Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza (/Temat-Zarabianie-w-sieci-afiliacyjnej-a-dzialalnosc-gospodarcza-70473)



Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - mr. nobody - 03-06-2013 11:41

Witajcie Smile

Szukałem podobnego tematu, ale ostatecznie nie znalazłem, jednak jeśli ktoś kojarzy, to proszę o link.

Od lutego zarabiam w jednej z sieci afiliacyjnych ok. 400 zł miesięcznie. W jej regulaminie znalazłem taki zapis:

Cytat:6.3. Przyjętą formą współpracy między wydawcą a siecią Afiliant jest najem powierzchni reklamowej, gdzie wydawca występuje w roli wynajmującego. Z tego względu nie wystawiamy wydawcom rozliczenia podatkowego PIT. Zgodnie z art. 44 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnicy osiągający dochody (Prowizja) z najmu są obowiązani bez wezwania wpłacać w ciągu roku podatkowego zaliczki na podatek dochodowy według zasad określonych w obowiązujących przepisach.

Poszperałem w Internecie i interpretacji jest miliard, ale cytując artykuł z linku:

http://e-biznes.pl/2013/02/kiedy-zarabianie-w-internecie-obliguje-do-zalozenia-dzialalnosci-gospodarczej-artykul-ekspercki/

"Osoby, które zarabiają w internecie rozliczając się z firmami za pomocą umów o dzieło lub zleceń, a także umów o wynajem powierzchni reklamowej, zwykle nie są wzywane do założenia działalności gospodarczej."

Natomiast na rachunku wygenerowanym w sieci widnieje:

"usługa reklamowa (identyfikator partnera xxx)
wynagrodzenie brutto: xxx zł"

I teraz moje pytani brzmi. Czy muszę obawiać się, że przyczepią się do mnie, że nie prowadzę działalności gospodarczej? Zarobek może być regularny, może też zacząć wzrastać, ale chcę się normalnie i legalnie rozliczać z US, jednak nie chcę zakładać GD.

Jakieś opinie i doświadczenia w tej sprawie ktoś ma?

Pozdro Smile


RE: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - Admin - 03-06-2013 11:47

Jeśli masz umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło czy umowę wynajmu to działalności nie musisz mieć, a takową masz ZAWSZE w przypadku takich sieci więc możesz spać spokojnie, zawsze też możesz pytać u źródła bezpośrednio sieć afiliacyjną. Co do doświadczenia to jeszcze nigdy w swoim życiu nie spotkałem się, ani nie słyszałem o sytuacji gdzie ktokolwiek zarabiający przez internet był zmuszony do założenia DG.


RE: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - mr. nobody - 03-06-2013 11:50

Zmuszenie - może to niewłaściwe słowo. Chodzi o uniknięcie problemów prawnych z powodu zarabiania takich kwot bez prowadzenia GD. Smile

Pracuję na umowę zlecenie, ale z tą siecią żadnej umowy podpisanej nie mam - oni traktują rejestrację i akceptację regulaminu jako "podpisanie umowy". Chyba, że chodziło Ci o to, że własnie jeśli ma się "gdziekolwiek" podpisaną "umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło czy umowę wynajmu".


RE: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - mr. nobody - 04-06-2013 10:28

Nikt więcej nie ma doświadczeń z tym? x)


RE: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - surfer0700 - 04-06-2013 10:59

Ja już sporo czasu zarabiam w Zanox'ie (też sieć afiliacyjna) i nigdy nie miałem najmniejszych problemów z rozliczaniem. Wszystkie rachunki, które wystawił mi zanox, zaniosłem do księgowej i bez problemu wypełniła PIT. Jak mój PIT wyglądał masz opisane tutaj:
http://www.zarabiam.com/Temat-PORADNIK-Jak-rozliczac-sie-podatkow-siec-afiliacyjna-Zanox-com-68467
Po prostu wydzierżawiasz im miejsce na reklamę i elegancko możesz się z tego rozliczyć. Sam nie widzę konieczności zakładania działalności, i nikt nigdy czy to US czy to inne .... nie naciskali na mnie bym otworzył działalność. Także myślę że jeżeli będziesz się rozliczał tak jak należy, to możesz spać spokojnie Wink


RE: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - Stworkowaty - 04-06-2013 11:01

Sam zarabiam bez Działalności Gospodarczej na Sieciach, problemu nie ma, normalnie się rozliczam jako osoba fizyczna więc u Ciebie też nie powinno być problemów.: )


RE: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - wanda x88 - 05-06-2013 15:22

raz w roku skladasz odpowiednie zeznania do kwoty która zarobiles


RE: Zarabianie w sieci afiliacyjnej a działalność gospodarcza - mr. nobody - 18-06-2013 12:12

Dzięki za odpowiedzi, wiem już na czym stoję. Smile