Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu (/Temat-Podatki-Jak-sie-rozliczyc-z-zarobkow-przez-internet-Jak-sie-rozliczyc-z-uploadu-38927)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 17-04-2013 14:03

No nie wiem czym Cię uspokoiłem ale cieszy mnie to Smile pamiętaj że rozliczać się musisz z każdego (prawie) dochodu, co najwyżej zostanie to zwolnione z podatku i nie zapłacisz podatku albo otrzymasz zwrot,jeśli to kwota mniejsza od 3tys. coś tam...
Ano pochwal się. Podrzuć też swoje sposoby jak możesz na zarobki może się skorzysta Smile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - podatek - 17-04-2013 14:29

A powiedz mi czy mogę się rozliczać co miesiąc?


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 17-04-2013 16:41

Nie wiem. Tego nikt nie wie. Nawet good... ani urząd skarbowy. Dlaczego? Bo nie wiem o czym nawet piszemy. Proste? Nie wiem jaki program, na jakiej podstawie współpraca zawarta, czy dostajesz rachunki/pit itd. itd. itd. itd. To prawie tak jakbyś pytał czy znam liczby które wylosuje lotto...


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - jamis47 - 19-04-2013 09:57

Ktoś tam pisał odnośnie tego że umowy o dzieło/zlecenie poniżej 200 zł zarobku się nie rozlicza.

No niestety Smile

Miałem w tamtym roku umowę o dzieło na 80 coś zł, rozliczyć się musiałem i dostałem 11 zł zwrotu Smile
Także z każdej złotówki rozliczyć się trzeba.

A tak swoją drogą, jak można kazać ludziom płacić za to, że zarabiają pieniądze - mistrze!


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 19-04-2013 13:26

@jamis47 - nie że nie trzeba rozliczać tylko nie trzeba wykazywać w rozliczeniu rocznym. Nie wierzysz? Zadzwoń na krajową informację podatkową.
Nie piszę rzeczy nie sprawdzonych, a że Twoja umowa podlegała wykazaniu to inna sprawa. Nie napisałem że KAŻDA umowa nie podlega wykazaniu w PIT.

Testowałem tą pracę - nagrywanie próbek głosu w VoiceLab i tam właśnie było napisane w FAQ:

Cytat: Czy dostanę od Państwa PIT-11 mówiący o uzyskanym wynagrodzeniu i potrąconym podatku?

Od przychodów z tytułu wykonywania usług na podstawie umowy o dzieło pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy wówczas, gdy kwota należności określona w umowie nie przekracza 200 zł, a sama umowa została zawarta z osobą niebędącą pracownikiem płatnika. Stanowi tak art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o pdof (Dz. U. z 2012 r. poz. 361 ze zm.).

Za odprowadzenie zryczałtowanego podatku odpowiedzialny jest zamawiający dzieło, natomiast wykonawca dzieła nie dolicza tego dochodu do swoich pozostałych dochodów i nie wykazuje tego dochodu w żadnym zeznaniu podatkowym rocznym. Nie otrzymuje też PIT11 z tego tytułu.

Zadzwoniłem na KIP potem do US do pewności - sprawdziłem i też byłem zaskoczony ale tak już jest i tyle. Nigdzie nie napisałem też, że każda umowa poniżej 200 zł nie podlega wykazaniu, także zwróć uwagę co piszesz bo małe niuanse czasem całkiem zmieniają postać rzeczy Smile

Wystarczy zadzwonić i się upewnić a nie jechać na domysłach: bo ja tak mam to inni też muszą... pl prawo podatkowe jest pełne niespodziewanek. Rozliczam pity od nastu lat i ciągle coś nowego wchodzi albo się dowiaduję także nie bądź pewny swojego póty nie sprawdzisz tego Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - mlekoju - 19-04-2013 13:29

Bardzo cenna informacja, dla tych, którzy zarabiają w internecie na umowę o dzieło Lol


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 19-04-2013 13:36

Tak myślę, że przydatna. Dla mnie to było totalne zaskoczenie kiedy Pani mi wręcz zakazała wykazywać tej umowy w PIT.... też byłem uczony - rozliczasz wszystko nawet złotówkę co najwyżej oddadzą podatek a tu masz. "Panie tłumaczę Panu że masz Pan tego nie wykazywać po raz trzeci..." - cóż byłem upierdliwy by ponad wszelką wątpliwość się upewnić i Pani traciła już cierpliwość hiehie Smile


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - mlekoju - 19-04-2013 13:39

No widzisz, każdy chce się rozliczać nawet jak nie musi beka


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - rachman - 19-04-2013 13:48

dokładnie a mówią że każdy unika podatków co? Wink bogaci unikają a biedni na siłę chcą ratować dziurę budżetową Wink


RE: Podatki - Jak się rozliczyć z zarobków przez internet Jak się rozliczyć z uploadu - podatek - 19-04-2013 19:20

Ile % w końcu jest podatku? 18 czy 23 ? i jeżeli np jestem jako "bezrobotny" bo jestem zapisany w PUP to mogę być dalej i zarabiac na necie ?