Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
[PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
[PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D (/Temat-PORADNIK-Zarabianie-na-Allegro-ok-1000-PLN-miesiecznie-i-w-gore-D-59934)



RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - mlekoju - 28-02-2013 16:51

Ja robiłem ze swojego normalnego konta o moim nicku Wink


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Filox - 28-02-2013 16:57

@luki

Wtedy to co innego. Ja odprowadzam miesięczny Smile


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Andro - 28-02-2013 17:29

(28-02-2013 16:07)Filox napisał(a):  Moim zdaniem przesadzcie. Sprzedawałem tą samą niszę przez pół roku, koło 20 - 30 szt w miesiącu i nikt się nie przyczepił. Odprowadzajcie podatek i będzie ok.
Kiedyś skarbówka nie interesowała się zbytnio szarą strefą(sprzedaż bez działalności), chyba że ktoś zgłosił by skontrolowali ;-)...Teraz kontrolują często i gęsto, teraz wielu takich sprzedawców nie tylko muszą użerać się z zaległymi podatkami ale i karami ;-)

(28-02-2013 16:09)lapribbi napisał(a):  Andro dziękuję ci a patrz jeśli by było tak że bym dostał dofinansowanie od gminy ale niestety cos by poszło nie tak i bym upadł zanim minie rok to muszę zwrócić całą kasę co od gminy otrzymałem jak to jest ? i co do tej księgowości co trzeba potrafić ??? oprócz tego ze księgowy rozlicza pity to co jeszcze ? pomożecie będę bardzo wdzięczny

Lapribbi w tej sytuacji muszę Cię zmartwić, nie jestem pewny jak jest w przypadku dofinansowania z Unii, ale w przypadku urzędu, w umowie jest zastrzeżenie że niezależnie od wynikłej sytuacji trzeba prowadzić działalność przez określony czas, 12 lub 24 miesiące nie pamiętam dokładnie, nie można przed upłynięciem okresu jej zamknąć, prawdopodobnie musiał byś zwrócić dofinansowanie...Co do rozliczania, to księgowy/księgowa nie tylko rozlicza Ci roczne pity, miesiąc w miesiąc zbierasz wszystkie rachunki/faktury które otrzymałeś np. z hurtowni, oraz które wystawiłeś za każdą sprzedaż, zanosisz je do księgowego/ksiegowej i on/ona co miesiąc Ci to rozlicza i składa miesięczną deklarację do US, sposób prowadzenia takiej księgowości jest zależny od wyboru sposobu rozliczania na który decydujesz się już na etapie zakładania działności, a także wybór jego od rodzaju profilu działalności. Samo założenie działalności jest proste, najwięcej bolączki sprawia dopasowanie sposobu rozliczania z rodzajem działalności...

(28-02-2013 16:17)mlekoju napisał(a):  
Cytat:Dokładnie, nie przejmujcie się tymi sprzedażami po 10 sztuk, bo to bez sensu.
Wiesz to tak jakbym komuś doradził "wejdź w ogień, nic Ci się nie stanie"

Tak to 90 % osób w Polsce by musiało mieć działalność gospodarczą bo sprzedaje np co miesiąc kilo ziemniaków. Ludzie trochę wyolbrzymiacie. US nie będzie się zajmował człowiekiem, który sobie co miesiąc dorobi 100 zł bo sprzeda 10 kluczy do gier przykładowo.
Cytat:Oni chcą takich płatników co sprzedają po tysiące sztuk miesięcznie i zarabiają tysiące złotych.
No teraz to Ty trochę wyolbrzymiasz, jak juz pisałem w działalności cyfry nie mają zastosowania do wymogu prowadzenia działalności, mają znaczenie przy rozliczaniu się...

Odprowadzajcie normalnie podatek i nie będzie problemu. Tylko z tym podatkiem też nie powinniście panikować. Jeżeli sprzedacie w miesiąc 100 postów za 30 zł to według mnie bez sensu lecieć z tym do US i płacić za to 18%. To tak samo byś musiał płacić 18% od każdego przedmiotu co sprzedaż na allegro,
Cytat:np raz w roku zmieniasz telefon i go sprzedajesz. Odprowadzasz podatek? Zapewne nie.
Sprzedaż telefonu raz w roku, to sprzedaż prywatna rzeczy używanej, nie nowej ;-). Jeśli dostałbyś w prezencie lub jako nagrodę dajmy na to telefon czy majtki, nówka sztuka nie śmigana, rozmiar majtek czy wygląd telefonu nie odpowiadał by Tobie, żeby móc to sprzedać jako osoba prywatna, musisz trzymać to minimum 6 miesięcy...

Odprowadzać powinniśmy jeżeli mamy spore kwoty miesięcznie, np ten 1000 dajmy na to. Wtedy to już może interesować skarbówkę skąd mamy co miesiąc taki dochód. Nie dajmy się ponieść panice o podatki i działalność.

To takie moje trochę refleksyjne podejście, ale jestem twardo stąpającym po ziemi człowiekiem i podchodzę sensownie do każdego tematu.

Oczywiście nie mówię, że to prawidłowe podejście, ale do Was należy decyzja Wink Amen 2
Mlekoju czy dokładnie te same słowa wypowiadałeś doradzając się księgowego, czy to sam wymyśliłeś i się tego trzymasz?

Niestety mamy w naszym kraju przepisy jakie mamy ale wypada się ich trzymać jeśli chce się mieć czyste sumienie, nie nakazuję się wam ich trzymać, jedynie przekazuję trochę informacji zaczerpniętych od ludzi związanych z tą dziedziną


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Filox - 28-02-2013 17:38

No tak. Ale powiedzmy sprzedaje w miesiącu 30 szt tego samego produktu, a odprowadzam regularnie podatek. To wtedy działalność raczej nie potrzebna ? Jak zarabiam te 500 - 600 zł miesięcznie.


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - mlekoju - 28-02-2013 17:53

Andro, to było moje własne spostrzeżenie. Nie mówiłem, że było konsultowane z księgową lub kimś innym z tej branży. Dopiero od tego roku wszedłem w branżę online więc jeszcze nie byłem się konsultować. Napisałem jak ja to widzę. Oczywiście, że lepiej być uczciwym. Ale jak bym miał zarabiać 300 zł miesięcznie z pisania postów, odprowadzać tu podatek 18%, płacić za internet 60 zł miesięcznie i jeszcze do tego założyć działalność gospodarczą to bym na tym zarabiał 40-50 zł miesięcznie. A mi nie o taki kwoty chodzi. Ty raczej też byś nie chciał tak zarabiać, poświęcając dajmy na to te 3-4 godziny dziennie na pracę przez cały miesiąc.


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Andro - 28-02-2013 18:14

(28-02-2013 17:38)Filox napisał(a):  No tak. Ale powiedzmy sprzedaje w miesiącu 30 szt tego samego produktu, a odprowadzam regularnie podatek. To wtedy działalność raczej nie potrzebna ? Jak zarabiam te 500 - 600 zł miesięcznie.
Niestety nie jestem w stanie dokładnie dopomóc w przypadku takiej sytuacji, bo nigdy w niej nie byłem, myślę ze jest to zależne po części od tego czy jest to nowy produkt czy używany, za sprzedaż nowego produktu trzeba wystawić dowód sprzedaży dla klienta, co do używanego tego samego produktu za przykład weźmy Ciucholand, sprzedają ciągle to samo "ubrania" , dla jednych 30 sztuk może być dużo dla innych mało, pytanie jak US to widzi... To dotyczy produktu...Sprzedaż usług można by zaliczyć jako Freelancerstwo , z tym ze jak się domyślam Freelancer podpisuje jakąś tam umowę na wykonanie usługi, nie wiem jak dokładnie działają takie osoby...Myślę ze nie tylko chodzi tutaj o dprowadzanie regularnie podatku czy też nie, wszystko rozchodzi się o handel i sprzedaż ciagłą...Najlepiej jakbyś się poradził u jakiegoś doradcy prawnego czy księgowego, takie zaczerpnięte informacje zawsze się przydają

Cytat:Andro, to było moje własne spostrzeżenie. Nie mówiłem, że było konsultowane z księgową lub kimś innym z tej branży. Dopiero od tego roku wszedłem w branżę online więc jeszcze nie byłem się konsultować. Napisałem jak ja to widzę. Oczywiście, że lepiej być uczciwym. Ale jak bym miał zarabiać 300 zł miesięcznie z pisania postów, odprowadzać tu podatek 18%, płacić za internet 60 zł miesięcznie i jeszcze do tego założyć działalność gospodarczą to bym na tym zarabiał 40-50 zł miesięcznie. A mi nie o taki kwoty chodzi. Ty raczej też byś nie chciał tak zarabiać, poświęcając dajmy na to te 3-4 godziny dziennie na pracę przez cały miesiąc.

Rozumiem Twoją sytuację, jednak nie dam Ci odpowiedzi na to , rozwiązanie tego najlepiej by wyjaśnił ktoś kto działa jako Freelancer...Natomiast jeśli chodzi o podatek, zakładając działalność masz prawo wyboru i nie musisz koniecznie rozliczać sie na zasadach ogólnych i płacić 18%, możesz wybrać podatek ryczałtowany i płacić 3%, z tym że każda forma opodatkowania ma swoje plusy i minusy, ryczałt jest prosty w rozliczaniu jednak nie można nic wrzucić w koszty, natomiast przy zasadach ogólnych trzeba prowadzić Kpir (księga przychodów i rozchodów), lecz niekoniecznie musisz płacić podatek...Dam Ci swój przykład, 2 marca minie rok jak prowadzę działalność, wybrałem sposób podatkowania na zasadach ogólnych i do tej pory nie musiałem płacić podatku,tylko te ubezpieczenia, a to dlatego że mam większe koszty niż przychód, na zasadach ogólnych możesz wrzucać w koszty wszystko co związane jest z Twoją działalnością(internet, telefon firmowy, zakup szprzętu,paliwo,reklama, koszty allegro,ubezpieczenie Zusowskie itd.), wszystko za co płacisz a jest Ci potrzebne w działalności...

Trochę odbiegliśmy od głównego wątku, mam nadzieję Surfer że się nie obrazisz o to ;-)


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - lapribbi - 28-02-2013 18:27

Ten temat jest super dzięki wszystkim za pomoc mam pyt bo zaczynam sprzedaż na allegro i jak lepiej szablony szukać jakies w necie darmowe do aukcji czy brać te co są w allegro i drugie pytanie jak sprzedaje to mam założyć to payU czy maja przelewać na konto


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - surfer0700 - 28-02-2013 18:34

@up

Najlepiej załóż to PayU, błyskawiczne przelewy które automatyzują cały proces zakupu w internecie.
Co do szablonów to ja w ogóle ich nie stosowałem i nie stosuje Wink


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - lapribbi - 28-02-2013 18:37

(28-02-2013 18:34)surfer0700 napisał(a):  @up

Najlepiej załóż to PayU, błyskawiczne przelewy które automatyzują cały proces zakupu w internecie.
Co do szablonów to ja w ogóle ich nie stosowałem i nie stosuje Wink

Ok stosuje się do tego co ty piszesz Smile dzięki a to payU jest platne ?


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - surfer0700 - 28-02-2013 18:38

Nie. Całkowicie darmowe.