Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przeinstalowanie wordpress'a - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Przeinstalowanie wordpress'a (/Temat-Przeinstalowanie-wordpress-a-71480)



Przeinstalowanie wordpress'a - Roku00 - 22-06-2013 09:03

Witam. Od kilku dni zauważyłem, że moja strona wysyła 1001 e-mail/dzień oraz ma obciążenia procesora do ponad 3%, gdzie limit wynosi 2%. Z Tą sprawą napisałem do supportu, dostałem odpowiedź i... Wychodzi na to, że mam wiele plików zainfekowanych i ktoś najprawdopodobniej próbował zmieniać uprawnienia dla nich.
Mam takiego pytanko do was, chcę postawić od nowa wordpress'a, ale tak by były wszystkie posty i grafika.
Ja bym tak to zrobił:
1. Zrobienie backup.
2. Skopiowanie wp-content na dysk.
3. Usunięcie całego skryptu.
4. Nowa instalacja.
5. Wgranie wp-content na serwer.
6. Zaimportowanie backupu.

To wystarczy, czy coś jeszcze zgubiłem?

Przykładowe pliki, które sa zainfekowane:
wp-includes/images/smilies/index.php
wp-content/plugins/google-sitemap-generator/lang/error.php

Wychodzi na to, że i co niektóre pliki w wp-content są zainfekowane, czyli tylko folder "uploads" bym musiał skopiować i wszystkie pluginy wgrać na czysto od nowa.



@ EDIT
Usunałem zawartość public_html, wgrałem czystego wordpress'a zainstalowałem. Nawet nie musiałem przywracać backupa, wszystkie posty były. Teraz zajmuje się wrzucaniem grafiki na FTP. Zobaczymy czy pomoże. Wieczorem napisze jaki jest efekt.

@ EDIT 2
Nic nie pomogło. Zużycie procesora już sięga 5.64%, limit 2%.


RE: Przeinstalowanie wordpress'a - adaszet - 22-06-2013 23:40

Mam podobny problem, strona złapała jakiegoś wirusa i masowo wysyła spam, co powoduje zawieszanie hostingu. Daj znać, jak dojdziesz do rozwiązania Wink


Odp: Przeinstalowanie wordpress'a - Archiebald - 23-06-2013 00:46

Widocznie wszystkiego nie usunąłeś skoro treść została . Zresetuj hosting jak masz śmietnik ;)Może jakąś wtyczka to robi?

stapatatalkowane Wink