Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! (/Temat-SeoPilot-czy-Prolink-Ocena-i-Porownanie-serwisow-55328)



SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - Admin - 30-06-2012 18:35

Wiadomo jak ważne jest pozycjonowanie stron internetowych.
Dziś postanowiłem przeprowadzić analize i porównać dwa najpopularniejsze serwisy sprzedaży linków, czyli Prolink oraz SeoPilot.
Który z nich jest lepszy? Postanowiłem opisać kilka istotnych aspektów oraz swoje odczucia zarówno jako wydawca jak i pozycjoner. ZapraszamSmile


[attachment=654][attachment=651][attachment=653]

Wydawca
Na początek wspomnę o zasadniczej różnicy - seopilot płaci niezależnie od tego czy jakiekolwiek link pojawi się na Naszej stronie, z góry będziemy wiedzieć ile zarobimy po miesięcznej emisji w momencie akceptacji serwisu, natomiast w prolink otrzymamy wynagrodzenie wyłącznie, jeśli ktoś zechce wybrać Waszą stronę i zakupi na niej link.
W moim przypadku na chwilę obecną stawki w obu serwisach są porównywalne, coprawda kilka miesięcy temu seopilot oferował baaaardzo atrakcyjne stawki dla wydawców, jednak z czasem drastycznie one spadły (nawet o kilkaset %), mój obecny profit jaki generuje w seopilocie jak i prolinku jest porównywalny, plusem dla wydawców prolinka jest fakt, że akceptuje on praktycznie każdy serwis, seopilot starannie selekcjonuje tylko atrakcyjne tematycznie serwisy - tutaj plus dla pozycjonujących, a minus dla wydawców.

Pozycjonowanie
W jednym z moich poprzednich tematów dotyczących pozycjonowania stron opisałem jakie efekty uzyskałem przy jego pomocy systemu SEOPILOT: http://zarabiam.com/Temat-Test-Pozycjonowania-w-SeoPilot-pl-Opinia-Recenzja-50538
Coprawda ciężko będzie mi się odnieść do wyników w obu systemach, gdyż w seopilocie w pozycjonowanie zainwestowałem praktycznie 4x więcej niż w prolinku, jednak chętnie porównam ceny.
Najtańszy link w PROLINK: 34 grosze
Najtańszy link w SEOPILOT: 13 groszy

Koszt linku na stronie o PR5 w PROLINK to ok. 49zł do 73zł
Koszt linku na stronie o PR5 w SEOPILOT to ok. 22zł do 36zł

Znaczącą różnice kosztów widać przy bardzo mocnych linkach, dla przykładu, najtańszy link z PR7 jaki znalazłem na PROLINK kosztował 440zł, pomijam fakt że w momencie pisania artykułu pod frazę "praca" prolink posiada tylko jedną strone z PR7. W SEOPILOT koszt linków z PR7 to około 130-200zł

Koszty linków w prolinku są dosyć elastyczne, gdyż to wydawcy ustalają stawki.

Nie chcę odnosić się do efektów seopilot vs prolink, gdyż w prolinku zainwestowałem zbyt mało przez co nie osiągnąłem żadnych efektów.



Wygląd Linków
To starcie zdecydowanie wygrywa seopilot. Dlaczego?
Wymienie dwa powody:
1. Możliwośc wybrania dowolnego miejsca na stronie (prolink czasem neguje wybrane przez Nas miejsca)
2. Seopilot pozwala na zmiane wyglądu zewnętrzny boksu z reklamami tekstowymi, jest to cudowna funckja dzięki której boks wtapia się w Naszą stronę, prócz tego mamy możliwość zmiany wielkości czcionki jak i samej czcionki oraz wybrać pionowy lub poziomy schemat wyświetlanych linków, prolink niestety nie posiada takiej funkcji.


Płatności
Zdecydowanie Seopilot, zleciłem tam wypłate ok. 6 razy i maksymalnie czekałem około 40 godzin, bywały dni że wypłata dochodziła w pare godzin po zleceniu. W prolinku niestety wypłat nie wspominam mile, wypłaty zleciłem dwie z czego przy każdej musiałem kontaktowac się telefonicznie by łaskawie się ruszyli.


Pomoc Techniczna i Wsparcie
Akurat w tej kwestii, obie firmy nie mogą mieć sobie nic do zarzucenia, zarówno jedna jak i druga pomoga rozwiązać każdy problem. Jęśli mamy problemy z zainstalowaniem kodu zrobią to za Nas, wystarczy podać dane do ftp.



Monitoring pozycji
Świetną sprawą w obu systemach jest monitoring pozycji, który pozwala Nam na regularne, codzinne sprawdzanie Naszych pozycji Naszych serwisów w przystępnie wyglądających wykresach.
Seopilot posiadał go od samego początku, prolink ostatno zrobił krok w przód i również go wprowadził (coprawda beta ale sprawuje się dobrze).






Mam nadzieje, że mój wpis nieco przybliżył Wam plusy i minusy jakie dostrzegam w obu serwisów.


RE: SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - Jaro070 - 30-06-2012 21:09

Dla Wydawców jest jeszcze jeden minus: możemy dostać filtr za korzystacie z SWL.


RE: SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - Inwestor25 - 29-09-2012 00:37

nie wiem jak jest w SeoPilocie ale w Prolinku jako osoba dająca miejsce na reklamę, uważam że jestem stratny, bo jestem tam jako osoba fizyczna. Zarobiłem 1000 zł. Postanowiłem wypłacić pieniądze, a oni mi potrącili VAT, a do tego jeszcze muszę podatek dochodowy odciągnąć więc z 1000 zł robi się jakieś 700 z groszami. Dlaczego osobie fizycznej odtrącają Vat??


RE: SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - Admin - 29-09-2012 20:47

(29-09-2012 00:37)Inwestor25 napisał(a):  nie wiem jak jest w SeoPilocie ale w Prolinku jako osoba dająca miejsce na reklamę, uważam że jestem stratny, bo jestem tam jako osoba fizyczna. Zarobiłem 1000 zł. Postanowiłem wypłacić pieniądze, a oni mi potrącili VAT, a do tego jeszcze muszę podatek dochodowy odciągnąć więc z 1000 zł robi się jakieś 700 z groszami. Dlaczego osobie fizycznej odtrącają Vat??

Akurat z seopilotem bym go nie porównywał gdyż seopilot jest zwolniony z vatu (firma zarejestrowana na cyprze wystawiam im faktury NP), więc niezależnie czy firma czy osoba fizyczna to od seopilota dostaniemy tyle ile widnieje w panelu.


RE: SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - Inwestor25 - 09-10-2012 14:04

to chyba czas przenieść się do seopilota

Dzięki za informacje Smile


RE: SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - krzysiekmat - 20-01-2013 15:10

Ja ze swej strony polecam prolink zyski są może mniejsze lub porównywalne ale na dłuższą sprawę serwis nie jest tak wysysany jak przez seopilota gdzie stawki są stopniowo obniżane aby w efekcie serwis odrzucić.
W prolinku jest tylko jeden problem bez względu czy jesteś osobą prywatną czy firmą od dochodu odejmują vat, co moim zdaniem jest krzywdzące.


RE: SeoPilot czy Prolink? Ocena i Porównanie serwisów ! - marcheweczka87 - 20-01-2013 17:06

jest bardzo krzywdzące, czy to w ogóle zgodne z prawem?