22:09

(14-07-2013 16:32)Papass napisał(a):  Cześć, bardzo prawdopodobne, że wiele z tych rzeczy pojawiało się już na forum, ale że trochę tych pytań mam, to pomyślałem o stworzeniu nowego tematu.
Z tego co się orientuję, ulgę z tytułu wychowania dzieci na rok 2012/2013 otrzymuje się przy nie przekroczeniu 3089 zł i to do tego będzie najwięcej pytań.
Przy zarobkach w internecie działamy razem z bratem, który ma 20 lat. Suma wszystkich przychodów (buxy, PPA, i jakieś pierdółki) wynosi około 250 zł. Do tego nagroda 500 zł + aktualna praca (musi wyznaczyć termin, do kiedy będzie pracował).

1. Jak się ma sprawa odprowadzania podatku z PPA za dane miesiące? Chodzi mi tutaj o kurs dolara w momencie wypłaty? Jest jakaś stała wartość, czy każdy zarobek muszę przeliczać na dany kurs, jak obowiązywał w danym dniu (mam nadzieję, że mnie zrozumiecie)? Jerk2 . I tak jak gdzieś czytałem - zaznaczamy rubrykę: "dodatkowe przychody"?
2. Czy z buxów jest możliwość rozliczenia się? Jeżeli tak, to ta sama rubryka co w przypadku PPA?
3. Co w przypadku darowizn na PP, też muszę się z nich rozliczyć? Również "dodatkowe przychody"? Jerk2

4. Jeżeli dokonuję wypłaty w PPA i jestem zarejestrowany jako x, a wypłacam na konto w banku zarejestrowane na osobę y, to podatek odprowadza osoba x?
1. Kurs chyba w dniu wypłaty
2.Z tego co wiem tak.
3 Na 99% tak.
4.Osoba y
Nie wiem czy wszystkie odpowiedzi są 100% poprawne ale według mnie tak.


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Traw3k - 19-07-2013 00:57

Przy tych pytaniach to bardziej forum prawne pomoże...

Tutaj tylko trzepie się hajs. Gdzie indziej się go odprowadza. Lol


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Papass - 19-07-2013 08:37

Br0nek1234, z pytaniem 4 to na pewno? Bo mi właśnie wydaje się, że osoba x. To ona pracowała, ona zarobiła te pieniądze, i to ona chyba powinna odprowadzać podatek?


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Traw3k - 19-07-2013 13:00

Odprowadza osoba, która osiągnęła dochód. Nie ważne, gdzie on się znajduje, czy na koncie Babci, czy w portfelu, czy pod kanapą. Smile To są całkowite podstawy... Generalnie polecam też przejść się do Urzędu Skarbowego, żeby zasięgnąć porad. Wydaje mi się, że Urząd Skarbowy wie lepiej, niż my wszyscy tutaj. Smile


RE: Ulga z tytułu wychowania dzieci + kilka innych pytań - Papass - 20-07-2013 19:30

Jeżeli kogoś interesuje punkt 4:
Cytat:Ad. 4.
Generalnie nie powinno się tak robić. Potem nie wiadomo, czy pieniądze na cudzym koncie to nie depozyt nieprawidłowy/względnie pożyczka itd.

W każdym razie, przychód ma ten, kto go zarobił (podejmował aktywność w celu zarobkowym), a nie ten, na którego konto wpłynęły środki.
Oczywiście jeśli pieniądze na rachunku tym pozostaną - np. jako darowizna, wówczas właściciel konta RÓWNIEŻ ma przychód.

Innymi słowy: jeśli X zarobił, ale pieniądze wpłynęły na konto Y-ka i X się tych pieniędzy zrzekł na rzecz Y-ka, to X ma przychód z tytułu zarobionych środków, a Y ma przychód z tytułu darowizny.
X rozlicza się z przychodu w PIT, a Y - z darowizny w SD-3, o ile oczywiście przekroczone zostały odpowiednie progi.
Jest to wypowiedź użytkownika TaxTex z forumprawne.org