Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl (/Temat-Przeniesienie-domeny-z-EscrowDomen-pl-59937)



Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - Admin - 15-10-2012 18:18

Orientuje się ktoś może jak przenieść/delegować domenę z escrowdomen.pl np na az.pl czy ut.pl ?

Nie umiem odnaleźć opcji transferu domeny, byłem zmuszony tam ją kupić, gdyż odkupywałem ją od innego właściciela.


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - whysoserious - 15-10-2012 23:18

escrowdomen to tylko serwis pośredniczący,
właściel zresztą ten sam co aftermarket/dropped więc problemu nie powinno być bo to najpoważniejsza polska firma z branży

gdzie ta domena jest zarejestrowana?
to domena .pl czy inna?

powinni cui wysłać potwierdzenie, ze statusem domeny po transakcji


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - Admin - 19-10-2012 10:35

Domeną mogę już zarządzać (dnsy/przekierowania) jednak nie mam pojęcia jak przenieść ją do innego operatora.
Tak, polska domena i głównie chciałbym ją przenieść na ut.pl


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - whysoserious - 19-10-2012 22:50

ale SKĄD przenosisz
musisz albo wyswietlić, albo zlecić wysłanie na maila,
albo poprosić telefonicznie/mailowo o kod AuthInfo jak domena polska,
albo AUTHCODE jak niepolska. U sensownych rejestrantów jest to zautomatyzowane.

A potem na ut.pl dajesz transfer przychodzący czy jakoś tak i wpisujesz, potwierdzasz.
Wszytsko


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - Admin - 19-10-2012 23:38

Posiadam kod Kod AuthInfo - jednak nie miałem przyjemności korzystania z niego kiedykolwiek, mogłbyś mnie naprowadzić co dalej ?Smile
Bo w sumie na ut.pl panel klienta jest bardzo ubogi i siermiężny i wydaje mi się że nie przetransferuje tego łatwo...


edit.

w sumie znalazłem coś na tym ut, jednak przypomina to formularz kontaktowy, wypełniłem i czekam...

[attachment=968]


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - whysoserious - 20-10-2012 18:16

o ut.pl mogę powiedzieć tyle, żebyś nie rejestrował tam swoich domen.Tongue

Pomijając jak sam widzisz mało przyjazny panel klienta,
to ceny odnowień maja DWA RAZY wyższe niż wymienionione niżej firmy.


Osobiście mi bardzo podchodzi premium.pl, bardzo łatwo się obsługuje i wszytsko zautomatyzowane.
Aftermarket.pl też jest niezły, trochę więcej opcji co oszałamia, jak ktoś ich nie wykorzystuje,
bo tylko "ma" kilka domen, a nie handluje nimi, parkuje, przekierowuje itp
jest jeszsza az.pl, osobiście mi nie podchodzi, ale firma i ceny są OK.


Bez problemu działa przerzucanie domen pomiędzy ww serwisami w dowolną stronę.


Jak masz na ut.pl serwer to nic nie zmienia, rejestracja domeny jest od tego całkowicie niezależna.
Ustawiasz tylko dns serwera. Znowu: na premium i aftermarket robi się to bardzo prosto.


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - Admin - 20-10-2012 20:12

(20-10-2012 18:16)whysoserious napisał(a):  o ut.pl mogę powiedzieć tyle, żebyś nie rejestrował tam swoich domen.Tongue

Pomijając jak sam widzisz mało przyjazny panel klienta,
to ceny odnowień maja DWA RAZY wyższe niż wymienionione niżej firmy.


Osobiście mi bardzo podchodzi premium.pl, bardzo łatwo się obsługuje i wszytsko zautomatyzowane.
Aftermarket.pl też jest niezły, trochę więcej opcji co oszałamia, jak ktoś ich nie wykorzystuje,
bo tylko "ma" kilka domen, a nie handluje nimi, parkuje, przekierowuje itp
jest jeszsza az.pl, osobiście mi nie podchodzi, ale firma i ceny są OK.


Bez problemu działa przerzucanie domen pomiędzy ww serwisami w dowolną stronę.


Jak masz na ut.pl serwer to nic nie zmienia, rejestracja domeny jest od tego całkowicie niezależna.
Ustawiasz tylko dns serwera. Znowu: na premium i aftermarket robi się to bardzo prosto.
W sumie już się odezwali Ci z ut.pl, maja strasznie siermięzny ten system - ale generalnie nic więcej prócz ustawienia dnsów mi nie potrzebne - i dlatego cenie tą prostote.

Możesz przytoczyć jeszcze ceny domen tych systemów? Ciekwi mnie różnica między ut, a wymienionymi przez Ciebie.
Dzięki za sugestie.


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - whysoserious - 20-10-2012 22:30

http://ut.pl/cennik.php
[Obrazek: ofrrl0.png]


https://premium.pl/prices.html
[Obrazek: 9fr1o0.png]


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - Admin - 21-10-2012 22:05

wow, nie wiedziałem że różnica jest tak duża, zero haczyków?

Zapewne przeniesienie domen z UT do Premium będzie wiązało się z dodatkowym kosztem?
autoinfo zawsze za darmo mogę uzyskać od rejestratora domeny?


RE: Przeniesienie domeny z EscrowDomen.pl - whysoserious - 22-10-2012 10:33

Zero haczyków.
Przeniesienie normalnie jest za darmo, a authinfo do każdej domeny mają obowiązek wydać.

ALE jeśli rejetrowałeś domeny oryginalnie w UT w ramach jakiś promocji, np domena za 0 zł i takie tam,
to mogą mieć w regulaminie jakieś opłaty za przeniesienie, bo był obowiązek przynajmniej raz odnowić u nich.

premium bez haczyków:
1 rok - 15zł
2 rok - 50zł
koszt utrzymania domeny przez dwa lata: 15+50+vat=80zł
a jak mieli promocje przez parę miesięcy nowa domena za 8.88zł to haczyków nie było


up i inni choćby np home.pl
1 rok - 0zł, 1 zł i 1gr, różne tego typu promocje, z warunkiem przedłużenia u nich na kolejny rok
2 rok - średnio kasują ok 100zł +vat
koszt utrzymania domeny przez dwa lata: 0+100+vat=123zł

I tak wyglądają najczęściej właśnie promocje Jerk2