Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Pokój Gracza (/Forum-Pokoj-Gracza-108)
+---- Dział: PlayStation (/Forum-PlayStation-141)
+---- Wątek: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK (/Temat-Jak-nagrywac-obraz-z-konsoli-na-nasz-komputer-PORADNIK-49550)

Strony: 1 2


Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Marello - 10-02-2012 15:15

Postanowiłem napisać ten poradnik bo dużo osób pytało mnie jak wygląda sprawa nagrywania obrazu z konsoli,
nie jest to skomplikowana czynność mam nadzieję, że wszystko będzie dla was zrozumiałe. Do dzieła!


1. Co będziemy potrzebować:

a) Grabber EaseCap do przechwytywania obrazu i dźwięku (jest to najtańszy i optymalny sprzęt) - 20zł

[Obrazek: xwxm.jpg]

b) Kabel s-video pod PlayStation3 - 15zł

[Obrazek: eyst.jpg]

c) Trzy adaptery - 6zł

[Obrazek: kopl.jpg]

d) Kabel czincz-czincz
(potrójny)

[Obrazek: bhxq.jpg]

e) Program który pozwoli nam na zapis naszych filmów na dysku - KLIK (11.29 mb)

Podpunkty a, b i e wystarczą do nagrywania jednak obraz który nagrywamy będziemy widzieć jedynie na komputerze i bez dźwięku.
Jeśli chcemy aby nagrywany obraz wraz z dźwiękiem był odtwarzany przez telewizor należy dokupić trzy przejściówki z podpunktu c oraz kabel z podpunktu e.

2. Jak to podłączyć?:

a) Do naszego EasyCap'a podłączamy kolejno: 3 adaptery.

b) Wpinamy w nie zgodnie z kolorami nasz kabel czincz-czincz, który kierujemy do telewizora.

c) Kabel od konsoli podpinamy do easy cap'a - czincze w adaptery i s-video do s-video.

d) Gdy wszystko mamy już podłączone, wpinamy nasz Grabber przez USB do komputera.


3. Jak to ustawić?

W konsoli:

a) Ustawienia >> Ustawienia wyświetlania >> Ustawienia wyjścia wideo >> AV MULTI / SCART >> 16:9

b) Ustawienia >> Ustawienia dźwięku >> Ustawienia wyjścia audio >> Złącze wejściowe audio / SCART / AV MULTI


W naszym programie: (punkt 1, e)

Zakładam, że każdy chce wykręcić jak najlepszą jakość dlatego ustawiamy tak jak poniżej:

a) PPM na okno wideo i przechodzimy do Setup

b) Zakładka Display:

[Obrazek: scaled.php?server=844&filename=5...res=medium]

c) Zakładka Device:

[Obrazek: scaled.php?server=853&filename=9...res=medium]

d) Zakładka Record:

[Obrazek: scaled.php?server=13&filename=83...res=medium]

e) W zakładce Storage ustawiamy gdzie nasze filmy mają być zapisywane.


Jeśli wszystko wykonaliśmy poprawnie powinniśmy otrzymać mniej więcej taką jakość: (słaby dzwięk to wina mojego komputera)

http://www.youtube.com/watch?v=-NAS4c06HOM

Mam nadzieje, że poradnik okaże się pomocny, chętnie odpowiem na wasze pytania, czekam na komentarze i opinie.
Pozdrawiam Marel Wink

Zakaz kopiowania i powielania bez mojej zgody!









RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Jeppers - 10-02-2012 17:10

Bardzo fajnie wszystko opisane + ode mnie Big Grin


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - PodatekPL - 10-02-2012 19:09

No , no ,no tego mi trzeba!
PS. można nagrywać w 1080 HD


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Marello - 10-02-2012 19:18

@up
EasyCap'em nie da rady, do HD trzeba kupić droższy sprzęt Wink


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Jeppers - 11-02-2012 13:57

do hd potrzebujesz przetwornik hd, który kosztuje ponad 250 zł


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - haggard - 11-02-2012 14:06

to pytanie ode mnei Smile

co potrzebuje i jak to polaczyc, by nagrywac obraz w moim przypadku
ps3 podlaczone za pomoca hdmi do monitora
do ps3 podlaczone glosniki (do wejscia av multi out podlaczona kabelek -> przejsciowka -> glosniki (obrazek -> http://screenshooter.net/5336822/nxmllrv ))


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Marello - 11-02-2012 14:36

Nie ma znaczenia jak masz podłączone teraz Tongue
Jeśli chcesz nagrywać to odepnij to co masz teraz podpięte i podepnij tak jak napisałem Big GrinBig Grin


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - gamerek360 - 25-02-2012 21:31

Padły zdjęcia :<


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Jeppers - 28-02-2012 15:15

będą pewnie niedługo Smile już powiadomiłem Marella


RE: Jak nagrywać obraz z konsoli na nasz komputer - PORADNIK - Youtuber - 28-02-2012 15:47

Ja mam pytanie czy jak mam w TV wyjście USB i mogę nagrywać na to USB filmy z TV to z PS3 też można nagrać?