Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Irak oczami dziecka. Ośmioletni fotograf i jego niesamowite zdjęcia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Irak oczami dziecka. Ośmioletni fotograf i jego niesamowite zdjęcia (/Temat-Irak-oczami-dziecka-Osmioletni-fotograf-i-jego-niesamowite-zdjecia-49112)



Irak oczami dziecka. Ośmioletni fotograf i jego niesamowite zdjęcia - Magnus - 31-01-2012 10:10

[Obrazek: z11057335W,Osmioletni-Qamar-zaczal-robic...-lata-.jpg]
Ośmioletni Qamar zaczął robić zdjęcia gdy miał 4 lata. Ojciec chłopca jest fotoreporterem i od początku wspierał hobby syna

Irak oczami dziecka. Ośmioletni fotograf i jego niesamowite zdjęcia


Chodzi dopiero do trzeciej klasy, ale zdążył już wygrać kilka konkursów fotograficznych. Ośmioletni Qamar Hashim na swoich zdjęciach przedstawia nowe, nieznane dla zachodniego odbiorcy oblicze Iraku. Reportaże o chłopcu nakręciła telewizja Al Jazeera i Reuters.

Jego fotografie różnią się od tysięcy zdjęć, które napływają z Iraku - obrazów zniszczenia, tragicznych skutków zamachów, rannych i martwych żołnierzy i cywilów. Qamar fotografuje życie codzienne: rodziny w parku rozrywki, mężczyzn na targu, herbaciarnie, wodospad, piękny zachód słońca, zwierzęta... Jego prace urzekają spokojem i ciepłem.

Mimo młodego wieku doskonale rozumie też istotę swojego zajęcia. - Fotografia jest bardzo ważna, bo dokumentuje życie i zatrzymuje czas - mówi w rozmowie z agencją Reutera. - Chcę powiedzieć przez moje zdjęcia, że Irak jest cennym krajem, a Irakijczycy są bardzo mili. Irak ma wspaniałą historię - dodaje.

Źródło "gazeta.pl"