Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na biznes internetowy. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Pomysł na biznes internetowy. (/Temat-Pomysl-na-biznes-internetowy-48221)

Strony: 1 2


Pomysł na biznes internetowy. - motorola1212 - 08-01-2012 14:19

Witajcie. Ostatnio wpadłem na ciekawy pomysł. Napiszcie w temacie co wy o tym sądzicie. Przyjmuję wszystkie uwagi nawet te krytyczne.
Zacznę od tego, że wytłumaczę wam do czego służy strona
Kompania Graczy Cenega.
Otóż jeśli kupujemy w sklepie gry z kolekcji klasyki to z tyłu na opakowaniu jest kod który możemy zarejestrować na tej stronie. Dostajemy za to punkty.
Za 300 punktów jest oferta która zwróciła moją uwagę.
Jeszcze dodam że dostajemy tyle punktów ile gra kosztowała.
Więc na 300 punktów trzeba wydać 300 zł.
Wiadomo, że bez inwestycji nie ma zysków.
Oferta wygląda tak:
[Obrazek: i52227_snap-2012.01.08-13.40.50-001.png]
Jak więc sami widzicie mamy zniżkę w wysokości 40% na
dowolną ilość gier pudełkowych.
Czyli jak wyłożymy najpierw 300 zł, a potem będziemy przez 30 dni kupować gry o 40% taniej i sprzedawać np na allegro drożej lecz także nieco taniej od innych użytkowników to te 300 zł się zwróci a można na tym zarobić dużo więcej. Jeśli minie 30 dni to znów można wyłożyć 300zł i tak się interes będzie kręcił. Pokażę wam przykład.
Np. mamy taką grę jak Diablo III która w sklepie muve.pl kosztuje 170 zł a na allegro kosztuje 155 zł. Teraz zabieramy 40% ceny Diablo III czyli 40% z 170 = 68 zł zniżki. Czyli cena diablo wynosi teraz 102 zł więc na allegro możemy sprzedać np. za 142 zł. Już mamy zarobione 40 zł za 1 sztukę.
Jakbyśmy posiadali większy kapitał i kupili np. 20x Diablo III po zniżce czyli po 102 zł to zapłacilibyśmy 2040 zł a zyskalibyśmy 2840 zł. Jeśli kapitał by się powiększał to automatycznie ilość kupowanych gier by wzrosła.
Załóżmy że kapitał który posiadamy wynosi 10 tyś zł (przykładowy).
Za 10 tyś możemy kupić 98 sztuk Diablo III po 102 zł.
Zapłacimy 9996 zł ale za to zyskamy 13916zł. Bilans wynosi 3920 zł.
Macie jakieś uwagi? Jedynym problemem byłby tylko początkowy kapitał.
Ale będzie się powiększał ( tak myślę).

Proszę o uwagi. Przydadzą się. A jeśli jeszcze czegoś nie rozumiecie to napiszcie w temacie. Wytłumaczę. Z góry wielkie dzięki zainteresowaniem.


RE: Pomysł na biznes internetowy. - Egon - 08-01-2012 14:55

brałeś pod uwage koszty przesyłek, prowizji? chcesz założyć jakby "firme" i zacząć masowo sprzedawać? Jeżeli tak to powinieneś jeszcze odprowadzać podatki
@jogi
Idź nabijaj reputacje w refbacku jak nie masz nic do powiedzenia :*


RE: Pomysł na biznes internetowy. - Por2010 - 08-01-2012 15:18

całkiem fajny pomysł, tylko trzeba mieć trochę kaski do inwestycji


RE: Pomysł na biznes internetowy. - motorola1212 - 08-01-2012 15:41

Może ktoś z was jest bardziej wtajemniczony w sprzedawaniu na allegro masowo i ma coś do dodania.
Dziękuję osobom które zainteresowały się tym tematem.
Egon co do kosztów przesyłki raczej by problemów nie było. Czytałem że na allegro odprowadzany jest podatek gdy sprzedajemy rzeczy powyżej 1000 zł. Podatek wynosi wtedy 2%.


RE: Pomysł na biznes internetowy. - bartex89 - 08-01-2012 15:47

jak bedziesz sprzedawał masowo, to musisz załozyc firme, a co za tym idzie, odprowadzac podatki, placic zus itd.


RE: Pomysł na biznes internetowy. - motorola1212 - 08-01-2012 16:25

Może ktoś z was posiada własną firmę i mógłby w tym temacie przedstawić mi koszty jakie ponosi.
Wiem że to zależy od przychodów i jeszcze od wielu wielu innych czynników ale chciałbym się tak mniej więcej zorientować na czym stoję.


RE: Pomysł na biznes internetowy. - Por2010 - 08-01-2012 17:06

tylko ja bym ci radził dokładnie przeczytać regulamin tej promocji, bo może jest jakiś haczyk i będzie lipa Sad


RE: Pomysł na biznes internetowy. - motorola1212 - 08-01-2012 19:18

Czytać czytałem. Gorzej jak się okaże, że płacąc ZUS i odprowadzając podatki moje zyski będą znikome.
Muszę się poważnie zastanowić czy to wypali. Dzięki za odpowiedzi i dobre rady.


RE: Pomysł na biznes internetowy. - Admin - 08-01-2012 20:11

(08-01-2012 15:41)motorola1212 napisał(a):  Może ktoś z was jest bardziej wtajemniczony w sprzedawaniu na allegro masowo i ma coś do dodania.
Dziękuję osobom które zainteresowały się tym tematem.
Egon co do kosztów przesyłki raczej by problemów nie było. Czytałem że na allegro odprowadzany jest podatek gdy sprzedajemy rzeczy powyżej 1000 zł. Podatek wynosi wtedy 2%.

Owszem z tego co mi wiadomo podatek, od rzeczy na allegro odprowadza się dopiero gdy ksztują ponad 1000 zł jednak wyłącznie w przypadku gdy chodzi o rzeczy używane powyżej 6 miesięcy. Jeśli masz zamiar resellować nowe gry na skale masową to bez działalności gospodarczej sie nie obędzie.
Składki oraz podatki dla każdej działalności są inne, za sam ZUS płacę około 400zł miesięcznie, księgowa 250, i podatek w zależności od tego ile zarobie.


RE: Pomysł na biznes internetowy. - Admin - 08-01-2012 20:31

Przyjrzałem się temu bliżej.

Wziąłem dla przykładu tą grę : http://muve.pl/playstation-3/role-playing-rpg/the-elder-scrolls-v-skyrim-ps3-darmowa-wysylka-kurierska/2376
koszt :210 zł

na allegro

http://allegro.pl/tg-the-elder-scrolls-v-skyrim-pl-sklep-i2027873619.html
120

ta różnica już przewyższa twoją promocję

weź pod uwagę że te nowe gry bardzo szybko tanieją gdyż wysoka cena jest tylko na początku i z tygodnia na tydzień szybko spada, a jak zakupisz powiedzmy 10 czy 30 sztuk i nie sprzedasz ich w pare dni to jeszcze będziesz mogł dołożyć do interesu, konkurencja jest bardzo duża więc osobiście bym się nie podjął.