Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak przechwycić domene ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Jak przechwycić domene ? (/Temat-Jak-przechwycic-domene-44933)



Jak przechwycić domene ? - Admin - 23-10-2011 13:32

Planuje przechwycić pewną domene, która na dniach wygasa, zarejestrowałem się na wszelkich mi znanych serwisach które mi to umożliwią :

dropped.pl
premium.pl
az.pl

wszędzie zleciłem "przechwycenie domeny" - jak wyglada obecnie procedura? czekam?

Opcji na nią nie założe bo już jest w trakcie wygasania.


RE: Jak przechwycić domene ? - Krygierol - 23-10-2011 13:57

Opis procesu przechwytywania

Po zamówieniu usługi przechwycenia domeny, w ciągu ok. dwóch godzin jest ona dodawana do kolejki domen monitorowanych. Od tej pory domena jest regularnie sprawdzana, i jeśli zostanie wykryte, że została zwolniona, jest ona rejestrowana. Dalsze operacje zależą od tego, ile osób zamówiło przechwycenie domeny:

Jeśli tylko jedna osoba była zainteresowana domeną, osoba ta jest informowana poprzez email oraz SMS o rejestracji domeny, i ma 72 godzin na jej opłacenie. Jeśli zapłata zostanie otrzymana w tym okresie, domena jest transferowana do osoby zamawiającej.

Jeśli więcej niż jedna osoba była zainteresowana domeną, domena trafia na aukcję prywatną. W tej aukcji jest licytowana przez wszystkie osoby, które wcześniej chciały przechwycić domenę; do aukcji prywatnej nie mają dostępu inne osoby. W aukcji automatycznie wstawiana jest jedna oferta kupna, dla osoby która pierwsza zamówiła przechwycenie domeny. Aukcja taka trwa 2 dni; jej zwycięzca musi zapłacić wylicytowaną kwotę za domenę w ciągu 72 godzin.

Jeśli domena nie zostanie opłacona w ciągu 72 godzin, trafia na aukcję publiczną, która jest dostępna dla wszystkich. Zwycięzca tej aukcji ma również 72 godzin na opłacenie domeny.

Wszystkie aukcje (zarówno prywatne, jak i publiczne) są zabezpieczone przed tzw. "snipowaniem". Jeśli w ciągu ostatnich 5 minut trwania aukcji zostanie w niej złożona oferta, aukcja zostanie automatycznie przedłużona o dalsze 5 minut.

Aby uniknąć problemów z opłaceniem przechwyconych domen, można również zasilić konto wcześniej. Kwota wpłacona na konto będzie używana do rejestracji przechwyconych domen, do momentu jej wyczerpania.

Aktualne ceny za przechwytywanie domen znajdują się w naszym cenniku.

http://www.dropped.pl/przechwytywanie.htm


RE: Jak przechwycić domene ? - Admin - 25-10-2011 10:30

bajkowe wyjaśnienie, wielkie dzięki,
dwa dodatkowe, dosyć trywialne pytania :
1. czy jest możliwość sprawdzenia już teraz czy ktoś zarezerwował tą domene? (zapewne nie)
2. od jakiej kwoty zaczyna się licytacja?


RE: Jak przechwycić domene ? - Lookso - 11-11-2011 19:01

Do sprawdzania rejestranta domeny jest witryna http://www.whois.pl chyba że jestem nie w temacie... Wink
PS. A co do procedury przechwytywania - jest różnie na różnych portalach. Zależy od wyceny wartości danej domeny przez system danej firmy której uda się przechwycić tą domenę. Trzeba się dokładniej by było wczytać w regulaminy...


RE: Jak przechwycić domene ? - Admin - 17-11-2011 11:08

@up

w whoisie wiem, nie o to pytałem,
a co do regulaminów przechwytywania to sądzę że jest bardzo podobnie, zresztą nie chciałem brać udziału w licytacji, na moją domenę polowałem od paru miesięcy i udało się Smile Nikt się nie zorientował, nikt nie licytował i trafiła za grosze do mnie Smile Wykorzystałem az, dropped, premium z tego co kojarzę az przechwyciło pierwsze.


RE: Jak przechwycić domene ? - ciamciaj - 06-05-2012 11:41

Troche odswieze ale, czy płacimy w tych serwisach tylko za udane przechwycenia?


RE: Jak przechwycić domene ? - Admin - 06-05-2012 12:03

tak, bynajmniej w premium.pl tak płaciłem.


RE: Jak przechwycić domene ? - whysoserious - 01-10-2012 02:31

Trochę odkopuję temat, wiem.
Mam doświadcznie w udanych i nieudanych przechwytach, domen polskich i globalnych.

Jakby co to pytajcie Smile


RE: Jak przechwycić domene ? - powiek - 22-11-2012 03:19

Czy możecie podpowiedzieć jak ten temat wygląda przy domenach .org lub .info?
Czy można je przechwycić za pomocą az.pl lub aftermaket.pl?


RE: Jak przechwycić domene ? - cannot - 28-05-2018 06:50

Odkopię trochę temat ale może komuś się przyda. O tym jak wygląda przechwytywanie domen, ile kosztuje oraz gdzie najtaniej przechwycić domenę napisałem na moim blogu https://dns.biz.pl/przechwytywanie-domen-gdzie-skutecznie-przechwycic-domene/