Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Srebro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Srebro (/Temat-Srebro-67527)

Strony: 1 2 3


RE: Srebro - marioo19 - 16-04-2013 20:55

Hej,

Macie jeszcze to srebro Smile Smile
Macie racje nie ma jak fizyczne srebro nic tak nie traci w ciągu dwóch dni.
Gratulacje

Poniżej link do ceny srebra:
http://stooq.pl/q/?s=xagpln


RE: Srebro - marmal - 16-04-2013 21:13

(16-04-2013 20:55)marioo19 napisał(a):  Hej,

Macie jeszcze to srebro Smile Smile
Macie racje nie ma jak fizyczne srebro nic tak nie traci w ciągu dwóch dni.
Gratulacje

Poniżej link do ceny srebra:
http://stooq.pl/q/?s=xagpln

Nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć... Teraz moim skromnym zdaniem jest właśnie dobry czas na zakup zarówno srebra jak i złota. Tego typu inwestycje są zazwyczaj długoterminowe. To nie są akcje czy bitcoin gdzie ludzie sprzedają w panice bo są spadki...
Pozdrawiam


RE: Srebro - Arrekin - 16-04-2013 21:27

na każdej walucie czy surowcu można grać krótko i długo terminowo.

złoto i srebro w ciągu 50 lat zupełnie zdewaluują : )


RE: Srebro - marmal - 16-04-2013 22:24

(16-04-2013 21:27)Arrekin napisał(a):  na każdej walucie czy surowcu można grać krótko i długo terminowo.

złoto i srebro w ciągu 50 lat zupełnie zdewaluują : )
Oczywiście, że można grać krótkoterminowo. Jak zauważysz napisałem zazwyczaj, i przede wszystkim miałem na myśli monety, a tu sprawa się głównie rozgrywa oto, aby znaleźć sensownego kupca. No i po drugie, od kliku lat cena złota i srebra patrząc na tendencje powoli rośnie. Czyli kupując surowiec można się spodziewać w miarę pewnego zysku.

Dlaczego uważasz, że złoto i srebro się zdewalują, możesz rozwinąć tą myśl/teorię?


RE: Srebro - Arrekin - 16-04-2013 23:16

zarówno srebro jak i złoto zawdzięczają swoją wartość tylko swoim rzadkim występowaniem( no i właściwościami fizycznymi ).
Na Ziemi złota jest stosunkowo mało, nawet bardzo mało, jest za to wytrzymałe i dobrze opiera się czasowi, kruszec idealny.

Niestety to już powoli koniec, wyścig już się zaczął i w ciągu 20 lat rozwinie się wydobycie pozaplanetarne( głównie sprowadzanie w okolice ziemskiej orbity różnego rodzaju asteroid ). Może sie trafić nawet asteroida w całości zbudowana ze złota. Wyobrażasz sobie wpuszczenie na rynek 20km2 złota?
A to wciąż drobinki w skali kosmicznej.

Moja teza okaże się błędna tylko gdyby okazało się że złota jest mało także w kosmosie, ale z tego co czytałem to już namierzyli parę skał gdzie z dużym prawdopodobieństwem powinno być sporo złota.

Pamiętaj także że obecny wzrostowy trend złota był spowodowany kryzysem, wcześniej jego cena systematycznie spadała. Dlatego twierdze że złoto jest obecnie złą inwestycja długoterminową, ale profesjonalnym analitykiem nie jestem : )


RE: Srebro - duzypawel - 17-04-2013 07:01

chcesz powiedzieć, że cena złota ROŚNIE w czasie kryzysy i SPADA gdy kryzysu nie ma?

ale ten kryzys to chyba teraz jest? :> czy był przez ostatnich 10 lat? Smile bo jakoś tak się składa, że od 2003 złoto poszło 'lekko' w górę.

http://wykresy.bankier.pl/gen/charts/stock.gif?symbol=ZLOTO&display=99999999&draw_style=line


RE: Srebro - Arrekin - 17-04-2013 11:18

Cena złota rośnie gdy waluty abstrakcyjne stają się niestabilne( czyt. gdy np mamy kryzys ). Dzieje się tak gdyż złoto w przeciwieństwie do walut jest stabilne( a stabilność jest spowodowana tym że jest go mało ).

Każdy papierek może stracić całą swą wartość nawet w przeciągu jednego dnia, złoto nie.

Dlaczego tak się dzieje? Gdy waluty sie chwieją ludzie uciekają i kupują złoto, a jak jest popyt większy niż podaż to cena szybko rośnie.
I tak samo w druga stronę, gdy jest spokojnie ludzie spieniężają złoto, jest więcej wolnych rezerw, a więc i cena spada.

Pamiętaj że wartość sama w sobie jest abstrakcja i istnieje tylko dlatego że istnieją grupy ludzi które wymieniają się dobrami uznając pewien środek za pośredniczący.
Gdyby nagle ludzie na całym świecie stwierdzili że polski złoty jest dla nich bezwartościowy to choćbyś miał miliony złotych na koncie to byłyby one nic nie warte.


RE: Srebro - 123damian123 - 19-04-2013 05:55

(16-04-2013 23:16)Arrekin napisał(a):  Może sie trafić nawet asteroida w całości zbudowana ze złota. Wyobrażasz sobie wpuszczenie na rynek 20km2 złota?
A to wciąż drobinki w skali kosmicznej.
1. nie wyobrażam sobie jak można wpuścić złoto na rynek liczone w km2 Wink ewentualnie w km3 byłoby już to możliwe Wink
2. jakby na ziemie spadła asteroida o powierzchni 20km2 to cena złota byłaby najmniejszym problemem Wink


RE: Srebro - Arrekin - 19-04-2013 10:26

1. rozmiary asteroid zazwyczaj podaje się w km2( przekrój ) dlatego użyłem skrótu myślowego - mój błąd

2. Nie rozumiem o czym mówisz. Dlaczego ma niby spaść na Ziemie?
Zostanie sprowadzona i "zadokowana" na orbicie, będzie tam krążyć jak satelity czy księżyc i będą na niej prowadzone prace wydobywcze.
Zastanów się najpierw czasem zanim coś napiszesz.


RE: Srebro - Kuskus - 23-04-2013 18:22

Dzięki bardzo wszystkim za pomoc i opinie.