Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik zdobywania gadżetów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Poradnik zdobywania gadżetów (/Temat-Poradnik-zdobywania-gadzetow-4393)



Poradnik zdobywania gadżetów - Songoku - 02-04-2010 19:42

1. Do kogo?
Prośbę o gadżety możesz napisać do jakiejkolwiek instytucji czy firmy. Środowisko freehunterów - łowców gadzetów - nie toleruje wiadomości kierowanych do szpitali, fundacji, organizacji pożytku publicznego.

2. Gdzie szukać
Najprościej w "google" po wpisaniu fraz:
- zamów darmowe
- zamów bezpłatne (bezpłatnie, bezpłatny, itp.)

Jeżeli szukasz konkretniejszych instytucji np. urzędów wyszukaj:
- urzedy miast
- urzedy wojewódzkie

Jeżeli dostajecie jakieś reklamy na maila np. z firm telekomunikacyjnych - odrazu macie maila do nich, nie trzeba szukać - zwróć uwage na adres e-mail. Po znaku małpy (@) powinien zawierać nazwę strony internetowej firmy! Nie wykorzystuj tej metody odpowiadając na maile z adresu np. [email protected]

3. Temat wiadomości
Masz już adres e-mail do interesującej Cie firmy, co wpisać w temacie e-maila?

Nigdy nie używaj w tamacie wyrazu "gadzet" - firma, która otrzymuje 100 e-maili dziennie z takimi pytaniami natychmiast usunie Twoją wiadomość.

Polecane tematy:
- Zapytanie
- Pytanie do działu marketingu
- Pytanie dot. firmy

4. Treść wiadomosci
Najważniejszą rzeczą do zdobywania bezpłatnych gadżetów jest treść maila.
Wiele osób ma swoje maile z różną treścią, np. pochwalając firmę, logo, produkty, usługi lub pisząc iż kolekcjonują gadżety firm. List jak to list powinien zawierać najważniejsze rzeczy, czyli: zwrot do adresata, trójdzielna treść listu ( wstęp, rozwinięcie i zakończenie), podpis własny. To że wymieniłem te cechy, nie znaczy, że musicie się ich trzymać.

We wstępie listu możemy prosić o poświęcenie chwili czasu. W rozwinięciu piszemy najczęściej prośbę o gadżety. Można oczywiście napisać coś o sobie, swoich zainteresowaniach lub innych rzeczach. W zakończeniu dziękujemy za poświęcenie chwili, pozdrawiamy lub życzymy powodzenia i sukcesów. Można także dopisać, że będziemy bardzo zadowoleni jeśli otrzymamy od firmy przesyłkę lub prosić o odpowiedź na maila.
Starajmy się pisać maila w taki sposób, aby nie był 'drętwy'. Można napisać tekst humorystyczny, wierszyk, rymowankę itp. Osoby czytające maile to też ludzie i lubią się pośmiać. Pamiętajmy jednak o zwrotach grzecznościowych! Jeżeli nasz mail podoba się tej osobie, jest większe prawdopodobieństwo, iż dostaniemy gadżety lub większą przesyłkę.

Nie polecam pisania, np. że jesteśmy wolontariuszami w domu dziecka i prosimy o gadżety dla dzieciaków. Kłamstwo ma krótkie nogi, a firma może prosić o adres Domu Dziecka, aby bezpośrednio do nich wysłać paczkę.

Jeśli chcesz dużo gadżetów z urzędów napisz w google '' promocja@'' urzedy które wysyłają gadżety w meilu zazwyczaj mają napisane promocja i po prostu łatwo wyszukać dane urzedy co coś wyślą...

Wysyłajcie również po jakimś czasie ponownie meile do tych samych firm / urzędów bo a nóż przyślą dwukrotnie !

Jeśli dostaliście długopis od danej firmy napiszczie wiadomość, że dostaliście połamany długopis i w ramach rekompensaty prosicie o jeszcze jeden Big Grin

5. FAQ
a) Nie dostałem odpowiedzi! Co robić?
Napewno nie pisz teraz kolejnej wiadomosci. Wiele firm wysyła gadzety bez odpowiedzi na e-mail. Jeżeli nie otrzymałes przesyłki, najwidoczniej firma nie wysyła gadzetów lub Twój e-mail ich nie przekonał - spróbuj po 2 miesiącach wysłac kolejnego e-maila!

b) Dlaczego firma mi odmówiła przysłania gadzetów?
W tej sytuacji możemy tylko podejrzewać, albo nie wysyłają gadzetów, albo korzystałes z gotowego tekstu - jeżeli firma otrzyma kilkadziesiąt meili tej samej tresci, tylko z innymi adresami - potraktują to jako SPAM!

c) Firma prosi mnie o potwierdzenie danych adresowych? Po co?
Zdaża sie to bardzo rzadko, jednak zdaża sie(najczesciej w przypadku dużych przesyłek). Firma chce sprawdzić czy nie dostała wiadomosci od bota!

d) Firma podaje adres przedstawiciela w mojej okolicy, co robić?
Jeżeli mieszkasz w miescie gdzie firma, do której pisałeś posiada filie poproszą Cie o zgłoszenie sie po odbiór materiałów. Jest to tańsze i mają pewność, że materiały trafiają do konkretnej osoby.

e) Dostałem pozytywną odpowiedź, a czekam już 2 tydzień na przesyłke? Pisać do nich, co sie stało?
Zdecydowanie nie! Jeżeli firma zgodziła sie wysłać Ci gadzet to cierpliwie czekaj - zdecydowanie mają pewnie dużo wiele ważniejszych spraw. Pamiętaj, że to ich gadzety i oni płacą za przesyłkę. W każdej chwili mogą zmienić decyzję.


Trochę skopiowałem, trochę pozmieniałem i mam
nadzieję że komuś się przyda.


RE: PORADNIK ZDOBYWANIA GADŻETÓW - dar_ole - 02-04-2010 20:38

ja sie w to bawilem jak bylem w gimnazjum. moim zdaniem szkoda zachodu zeby dostac 2 naklejki ,-)


RE: PORADNIK ZDOBYWANIA GADŻETÓW - Songoku - 02-04-2010 21:22

Można dostać byle co np. długopisy,smycze, makulaturę, CD, próbki itd.
Długopisów nie trzeba kupować - kasa zostaje Smile
Makulatura do skupu i jeszcze więcej kasy Big Grin

No i w końcu jak za darmo to trzeba kożystać Smile


RE: PORADNIK ZDOBYWANIA GADŻETÓW - Shaiders - 03-04-2010 12:05

(02-04-2010 21:22)Songoku napisał(a):  Makulatura do skupu i jeszcze więcej kasy Big Grin


Za kg makulatury jest 15gr


RE: Poradnik zdobywania gadżetów - Satan - 17-04-2010 15:59

Weźmiesz kilkanaście paczek z makulaturą i już masz 2kg = 30gr. Akurat na gumę do żucia xD


RE: Poradnik zdobywania gadżetów - gg900911 - 02-05-2010 14:02

gdzie wy wiedziliscie makulature za 15gr? lol


fajny poradnik PIWO jak najbardziej zasłużone


RE: Poradnik zdobywania gadżetów - sznikers99 - 03-05-2010 10:17

makulature sie za darmo oddaje..... juz nawet za nia nie placa tak samo za kartony


Poradnik zdobywania gadżetów - surfer0700 - 11-11-2013 01:14

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktulany.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.