Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
[Rozwiązane]Allegro - bezpieczeństwo - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: [Rozwiązane]Allegro - bezpieczeństwo (/Temat-Rozwiazane-Allegro-bezpieczenstwo-42207)

Strony: 1 2


[Rozwiązane]Allegro - bezpieczeństwo - mikolaj90 - 28-08-2011 21:32

Witajcie. Otóż dużo rzeczy kupuję poprzez allegro i nigdy dotąd nie spotkałem się z żadnym problemem, oszustwem. Chciałbym zapytać się czy w razie oszustwa allegro zwraca pełną kwotę ? Nie ma z nimi żadnych problemów ? Pozdrawiam


RE: Allegro - bezpieczeństwo - Leopard - 28-08-2011 22:24

Oczywiste, że Allegro nie zwraca Ci pieniędzy, bo oni sa tylko fimą pośredniczącą. W razie oszustwa musisz zwrócić się na policję i po wtedy np. po rozprawie oszust może zwrócić Ci pieniądze Smile. Ja jednak mam już około 50 kometarzy (koło 50 transakcji) i nie spotkałem żadnego naciągacza Smile.


RE: Allegro - bezpieczeństwo - InTeR - 28-08-2011 22:43

(28-08-2011 22:24)Leopard napisał(a):  Oczywiste, że Allegro nie zwraca Ci pieniędzy, bo oni sa tylko fimą pośredniczącą. W razie oszustwa musisz zwrócić się na policję i po wtedy np. po rozprawie oszust może zwrócić Ci pieniądze Smile. Ja jednak mam już około 50 kometarzy (koło 50 transakcji) i nie spotkałem żadnego naciągacza Smile.

Bredzisz Leo Wink
Allegro ZWRACA pieniądze w przypadku gdy zostaniesz oszukany.
Jednak trzeba im wysłać papiery, że policja wszczęła w związku z tym oszustwem dochodzenie.
Nazywa się to: "Programu Ochrony Kupujących"


RE: Allegro - bezpieczeństwo - Bolt - 28-08-2011 22:46

Zazwyczaj jednak do tego nie dochodzi, w razie gdy sprzedający coś kombinuje, długo nie wysyła towaru wystarczy napisać do allegro, czasem to daje efekt. Raz tak było z pilotem do głośników który kupiła moja mama, najpierw nie mógł go znaleźć i różne tego typu brednie, email do allegro i pilot dotarł co prawda po 3 tygodniach i nie nowy tylko używany, gość dostał negatywa i może na następny raz się czegoś nauczy. Ale takich sytuacji to jak "6" w lotku


RE: Allegro - bezpieczeństwo - mikolaj90 - 29-08-2011 06:41

Dobra dzięki za pomoc Smile Kupiłem drogi przedmiot i sprzedający nie chce się zgodzić wysłać za pobraniem kurierem bo jak tłumaczy, ludzie bez powodu odsyłają produkt i są to dodatkowe koszty. Kasę trzeba wpłacić.


RE: Allegro - bezpieczeństwo - adamsonm - 29-08-2011 12:51

zawsze możesz jakoś się umówić że wpłacisz tylko za koszty przesyłki a resztę przy odbiorze tak żeby w razie Twojego nieodebrania on nic nie stracił, a jak oszuka to na mniejszą kwotę ^^


RE: Allegro - bezpieczeństwo - mikolaj90 - 29-08-2011 13:36

Spróbuje jeszcze tak jak napisałeś adamsonm. Mnie to śmieszy bo gościu widzi moje komentarze i się boi, że nie odbiorę...


RE: Allegro - bezpieczeństwo - Daminn - 29-08-2011 20:51

Ja zostałem wydymany przez sprzedającego. Idziesz na policje i dostajesz świstek który wysyłasz z innymi wymagającymi przez POK papierkami. Allegro analizuje sprawę i dalej się toczy wg. postępowania POK. Jak będzie pozytywnie zwracają hajs. Przetestowane i pok działa.


RE: Allegro - bezpieczeństwo - mikolaj90 - 30-08-2011 16:07

Zamówiłem telefon. Dzisiaj gościu pisze, że nie ma towaru. Wtf ? Negatyw poleciał.


RE: Allegro - bezpieczeństwo - adik0070 - 30-08-2011 16:13

Pokaż link. Smile