Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
[PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
[PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D (/Temat-PORADNIK-Zarabianie-na-Allegro-ok-1000-PLN-miesiecznie-i-w-gore-D-59934)



RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - mlekoju - 28-02-2013 10:29

@up
Nie to nie jest ciągłość.
Po za tym jeżeli będziesz sprzedawać po 10 sztuk miesięcznie to nawet na to nie musisz mieć działalności. No proszę Cię, tak to przeciętny Kowalski sprzedając 5 przedmiotów miesięcznie na allegro miałby działalność. To muszą być większe sumy. Więc nie przejmuj się.

Po za tym jest osobny temat o rozliczaniu się z zarabiania w internecie, do którego zapraszam.
http://zarabiam.com/Temat-Podatki-Jak-si...oadu-38927


Odp: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Filox - 28-02-2013 11:00

@surfer

Skad ja to znam Big Grin...

Sorry za brak polskich znakow.

Tapniete z Samsunga Galaxy S - CM 10.1


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - lapribbi - 28-02-2013 12:36

Dzięki wam napisaliście dokładnie to co powiedzieli mi w mieście dziś bo bylem pita oddać za 2013 .
Surfer jak moje pomysły wypalą to działalność będzie przymusem ale to i dobrze .
Surfer widzę że dużo się znasz powiedz jak to jest bo pytałem kolesia od rozliczeń to przez pierwsze dwa lata działalności płaci sie nie 1100zł zusu a 420 bodajże do tego ja mam grupę inwalidzką stopien umiarkowany nr grupy 2 i z tego 420 zl zusu jeszcze miej będę płacił. Tylko powiedz co oprócz tego trzeba opłacać i jak to jest z tym dofinansowaniem z unii


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Andro - 28-02-2013 14:27

(28-02-2013 12:36)lapribbi napisał(a):  Dzięki wam napisaliście dokładnie to co powiedzieli mi w mieście dziś bo bylem pita oddać za 2013 .
Surfer jak moje pomysły wypalą to działalność będzie przymusem ale to i dobrze .
Surfer widzę że dużo się znasz powiedz jak to jest bo pytałem kolesia od rozliczeń to przez pierwsze dwa lata działalności płaci sie nie 1100zł zusu a 420 bodajże do tego ja mam grupę inwalidzką stopien umiarkowany nr grupy 2 i z tego 420 zl zusu jeszcze miej będę płacił. Tylko powiedz co oprócz tego trzeba opłacać i jak to jest z tym dofinansowaniem z unii

Przez peirwsze 2 lata od założenia działalności przysługuje Ci ulga podatkowa około 30% z całej kwoty, czyli te 420 zł, składa się ona na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne, poza tym jeśli byś chciał być płatnikiem VAT i mieć możliwość wystawiania faktur, musisz dokonać takiej rejestracji i uiścić jednorazową opłatę 170 zł, to wszystkie opłaty związane z urzędem, jeśli sam potrafisz prowadzić księgowość to odchodzą koszty około 200 zł miesięcznie, dofinansowanie jest możliwe z Unii lub urzędu pracy, nie można z obydwu, w przypadku Unii, to wyższa szkoła jazdy i więcej z tym zachodu, ale i większa kwota możliwa do otrzymania, jednak bardzo ciężko z Unii pozyskać dofinansowanie na biznes elektroniczny, trzeba mieć naprawdę wyjątkowy pomysł i plan, w przypadku urzędu jest łatwiej, ale pierwszy warunek jaki trzeba spełnić to być zarejestrowanym minimum chyba jak dobrze pamiętam 3 miesiące jako bezrobotny, no i oczywiście tutaj kluczowy czynnik to porządny biznesplan. Teraz co do tej ciągłości, to nie chodzi tutaj o kwoty sprzedaży, ciągłość najłatwiej określić jako sprzedaż miesiąc w miesiąc tą samą usługę/towar, nawet jeśli jest to kilka sztuk, to urząd może to podciagnąć pod działalność ;-)


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - luki1617 - 28-02-2013 15:55

Też nurtuje mnie te Pytanie przez co US rozumie słowo ciągłość bo mam dobrą niszę i np w tym miesiącu sprzedałem 10 szt a teraz bym sprzedał tą samą usługę za 2 miesiące a później np za 3 to wydaje mi się ze to już ciągłość mimo tego że są to niewielkie kwoty.


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - Filox - 28-02-2013 16:07

Moim zdaniem przesadzcie. Sprzedawałem tą samą niszę przez pół roku, koło 20 - 30 szt w miesiącu i nikt się nie przyczepił. Odprowadzajcie podatek i będzie ok.


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - lapribbi - 28-02-2013 16:09

Andro dziękuję ci a patrz jeśli by było tak że bym dostał dofinansowanie od gminy ale niestety cos by poszło nie tak i bym upadł zanim minie rok to muszę zwrócić całą kasę co od gminy otrzymałem jak to jest ? i co do tej księgowości co trzeba potrafić ??? oprócz tego ze księgowy rozlicza pity to co jeszcze ? pomożecie będę bardzo wdzięczny


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - mlekoju - 28-02-2013 16:17

Dokładnie, nie przejmujcie się tymi sprzedażami po 10 sztuk, bo to bez sensu. Tak to 90 % osób w Polsce by musiało mieć działalność gospodarczą bo sprzedaje np co miesiąc kilo ziemniaków. Ludzie trochę wyolbrzymiacie. US nie będzie się zajmował człowiekiem, który sobie co miesiąc dorobi 100 zł bo sprzeda 10 kluczy do gier przykładowo. Oni chcą takich płatników co sprzedają po tysiące sztuk miesięcznie i zarabiają tysiące złotych. Odprowadzajcie normalnie podatek i nie będzie problemu. Tylko z tym podatkiem też nie powinniście panikować. Jeżeli sprzedacie w miesiąc 100 postów za 30 zł to według mnie bez sensu lecieć z tym do US i płacić za to 18%. To tak samo byś musiał płacić 18% od każdego przedmiotu co sprzedaż na allegro, np raz w roku zmieniasz telefon i go sprzedajesz. Odprowadzasz podatek? Zapewne nie. Odprowadzać powinniśmy jeżeli mamy spore kwoty miesięcznie, np ten 1000 dajmy na to. Wtedy to już może interesować skarbówkę skąd mamy co miesiąc taki dochód. Nie dajmy się ponieść panice o podatki i działalność.

To takie moje trochę refleksyjne podejście, ale jestem twardo stąpającym po ziemi człowiekiem i podchodzę sensownie do każdego tematu.

Oczywiście nie mówię, że to prawidłowe podejście, ale do Was należy decyzja Wink Amen 2


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - luki1617 - 28-02-2013 16:37

(28-02-2013 16:07)Filox napisał(a):  Moim zdaniem przesadzcie. Sprzedawałem tą samą niszę przez pół roku, koło 20 - 30 szt w miesiącu i nikt się nie przyczepił. Odprowadzajcie podatek i będzie ok.

To że się nie przyczepili nie oznacza ze tego mogą nie zrobić np za pół roku. podobno na allegro mogą sprawdzić naszą historie do 5 lat wstecz. a co jeżeli odprowadzał będę podatek na koniec roku a nie co miesiąc i któregoś miesiąca US się przyczepi ze bez działalności i bez płacenia podatku prowadzę sprzedaż.


RE: [PORADNIK] Zarabianie na Allegro - ok. 1000 PLN / miesięcznie i w górę :D - dvt - 28-02-2013 16:43

(28-02-2013 16:37)luki1617 napisał(a):  
(28-02-2013 16:07)Filox napisał(a):  Moim zdaniem przesadzcie. Sprzedawałem tą samą niszę przez pół roku, koło 20 - 30 szt w miesiącu i nikt się nie przyczepił. Odprowadzajcie podatek i będzie ok.

To że się nie przyczepili nie oznacza ze tego mogą nie zrobić np za pół roku. podobno na allegro mogą sprawdzić naszą historie do 5 lat wstecz. a co jeżeli odprowadzał będę podatek na koniec roku a nie co miesiąc i któregoś miesiąca US się przyczepi ze bez działalności i bez płacenia podatku prowadzę sprzedaż.
Małe sprostowanie do 6 lat Wink

Mam pytanie: Taroty robicie z osobnego konta o nicku (np.tarotKrystyna, tarotjanusz)? Czy mozna ze swojego normalnego allegrowskiego?