Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki od BB, JBP, HYIPów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki od BB, JBP, HYIPów (/Temat-Podatki-od-BB-JBP-HYIPow-52602)

Strony: 1 2


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - vip_resident - 26-06-2012 09:56

Nie wiem niby co powieliłem co Ty już napisałeś. Nie muszę przecież pomagać. Tylko wydaje mi się że lepiej by było wytłumaczyć to na forum ogólnym niż każdy ma pisać privy.Undecided


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - bolek334 - 05-08-2012 14:23

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum. Mam zamiar wziąć pożyczkę, zainwestować w jbp i spłacać pożyczkę dzięki zyskom z jbp i w dodatku czerpać zyski. Czy ktoś z was ma doświadczenie zarobku takim sposobem? Mam jeszcze kilka pytań: Czy ktoś z was nie płacąc podatków przy uczestnictwie w programach typu jbp, miał jakieś problemy z US? Jaką US ma wykrywalność w tego typu przypadkach? Będę wdzięczny za każdą pomoc.


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - Roben - 06-08-2012 14:21

(05-08-2012 14:23)bolek334 napisał(a):  Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum. Mam zamiar wziąć pożyczkę, zainwestować w jbp i spłacać pożyczkę dzięki zyskom z jbp i w dodatku czerpać zyski. Czy ktoś z was ma doświadczenie zarobku takim sposobem? Mam jeszcze kilka pytań: Czy ktoś z was nie płacąc podatków przy uczestnictwie w programach typu jbp, miał jakieś problemy z US? Jaką US ma wykrywalność w tego typu przypadkach? Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Najgorsze co możesz zrobić to zaciągnąc kredyt i zainwestowac !
Inwestuje się tylko wolne środki z których stratą można sie pogodzić inne rozwiązanie nie jest dobre,a pożyczka to najgorsze rozwiązanie.


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - startchips - 07-08-2012 14:07

W zasadzie nie jest to zły pomysł, z 4 000 tyś pożyczki wziąć, a przecież potem można spłacić po zwróceniu się i z tych zysków potem sobie inwestować.


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - vip_resident - 08-08-2012 20:46

Jeżeli pożyczka z banku to US się nie czepi. Jeżeli prywatna to trzeba spisać umowę i zapłacić PCC (podatek od czynności cywilno prawnych), żeby było legalnie skąd wziołeś kase na rozpoczęcie inwestycji. W przeciwnym przypadku nie udowodnisz skąd wziołeś kasę na rozpoczęcie (zakładam że mówimy o większej kwocie). A późniejsze dochody z inwestycji po prostu wykażesz w zeznaniu rocznym z kapitałów (Pit-38) i czysta sprawaSmile. Prawo bankowe mówi że każdą operację zagraniczną powyżej 15 tys. euro bank ma obowiązek powiadomić Urząd Skarbowy. Ale jak kupisz sobie samochód z zarobionych pieniędzy np. za 10 tys. zł a nie pracujesz i nie dostałeś darowizny to na pewno do Ciebie przyjdą. Jestem zwolenikiem żeby podzielić się z państwem i spać spokojnie Cool


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - N55 - 08-08-2012 21:38

Bolek334 - lepiej tego nie rób, bo bardzo możliwe, że stracisz. Tyle teraz problemów z z JBP, tyle utrudnień wymyślają, że nie zdziwię się jak za jakiś czas po prostu przestaną płacić. Zresztą na inne inwestycje też nie powinieneś pożyczać tak jak pisał Roben.


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - vip_resident - 09-08-2012 22:10

Jak dla mnie to też zbyt duże ryzyko. W takie rzeczy warto się bawić tylko oszczędnościami żeby w razie porażki nie zostać na długach Undecided


RE: Podatki od BB, JBP, HYIPów - bolek334 - 10-08-2012 22:12

Jest to ryzykowane ale do tej pory JBP był pewniakiem więc przy dobraniu odpowiedniej strategii ryzyko wydaje się być nie aż tak duże. Nie myślałem też o jakiś bardzo dużych sumach w razie czego. Problem w tym, że nie mam kapitału na rozpoczęcie a z małą sumą niewielki jest sens wchodzić.