Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek:
Poradnik
Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania (/Temat-Programowanie-w-Visual-Basic-Panel-Logowania-39666)



Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - gotopro17 - 07-07-2011 15:43

[Obrazek: 10581480.jpg]

Panel logowania w Visual Basic

1. Włącz Visual Basic.
2. Kliknij w "New Project..." i naciśnij "OK"
3. Do naszego Form1. Dodaj 2x TextBox, oraz 2 Label i 1 button.
Powinno to wyglądać tak:
[Obrazek: ibfo.jpg]
4. Kliknij na TextBox w którym będzie znajdywało się hasło i w właściwościach ustaw "UseSystemPasswordChar" na "True" wtedy jak będziemy pisać hasło będą "********" zamiast liter i cyfr.
5. Teraz musimy dodać drugie okienko które pokaże nam się po zalogowaniu, klikamy w "Project"
[Obrazek: uqhf.jpg]
Wybieramy "Add Windows Form...", szukamy zakładki "Windows Form" i klikamy przycisk "Add" będzie wyglądało to tak:
[Obrazek: upbe.jpg]
Form2 to okno po zalogowaniu.
6. Przechodzimy do Panelu logowania (Form1) i klikamy 2x na nasz button (przycisk). Wklejamy tam kod:

Kod:
If TextBox1.Text = "uzytkownik" And TextBox2.Text = "haslo" Then
Form2.Show()
Else
MsgBox("Sorry, username or password not found! Try again!", MsgBoxStyle.OkOnly, "Error")
End If
W miejsce "uzytkownik" wpisz nazwe użytkownika do logowania, w miejsce haslo, hasło.
Kod powinien wyglądać tak:
[Obrazek: wqzt.jpg]
Wszystko powinno wyglądać tak:
[Obrazek: hcyd.jpg]



RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - Dominator - 07-07-2011 15:45

Znam to Tongue, dobre dobre, szalejesz Big Grin


RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - gotopro17 - 07-07-2011 15:47

Niedługo dodam jeszcze jeden Wink


RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - Dominator - 07-07-2011 22:55

Postaram się jakoś napisać rejestrację do pliku (chyba niemożliwe jest zarejestrowanie z programu do MySQL), użytkownik tworzy nowy plik na serwerze tralalalala potem się z tego loguje ;*


RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - gotopro17 - 08-07-2011 07:19

Coś napisałem kiedyś, ale nie pamiętam. Napisz to zobaczymy Big Grin
Ja wylatuje w sobote i nie będzie mnie do końca wakaji, ale z usa będe poradniki pisał Big Grin Myślę że tak w Poniedziałek będe na forum.


RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - EseseK - 08-07-2011 09:58

ok, fajne ale dość amatorskie, może napisałbyś coś "ciekawszego" Smile


RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - gotopro17 - 08-07-2011 11:57

Mam dużo ciekawych skryptów, ale początkujący nie ogarnie :|


RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - sheko12 - 22-12-2013 14:33

Autor poradnika zasługuje na duży plus Smile aczkolwiek screeny wygasły, fajnie będzie jak je ''ktoś'' zaaktualizuje, przyda się inny


RE: Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - Tiger04 - 24-12-2013 11:48

Dla Ciebie Sheko

[Obrazek: feotkq.jpg]


Programowanie w Visual Basic - Panel Logowania - Coristo - 24-12-2013 11:59

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.